Bouchání přední nápravy

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od mmv »

pánové, bylo by dobrý, kdybyste měli v popisu (nebo do zprávy o reklamaci čehokoliv) v čem jezdíte (jestli benzín nebo ropa) a pak by určitě někomu pomohlo sdělit v jakém že to servisu vás vyfakovali, nebo naopak od problému odpomohli :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od airwaves »

Pokud by jste si někdo chtěl vyzkoušet tzv. Františkovy adaptéry na odstranění bouchání a uskakování zadní nápravy (možná i přední) tak mohu posloužit. Mám je momentálně demontované, uložené na ponku. Jsou komplet včetně šroubů na tlumič i na připevnění pod misku. Zapůjčím je samozřejmě zdarma, pouze za Vaši recenzi. Bude mě zajímat Váš názor na vyřešení tzv. konstručkní chyby na zadní nápravě.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
nicolas.tesla
*
Příspěvky: 80
Registrován: 28 pro 2010, 10:23

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od nicolas.tesla »

airwaves píše:Pokud by jste si někdo chtěl vyzkoušet tzv. Františkovy adaptéry na odstranění bouchání a uskakování zadní nápravy (možná i přední) tak mohu posloužit. Mám je momentálně demontované, uložené na ponku. Jsou komplet včetně šroubů na tlumič i na připevnění pod misku. Zapůjčím je samozřejmě zdarma, pouze za Vaši recenzi. Bude mě zajímat Váš názor na vyřešení tzv. konstručkní chyby na zadní nápravě.
By mě zajímalo jestli by člověk nemohl kvůli tomu přijít o nějakou část záruky?
Jinak bych samozřejmě zájem měl je i koupit :), pokud by to fungovalo dobře (a nerozpadlo po první díře). Akorát, že nejsem mechanik :(.
ix20 White TriKolor 1,6i LPG, 6 rychlostí + 125 koní = spokojený řidič
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od airwaves »

Můžeš přijít o záruku raz dva. Dnes může nešika přijít kvůli jízdě načerno o střechu nad hlavou. Jenže my jsme tady kluci chytří a víme si rady ne? Montáž demontáž je na 15 minut. Takže co dál řešit o záruce? Já to nikomu nevnucuji jen se ptám pokud zde je někdo kdo si to sám dokáže namontovat zapůjčím. Mě fakt zajímá s odstupem času po mém testování více než 20 tisíc km názor někoho dalšího. Právě kvůli té záruce a třetí garančce jsem je vyndal.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od michal2828 »

Spíše, než že může padnout záruka, je třeba se zamyslet nad tím, že do auta namontuješ něco, co nebylo homologováno a schváleno pro daný typ auta pro provoz na pozemních komunikacích. Takže v případě nehody se o to bude zajímat jednak pojišťovna (může tě krátit v nároku na pojistné plnění) a jednak policie, zda nedošlo k nějakému protiprávnímu jednání (trestný čin či přestupek).
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
nok33
*
Příspěvky: 22
Registrován: 25 led 2012, 17:51
Bydliště: SVK

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od nok33 »

stefipe píše:nok 33
Pomohla výmena tlmičou, prestala búchať náprava?
Da sa povedat ze nepomohla ale teraz jak je zima tak to menej bucha alebo uz si zvykam :-k
Hyundai ix20,1.4 CVVT
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od mmv »

zvykáš si, taky si zvykám :-( u mně to teda bouchá trochu víc
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od airwaves »

michal2828 píše:Spíše, než že může padnout záruka, je třeba se zamyslet nad tím, že do auta namontuješ něco, co nebylo homologováno a schváleno pro daný typ auta pro provoz na pozemních komunikacích. Takže v případě nehody se o to bude zajímat jednak pojišťovna (může tě krátit v nároku na pojistné plnění) a jednak policie, zda nedošlo k nějakému protiprávnímu jednání (trestný čin či přestupek).

