Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Vlasťák
*
Příspěvky: 28
Registrován: 12 črc 2007, 15:15

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Vlasťák »

SuperMUF píše:Ahoj,

ty Thule Spirit jsou jistě velmi efektní ale právě ty půloblouky se dost těžko právě na příčníky nasazují, příčník je docela široký a ty kleštiny se skoro ani tak nedají roztáhnout...

já si vybral Thule Ocean 700 , ten ale dnes nahradil Thule Pacific 700 ... délka přes 2 metry se mi hodí i v práci, jsem elektrikář a lišty jsou právě 2m dlouhé a nemusím je rvát dovnitř do auta ... Ocean měl takový fajnový uchycení pomocí kovového "Ú"čka které se zaklaplo uvnitř rakve ... hotovo za 3 minuty, žádné dotahování, šikovný patent, navíc dost široké na příčníky Santičky ... deklarují 6 párů lyží ... my tam dáváme 3 páry lyží a 2 snowboardy ( ty největší co se běžně dělají, délky 166cm ) + 2 až 3 páry lyžařských bot, rakev je příjemně vysoká :-) - vše baleno ve vacích, takže by to tam asi šlo narvat víc ale měl bych strach že se to podře ...

ale je tady ještě jedno řešení : na kola jsem ale měl už nějaký střešní nosiče tak jsem si pořídil i toto : E82002B150 - Střešní nosič pro OE podélníky, černý

je to fajne, nasazuje se to tak že se vyhodí origo příčníky a dá se to do těch kolenic ve kterých to jezdí,

a hlavní výhody tohoto řešení ?

a) úzký profil, možnost instalace libovolného příslušenství které by jinak nešlo na široké origo příčníky Santičky ( nosiče kol, držáky lyží ... )

b) dostatečná vzdálenost od střechy auta takže není problém dát lyže k sobě a vázáním dolů nedřou střechu

c) širší než původní takže je možno dát dva široké držáky lyží vedle sebe ( a ne jen jeden na původní, na okrajích dost zahnuté příčníky )

d) možnost umístění na libovolné místo na střeše, bez ohledu na předvrtané dírky pro původní příčníky ...

samozřejmě jsou zde i nevýhody .... CENA a pro někoho jistě nemalý problém odmontování původních příčníků ...

já jsem ale spokojen ... a to jak s rakví tak i s příčníky ...
nosic-santa.jpg
Snad jen drobnost pořídil jsem si také E82002B150 - Střešní nosič pro OE podélníky, také maximální spokojenost . Ty originální příčníky vůnec nesundávám. Posunu je na prostředek aby nevadily (třeba vázání na lyžích) a po demontáži i s držáky lyží používám ty původní . Takže žádná věda.
Hyundai SF 2.2 CRDi AT Elegance
Reklama
 

Spinner
*
Příspěvky: 20
Registrován: 08 říj 2008, 08:38

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Spinner »

Koupil jsem si na lyže box, ale musel jsem si nechat upravit vzdálenost příček. Nevím, který idiot to tak blízko sebe vymyslel :evil:
Hyundai Santa Fe 2,2CRDi VGT ELEGANCE 4x4 vyrobeno 10/08
BitPower - 136,8 kW/186 HP, 412 Nm
SUBARU Outback 2,5i Comfort NAVI - vyrobeno 12/08
BitPower - 147 kW/200 HP, 263 Nm
SUBARU Legacy 2.5GT Sport - vyrobeno 05/10
195 kW/265 HP, 350 Nm
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od zdenek76 »

Spinner píše:Koupil jsem si na lyže box, ale musel jsem si nechat upravit vzdálenost příček. Nevím, který idiot to tak blízko sebe vymyslel :evil:
Teda, koukám do popisku a tady si někdo udělal před koncem roku radost s dieslem od Subaru. Jaký je?
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
kapralcik
Příspěvky: 1
Registrován: 13 led 2009, 22:33

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od kapralcik »

Dobrý deň
pred mesiacom som sa stal majitelom New Santa fe,ale už dlhší čas sledujem toto forum a rad by som,ak dovolíte, prispel svojimi krátkymi skúsenosťami.
vlastním strešný box-neznačkový,a prvá otázka ako prichytiť na netypycké priečne nosiče.
pohladal som na internete a našiel som uchytenie (Easy Snap) od firmy THULE a zaručujem že uchytíte každý strešný box akejkolvek značky iba ak náhodou nemajú integrovaný úchyt napr. Thule spirit- Power Grip ale ten Vám zase namontuje zn. predajca a vy nemáte žiadnu starosť.
Uchytenie (Easy Snap) od firmy THULE stojí na Slovensku 50 Eur,v Čechach asi aj menej.
Zatial s pozdravom zo Slovenska
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od SuperMUF »

