Aktuální ceny PHM

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Tringi »

V Havířově dnes ráno měla překvapivě i OMV za 34,90 Kč.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Reklama
 

Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Josef »

Praha
BA 95 rozptyl TO 32,90 - Shell 37,90 ](*,)
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od severtom »

Nexus píše:a ještě co se cen týče, včera jsem si udělal výlet do Polska pro dlažbu a objednat koupelnu, ceny velmi luxusní :P :P

lpg mají za 2,7 a N95 jsem viděl za 5,45-5,6 zlotých... což při dnešním špatném kurzu vychází úplně stejně jako u nás... měnil jsem za 6,39. Kdybych měnil v Polsku, tak u jejich směnárny by mě to vycházelo cca na 6,36 což taky není žádný terno :-k
Plať kartou, kurz naposledy 6,16 :-) ale jo, fakt, polsko teď není o dvě kačky levnější (na LPG!) než nejlevnější ČR pumpa (Tank-ONO) - je jen o kačku a půl levnější :) To je skoro 10% a tady je vidět, kde je prostor pro zlodějinu v ČR (ostatní pumpy o další 1-2 Kč dražší). Nikdo doufám nezkusí tvrdit, že polský Orlen, který má vlastní rafinérku a dobře půlku polských pump, šidí tamní stát na daních.

Prostě ČR = banda lumpů, nejdražší paliva na východ od rajchu, potraviny pod stejnými značkami nekvalitní a dražší, hadry/obuv v kamenných krámech výsměch atd.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Hardcam »

Tak proc Orlen nezavede tuhle politiku i v nasi siti Benzina? Nektery cerpacky Uz tohle jmeno na zkousku nesou, ve vsech uz se produkty Orlen prodavaji - ale za cenu, ze ktry se protaci panenky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od severtom »

To je velmi jednoduché - je kapitalismus a cena je určena pouze tím, co jsou lidi ochotní dát. V ČR je prostě příliš bohato - podle mě většinu PHM spotřebují služební auta a tam je řidiči úplně šumák, kde a za kolik natankuje.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Méďa Béďa »

Jedno by to nemělo být magormentu... U nás třeba vedení zatrhlo prémiová paliva. Resp. nezatrhlo, ale kdo ho natankuje, tak si ho i zaplatí.
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od lada 71 »

severtom píše:To je velmi jednoduché - je kapitalismus a cena je určena pouze tím, co jsou lidi ochotní dát....
Méďa Béďa píše:Jedno by to nemělo být magormentu...
severtom: Ano, naprosto správně.
Méďa Béďa: Někomu se označení magorment možná zdá vtipné, ale já jsem přesvědčen, že tam žádní magoři nesedí. Tím v žádném případě nedávám najevo, že se zdejšími cenami PHM a celkově se strategií tvorby cen souhlasím. Naopak, reálnou cenu bych na naše končiny viděl někde lehce pod hranicí 30,- kč, ale v tomhle světě platí skutečně jen jedno základní pravidlo. Dokud to lidi za ty prachy budou kupovat, tak cena zůstane taková, jaká je. V takovejhle company, jako je dejme tomu Benzina, Shell, OMW, každej den ráno má nějakej manager na stole data z předešlého dne veškerých čerpaček společnosti a moc dobře sledují a zhodnocují celková data a výtoče z předešlého dne. A i kdyby všude okolo nás, se PHM zlevnilo, ale jim by neklesly výtoče a tržby, tak není důvod zlevňovat. Ti pánové mají ke svým platům roční bonusy v takové výši, že do tolika většina z nás ani neumí počítat (nezávidím jim to, kdybych se lépe učil, mohl jsem tam třeba sedět taky). A ruku na srdce, s jídlem roste chuť a zlevňování není zrovna v dravém kapitalismu ten správný pojem.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od 69pavel »

pokud mi je znamo tak polsky ORLEN a nase BENZINA je jeden a ten sam majitel. v polsku Orlen ma nejvyssi ceny na pumpach a tak je to same u nas,Benzina ma vyssi ceny oproti jinym cerpackam. prece si vlastnik nebude ukrajovat ze svych zisku


jinak ja ted jezdim a nakupuji naftu v siti CCS za 19Kč/1l od Mountfildu :mrgreen: :P :mrgreen: potreboval jsem si poridit na zahradku nacini tak jsem vyuzil jejich nabidky.no prece nekup to za ty prachy a jeste ti daj k tomu palivo litr za 19kč
samo sebou ze to maj takjakotak dobre zaplacene,ale rikal jsem si mozna bude kolostesti a treba bych nic nevytocil,tak levne palivo je jistota, navic podobny pristroj uz mame v rodine nekolik let a je bezproblemovy,takze uz je doma.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od severtom »