Ano, ano, ano. Může! Jaká je pravděpodobnost aby to ovlivnilo moje chování?
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Shaman
*
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2012, 08:01

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od Shaman »

Upřímně, nepochopím, že si někdo koupí nové auto, a pak ho "hned přestaví", nebo do něj takto zasáhne se všemi riziky co s tím spouvisí (homologace-bezpečnost-záruka, atd), ale proti gustu a Frantovi žádný ... já bych do toho rozhodně nešel. Mám už něco najeto, a s tou zadní nápravou jsem tedy nic tak srašného jak se tu popisovalo neregistroval..Ten předek trochu slyšet je, ale co, není to nic hrozného, a beru to jako vlastnost..bůh ví, jak tlučou jiné značky
IX20 1,4 CVVT Tricolor White
ix20
Příspěvky: 9
Registrován: 20 bře 2013, 11:52

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od ix20 »

Přeposílám komunikaci mezi mnou a zástupce hyudai pro ČR...

Dobrý den, jsem majitelem nové ix20 chci se zeptat kdy hodláte řešit nekvalitní tlumiče, to co zažívám každý den bych nikomu nepřál, jsou toho plné diskuze na internetu, když už dojde k výměně za nové originály tak problém zůstává! Nebo čekáte na hromadnou žalobu???

Dobrý den,

děkujeme za Váš názor. Ve věci tlumičů jsme překvapeni, na základě čeho máte dojem, že se jedná o nekvalitní tlumiče. Vozidlo ix20 před uvedením do výroby prošlo řádným testovacím a homologačním procesem a tudíž považujeme Vaše tvrzení za dosti odvážné a subjektivní.
Jestliže máte dojem, že tlumiče na Vašem vozidle nejsou v pořádku, obraťte se prosím na svého prodejce, který je schopen kvalitu tlumičů posoudit resp. nechat vyzkoušet.
S přáním hezkého dne
Zuzana Spurná
Hyundai Infocentrum


DD, paní Spurná

dejte mi kontakt na hlavního technika co to má na starosti. O kvalitě tlumičů jsou plné diskuzní fora a chystáme hromadnou žalobu vzhledem k tomu že to Hyundai nechce dlouhodobě řešit. Pravděpodobně se jedná o výrobní vadu tlumičů, kterou některé servisy řeší výměnou za tlumiče používané v dieslových ix20 a problém byl vyřešen tlumiče nebouchají. V případě výměny za ty samé tlumiče nové je problém nevyřešený... Problém je v tom že to Hyundai ČR nechce servisům proplácet.

S pozdravem Lukáš

Vážený pane,

prosím postupujte v souladu s garanční knížkou, kterou jste převzal společně s vozidlem a byl jste seznámen s podmínkami záruky.

Děkujeme za pochopení.

S přáním hezkého dne
Zuzana Spurná
Hyundai Infocentrum


Takto se problém nedá řešit jestli si na to stěžuji zákazníci již 2 roky jedná se o chybu tlumičů které jsou poddimenzovány a vy zbytečně budete proplácet tlumiče nové které to dělají také...Budu tedy trvat na opakované vyměně a to i 10x do roka pokud se věc s nekvalitními tlumiči nevyřeší! Samozřejmě si necháme udělat nezávislý posudek tlumičů...pokud servisy budou odmítat samozřejmě věc budeme řešit soudní cestou která povede k hromadné žalobě a vrácení peněz. Takže Vás naposledy žádám aby jste mi předala kontakt na pověřenou osobu ve výrobě...

Slečna Spurná Vám doporučila, jak máte postupovat. V případě, že se domníváte, že máte na vozidle závadu, tak reklamaci uplatněte tam, kde jste vozidlo koupil nebo u autorizovaného servisu Hyundai.