kapralcik píše:Dobrý deň
pred mesiacom som sa stal majitelom New Santa fe,ale už dlhší čas sledujem toto forum a rad by som,ak dovolíte, prispel svojimi krátkymi skúsenosťami.
vlastním strešný box-neznačkový,a prvá otázka ako prichytiť na netypycké priečne nosiče.
pohladal som na internete a našiel som uchytenie (Easy Snap) od firmy THULE a zaručujem že uchytíte každý strešný box akejkolvek značky iba ak náhodou nemajú integrovaný úchyt napr. Thule spirit- Power Grip ale ten Vám zase namontuje zn. predajca a vy nemáte žiadnu starosť.
Uchytenie (Easy Snap) od firmy THULE stojí na Slovensku 50 Eur,v Čechach asi aj menej.
Zatial s pozdravom zo Slovenska
Používám střešní box Thule Ocean který využívá systém Easy Snap ... výborné, bez problémů sedí i na šírokých příčnících Santičky, dokonce by snesl i širší ...

moje zkušenosti ? 100% spolehlivost a především velmi rychlá montáž - doporučuji ! ! !
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Krwell
*
Příspěvky: 60
Registrován: 30 říj 2009, 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Krwell »

Zdravíčko, tohle téma je už nějakou dobu mrtvý a za tu dobu si myslím přibilo pěknejch pár novej boxů, který pasujou na našeho Santu. Mám Santu 2009 a taky právě řešim střešní box. Máte nějakej tip ? Rozhodně nechci nic převrtávat ani podobný kraviny, koukal jsem že hodně lidí doporučuje Thule, tak nevím jestli se nepřidala nějaká další firma, která stojí za to apod.
Díky za tipy
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDi Elegance
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Předloni jsem kupoval box Hapro Carver 6.3 330l za cca 6500 Kč - má to také ty "rychloupínáky" na široké příčníky a zatím v pohodě - žádný problém.
Jinak dírky na možnost posunout příčník do krajní polohy mi vrtali zdarma přímo v :hyu: v rámci nějaké garančky.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Krwell
*
Příspěvky: 60
Registrován: 30 říj 2009, 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Krwell »

ok, díky za tip. kouknu na něj :)
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDi Elegance
bob&bobek
*
Příspěvky: 65
Registrován: 30 lis 2010, 17:39

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od bob&bobek »

Thule Pacific 780 DS za 7.500,-
Super uchycení, otevírání z obou stran, kovové výstuhy dna, 420l....
Mám ho 2 roky a super.
http://www.stresninosice.cz/produkt/str ... roskin-new
Krwell
*
Příspěvky: 60
Registrován: 30 říj 2009, 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Krwell »

čau, tak včera jsem se byl podívat u Thule a zkusily jsme pár rakví, ale všechny mi zasahovali přes dveře kufru, takže jsem je skoro nemohl otevřít. Jak tady někdo psal, tak jsem zkusil zajet do Hyundai, jestli náhodou neumí odstranit tu lištu co tam blokuje posunutí příčníků dál a bylo mi řečeno, že nic takového nedělají a že mám evidentně smůlu s rakví. Věděl by někde kde v Praze dokáží tu lištu vyndat a nebo jestli je možný si jí dát do háje sám. Nějak jsem na to nekoukal pořádně jak to tam je udělaný, ale snad by to neměl bejt takovej problém ne ? Díky
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDi Elegance
bob&bobek
*
Příspěvky: 65
Registrován: 30 lis 2010, 17:39

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od bob&bobek »

Proč jí chceč odstraňovat.
Nech si dovrtat jeden pár dir do podélníků a ten příčník posuneš dopředu a kufr se ti tam normálně vejde....
Krwell
*
Příspěvky: 60
Registrován: 30 říj 2009, 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Krwell »

já jsem myslel že právě kvůli tý liště co tam je vevnitř tak nejde ten příčník posunout dopředu
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDi Elegance
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Krwell píše:já jsem myslel že právě kvůli tý liště co tam je vevnitř tak nejde ten příčník posunout dopředu
Tak tak ... je tam něco plastového vloženého do pojezdu .... po vyjmutí bude příčník jezdit až dopředu, ale nebude tam mít otvory pro jeho zajištění, což by v případě rakve asi až tak nevadilo, protože jí podrží zadní příčník .....
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Krwell
*
Příspěvky: 60
Registrován: 30 říj 2009, 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Krwell »

a je to těžký ji vyndat ? tu lištu. nebo stačí trocha síly a zapáčit ?
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDi Elegance
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Krwell píše:a je to těžký ji vyndat ? tu lištu. nebo stačí trocha síly a zapáčit ?
to si netroufnu tvrdit ... jak už jsem psal někde výše, dělali mi to grátis v servisu, neviděl jsem jak, ale bylo to za chvilku hotový včetně vyvrtání nových otvorů, tedy nepředpokládám, že by tam byla nějaká zásadní montáž ...
... asi bych strčil šroubovák pod tu lištu a pomalinku páčil a uvidíš co se bude dít, ale neber to jako závazný postup. Pamatuji si jen, že tam nějaká krytka byla, ale jak moc drží fakt nevím.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“