Sorry, ale otázka nestála tak "140 litrů paliva za 7 let od Mountfieldu je super", ani tak, zda je Orlen nejdražší v PL i CZ. To klidně může být, ale otázka stála takto: jsou Češi blbí? Ano jsou, kupují drahé palivo. Ne všichni, někteří tankují o 10% levněji na ONO apod. Rozdíl ceny NENÍ dán šizením na daních. Polský Orlen nešidí a je schopen v PL prodávat o stejných 10% levněji. Takže si za cenu mohou¨Češi sami.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od 69pavel »

nevim jestli obycejny lid muze za ceny u nas vtomto bordelu,vzdyt tim ze pani zakonodarci zvedli spotrebni dan tak se jim snizili celorocni obraty, a myslis ze ti co maj v pronajmech ci vlastni benzinky budou ubirat ze svych marzi a zisku(5 az 7 kč na litru) jen proto aby stat mel naplnenou kasu ze spotrebni dane a zakaznik levne palivo,asi zijes v jinem svete, kazdy kdo muze a ma moznosti tak tankuje venku kdyz to tam vyjde levneji nez tady,ti co musi tady tankovat tak obycejny clovek to zaplati ze sveho ale ti co to maj do zdaneni je jim jedno kolik za to zaplati-odepisou to proste do nakladu a tim sice maji mensi prijmy na zdaneni.
ten co to da do nakladu klidne za litr zaplati i 50kč jemu to jedno,clovek ktery to ma ze sveho tak proste bud omezi cesty jen na ty nutne nebo resi dopravu jinym zpusobem a uz tolik nejezdi jako drive

jinak v polsku orlen ma ruzne ceny ,nejvyssi v pohranici,zajedes kousek dal a rozdil je vic jak 1.50 na litru,takze jak u nas,nekde levnejc jinde draz
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Vilda »

severtom píše: jsou Češi blbí? Ano jsou, kupují drahé palivo. Ne všichni, někteří tankují o 10% levněji na ONO apod. Takže si za cenu mohou¨Češi sami.
To je dobrý =D> takže my, kteří v okolí žádné čerpačky typu Ono nemáme jsme vlastně blbci :lol: a nechceš mi laskavě poradit jak bych to měl udělat, když potřebuju natankovat benzín a v okolí mám jen Shellky a OMV ??? Jediná pumpa, která dokáže " nepatrně " zlevnit je Robin Oil a to v řádech několika desetihaléřů .... takže žádných deset procent [-X hypermarket. benzin netankuju ... mám s ním špatné zkušenosti.

Příště, než napíšeš takovohle píč .. nu, se nejdřív trochu zamysli [-o<
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Nexus »

heh, tak Lukoil opět nasadil víkendovou akci. N95 za 33,7kč jsem u nás neviděl ani nepamatuju :shock: :) naftu mají za 34,7kč... ještě chvilku budou zlevňovat a plyn bude stát víc než polovinu :-k taky by nějakou tu kačku mohli sundat dolů :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Hardcam »

Rozdil N95 a D je tady ve Slanym az 1,9Kc/litr (ve prospech benzinu). Nejnizsi cena N95 33,4Kc/litr, nejvyssi 33,9Kc/l (Benzina).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Chasnik »

69pavel píše:...a myslis ze ti co maj v pronajmech ci vlastni benzinky budou ubirat ze svych marzi a zisku(5 az 7 kč na litru) ...
Pavle, kde na to chodíš?? Ten, co má v pronájmu benzinku (většinou nájemce pumpy ve vlastnictví většího řetězce), tak má cenu danou tím majitelem a z ní má danou odměnu, většinou mezi 50 a 80 haléři na litr. Zbytek marže jde majiteli řetězce.
Ti, co sami vlastní benzinky, jsou většinou malí "čučkaři", co mají jednu nebo pár pump (většinou menších, mimo hlavní tahy). Jejich vyjednávací síla je nižší a proto mají od distributorů PHM odlišné nákupní ceny. Někteří se s nákupem nedostanou ani na úroveň nejnižších prodejních cen.
Ani ten majitel řetětce, co prodává nejdražší paliva na dálnici, nemá na litru dohromady oněch 7 káčé.

Nezapomínejte, že ta vyšší cena není dána jenom marží posledního článku prodejního řetězce a daní. Na tom se pakují další články v těch předchozích distribučních a zpracovatelských fázích...
69pavel píše:ten co to da do nakladu klidne za litr zaplati i 50kč jemu to jedno
Co na to říct a být slušnej...
PROBOHA LIDI ZLATÍ, to si vážně ještě někdo myslí, že když dá někdo něco do nákladů, že přijde Kalousek a zaplatí mu to zpátky ?!?!?! Já myslel, že tato blbost z hlav normálně uvažujících lidí už dávno zmizela...
Pokud to opravdu někomu nedochází, tak než si můžu něco dát do nákladů, tak ty prachy musím někde sehnat = vydělat! Ano, potom je mi milostivě dovoleno uplatnit ty vynaložené peníze jako nákladovou položku a snížit si tím ZÁKLAD daně, ne samotnou daň. Nevidím žádný důvod, proč by mi mělo být jedno, jestli utratím za PHM ročně 100000 nebo 150000? To jsou totiž pořád sakra peníze. Ono to vážně není tak, že si zajdu na živnosťák pro ŽL nebo eventuleně založím sročko a potom už jenom chodím do kanclu přehazovat prachy vidlema...

Věřím, že jsi to myslel jinak a jenom jsi to blbě napsal, protože jinak fakt nevim.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Méďa Béďa »

lada 71 píše:Méďa Béďa: Někomu se označení magorment možná zdá vtipné,
Njn, někomu se zdá vtipné označení magorment, jinému se zase zdá vtipné dát si na českém fóru do bydliště "Nordböhmen", dalšímu přijde vtipné přijít do přímého TV přenosu s kohoutem a prohlásit se za kouzelníka Žito44, někomu jinému možná přijde vtipné hrát si s Židem na motorku.

Každej holt jsme jinej.
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
Odpovědět

Zpět na „Pokec“