S pozdravem

Antonín Jedlička
Customer Service Director
Hyundai Motor Czech s.r.o.
Naposledy upravil(a) ix20 dne 22 bře 2013, 18:11, celkem upraveno 1 x.
miche
*
Příspěvky: 39
Registrován: 29 zář 2011, 08:05

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od miche »

No, jak je vidět, hrají to do ztracena ... jsou celkem v patové situaci, kdyby pustili druhovýrobu tlumičů nebo problém odstranili, sesype se lavina požadavků na výměnu (jako když se rozkřilko že "zabírá" výměna z diesla) a kdo to zaplatí že? .... Takže budou hrát mrtvýho brouka raději ... ostatně tím pádem nehrozí, že by někdy Venga a Ix20 dostal lepší podvozek, maximálně udělaj někdy facelift .... Změnama na podvozku by uznali chybu a to se jim nevyplatí :(
Hyundai IX 20, Sienna Orange - 1.4/66kW Tricolor 2011
ix20
Příspěvky: 9
Registrován: 20 bře 2013, 11:52

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od ix20 »

Hromadná žaloba jediné řešení...budu postupovat jak mi řekli a nechám si pak udělat nezávislý posudek...
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od airwaves »

Já to nechci bourat, naopak. Moc se mi líbí ta komunikace. Vraťte se na pokoj a přečtěte si knížku :D :D :D . Ale mě (asi su blbej nebo natvrdlej)uniká ta pointa s tlumičem. Tlumič tlumí, když ho vyšroubujete z úchytů tak se natahuje, je pod mírným tlakem. Když ho rukou stlačujete tak jde stlačit. To je podle mě funkce tlumiče. Nevím jak by měl jinak fungovat? To že to někomu bouchá, je to vyšší MPV a je naladěný natvrdo aby se nenaklánělo. Na dírách a výmolech bouchá jako každá tuhá zadní náprava viz. testy Rapida a OIII. Tomu odpovídají i tlumiče. Takže nejsou špatný - si myslím - ale tvrdý. Když tam dáte ty lepší - asi myslíte měkčí - tak to půjde víc do kolen dolů při pérování a bude se to houpat a naklánět jako Renault. Nebo mi to vysvětlete co od těch tlumičů čekáte jinýho??? Auto je levný, chybí asi některý dražší řešení na zadní i přední nápravě asi gumový pouzdra lůžka jak to drží v kastli a tím to bouchá. Ale co s tím má společnýho tlumič???
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
ix20
Příspěvky: 9
Registrován: 20 bře 2013, 11:52

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od ix20 »

moje 10 let starý polo má lepší tlumiče, raději se pohoupám než to poslouchat...krom toho již tu někdo uváděl že tlumiče mají na testech špatné výsledky...
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od mmv »

to airwaves, víš prd jak funguje tlumič, jestli si myslíš že například závodní auto (a věř že tam ty tlumiče jsou tvrdé) bouchá tak jako IX20 tak si vedle, vím, už sem trapnej, ale ani můj pickup nebouchá tak jak bouchá tohle auto, a to mi přední phersony uhnily v miskách per a tak sem šáhl po starých vyndaných z favorita, ještě s origo nálepkou a věř že to auto je i po 310000 Km tichoučký jak na předek, tak na zadek kterej neposkakuje ani když je vzadu v kuřáku prázdno :) jinak když máš něco těžší (naftový motor) tak ten tlumič musí být tvrdší, to znamená, že musí chytit váhu vozu který jde dolu a pustit pomaleji dolu a naopak při práci nahoru musí udržet větší váhu vozu a nepustit ho rychle nahoru, takže tvoje teorie o měkčích a tvrdších je mylná, tlumič může bouchat třeba i díky své vnitřní konstrukci, případně bouchá ve špatném uložení, nebo též v ramenech a jejich silentblocích, ale to by pak bouchali (stejně) i ty dieselové
sakra chlape , máš v popisu aut, že bys mohl objektivně posoudit který z nic ti bouchá a který nebouchá (víc či míň)
Naposledy upravil(a) mmv dne 22 bře 2013, 22:27, celkem upraveno 2 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“