Nová Santa - garančka, výměna oleje

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Nová Santa - garančka, výměna oleje

Příspěvek od dream23 »

Tak jdu zítra na garančku po 15ti tis. km. Předběžná cena okolo 6tisíc. Nedávno tu někdo psal že ho prohlídka stála taky tak nějak.

V podstatě kromě pár kontrol, jen mění olej. A řekněte mi to je ten olej tak drahej že stojí 5tis? Nedá se to nějak obejít? Samozřejmě tak abych nepřišel o záruku.
Mimochodem co se tam dává za olej? (2.2CRDI)

dík, david
Reklama
 

Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

zeptej se na typ oleje v servisu a kolik ho potřebuješ a běž si ho koupit sám, tak jsem to udělal já a ušetřil jsem skoro 2000, měl by to být CASTROL GTX nebo tak nějak a koupil jsem ho v ul Na Pankráci - prodejna OPEL vedle Finančáku pro prahu západ. Tam mají nejlepší ceny.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

jako Leo, oni si v servise na olej a filtr napálí s klidem marži 200%
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Pepa
*
Příspěvky: 15
Registrován: 03 dub 2006, 11:04
Bydliště: střední Morava

Příspěvek od Pepa »

První prohlídka po 15 tis. km to beru, ale po každých 15 tis. u benzínu ?
To se mi zdá příliš krátký interval. U Laguny jsem jezdil po 30 tisících km. Co vy na to?

SantaFe 2,7 V6 :?
frica
*
Příspěvky: 30
Registrován: 07 zář 2006, 21:10

Příspěvek od frica »

s oktavii ted jezdím po 50-ti tisícich ,,, těch 15 je fakt málo. no uvidim až to trochu zajedu jestli to po druhé prohlídce nějak nepujde pořešit
Uživatelský avatar
seatik
*
Příspěvky: 20
Registrován: 02 říj 2006, 19:33

Příspěvek od seatik »

takze za 1) sice nemam santu,ale ma prvni garancka stala 1500.- to je vymena oleje,filtru,kontrola chyb...olej sem si dovezl svuj..neni to tva povinnost davat si oleje od nich,ktere jsou o 30 i 50 procent drazsi nez ty si sezenes.Predem bych je na to upozornil,ze si chces davat svuj olej :!:
za 2) do formulare na objednani pisou vzdy castku mnohem vyssi,holt to maji jako pojistku proti nenadalym komplikacim,ale i kdyz ti napisou i slovne zdeli predbeznou castku,tak bych se toho nebal,delaji to preventivne a vysledek stejne je vzdy jinej...me vzdy pisou 5-6000 a nakonec z toho bylo 1500.- a 3200.-

Jinak u benzinu bych se 15 000km nedivil,ja mam u sveho bmw 328i vymenu v 10 000km,u eM se meni v 7500km treba jako u subaru Sti
Z toho plyne,kazda automobilka ma svoje a ja pokud bych chtel zaruku se to snazil dodrzovat,v hyundai ti to reknou presne :wink:
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“