odblokovanie/oprava RJ motora

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

odblokovanie/oprava RJ motora

Příspěvek od Laxius »

Caute,

isty cas som tu nebol. Kazdopadne teraz potrebujem pomoc :) Odisla mi RJ motra na mojej 1.6 benzine korejskej vyroby. V servise pichli auto na diagnostiku, ale diagnostika auto vobec nenasla. Kabelaz pozreli a ta boal v poriadku, tak si mysleli, ze to bude RJ motora co je vadna. Nova RJ vraj stoji 1700EUR. Na nete som nasiel jednu RJ do 1.6 benzin s cislom suciastky: 39112-2B200, bola to suciastka z vrakoviska za podstatne nizsiu cenu ako 1700 eur. V servise ju nahodili namiesto povodnej RJ a diagnostika konecne fungovala. Problem je ale ten, ze RJ je blokovana na VIN a na vrakovisku nemaju zaznam o VIN z auta z ktoreho je dana RJ.

Potreboval by som teda niekoho kto by mi vedel bud odkodovat "novu" RJ s chybajucim VINom, alebo niekoho kto mi vie opravit staru RJ. Pripadne ak viete niekto dodat dalsiu fungujucu RJ aj s VIN cislom do 300EUR, tak to by mi tiez pomohlo. Vrakovisko totiz slubilo, ze tu ich RJ co mi predali bez VIN su ochotny zobrat naspat.

Diky za pomoc zatial.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: odblokovanie/oprava RJ motora

Příspěvek od 69pavel »

to blokovani na WIN je kvuli imobilizeru,v autorizakach to neumi upravit, musel bys najit firmu ktera se zabyva -upravou RJ a ta dokaze upravit RJ k autu tak aby vse slapalo vcetne imobilizeru.
na samotny WIN, RJ nema vliv
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: odblokovanie/oprava RJ motora

Příspěvek od Laxius »

Mas nejaky tip na firmu co by to robila? Alebo na niekoho? Diky dopredu...
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: odblokovanie/oprava RJ motora

Příspěvek od 69pavel »

no u nas je firma ve Frydku -Mistku ktera to dokaze ,musi se tam dat i auto,ale z Bratislavy to mas trochu zruky,u vas jsou taky firmy ktere upravujou SW do RJ (chiptuning) skus se poptat jich na tento problem urcite budou vedet nebot u nekterych chipu se meni RJ a ty oni ziskavaji z vraku takze musi vymazat vazbu imobilizeru na vrak auto aby to mohli dat do jineho ktere chipujou.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: odblokovanie/oprava RJ motora

Příspěvek od Laxius »

Bola to dobra rada, volal som do jednej tuningovky v Bratislave a zevraj by mi to vedeli spravit ak im donesiem obe RJ. Zajtra im to tam nesiem, tak som zvedavy... urcite dam vediet ako to dopadne...
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: odblokovanie/oprava RJ motora

Příspěvek od Laxius »

RJ z vrakoviska nakodovali asi za 2 dni, no nemal som cas si ist po nu skor, az vcera. Nakodovanie stalo 100eur, a RJ som bol rovnako vcera zaniest znova do autorizovaneho servisu. Ci vsetko pomohlo, dam vediet neskor este. Tymto by som chcel spravit reklamu Profi Tuning chalanom z BA, ktory sa s RJ hrali. Pre mna je uplne prekvapujuce, ze to co spravi v mojich ociach pochybny tuningovy cavo, je autorizovany servis neschopny spravit...
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: odblokovanie/oprava RJ motora

Příspěvek od 69pavel »

se nediv,autorizaky na to nemaji programy,oni jsou schopni akorat prehrat (nahrat) orig SW a to je vse,samozrejme pote diagnostika a stim souvisejici problemy, chtel bych videt servis ktery da nekolikset tisic do programu jen proto aby mohl programovat RJ. a potom sehnat odbornika ktery tomu rozumi a vi co a jak v souboru upravit,ktere ruzne hodnoty jak upravit,samotne nahrani upraveneho souboru SW do auta uz je pak hracka
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: odblokovanie/oprava RJ motora

Příspěvek od pilotzz »

No ono z pohledu autorizovaných není víceméně důvod nabízet levně pomoc. Oni nejsou charita, jedou po maximalizaci zisku. Hloupí, líní a bohatí jim zaplatí za výměnu, ti spořivější hledají, a obrátí se na "garážmajstry", kde jsou ovšem propastné rozdíly ve znalostech/umu...
Sem tam se výjimka najde, ale to je taková bílá vrána, resp. situace, kdy si majitel servisu uvědomuje, že lepší je třeba přečipovat auto s tím, že záruku vezme na sebe, protože tam naleje program, kterej je sériovej pro vyšší výkonnovu variantu (u TD), a může tak třeba dostat 5-10litrů od někoho, komu auto ani neprodal, ale kdo pak k němu jezdí na servis a sám ví, že žádné riziko ve skutečnosti nepodstupuje..
Správný a správně motivovaný obchodník resp. majitel servisu dokáže odhadnout, jestli před ním stojí tupý / zbohatlík, který vyplázne bez mrknutí oka 30 litrů za novou ŘJ, nebo "normální" člověk, co se bude muset obrátit na garážmajstra, a když o kšeft nestojí..
Zaplaťpánbůh dneska je relativní výběr, takže komu nevoní práce a chce jen rejžovat, za pár měsíců taky nemusí mít do čeho píchnout..
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: odblokovanie/oprava RJ motora

Příspěvek od Laxius »

Caute, spomenul som si na vas po dlhej dobe a tak davam info, ze vsetko dobre dopadlo. RJ po naprogramovani v tuningovom centre a po sparovani s imobilizerom v autorizovanom servise slape uz niekolko mesiacov v pohode. Pricina podla autorizovaneho servisu vraj bola,ze predtym niekto pripojil baterku opacne... videl som staru RJ, bolo vnutri nieco odpalene, kazdopadne 4-5 mesiacov po vymene vsetko funguje dalej ako ma. Tak pozor pri vymene baterie, aby ani nahodou neodisla RJ :)
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: odblokovanie/oprava RJ motora

Příspěvek od lukis01 »

zapojit kostru na + kontakt snad dovede jedině debil...tuplovaný...
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: odblokovanie/oprava RJ motora

Příspěvek od bembek »

lukis01 - s týmto s tebou súhlasím. LENŽE! Riadiaca jednotka vôbec nepotrebuje prepólovať, aby odišla. Mne tak zhorela počas jazdy. Teda- aby z toho nevznikla panika- spálila sa.
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: odblokovanie/oprava RJ motora

Příspěvek od soban »

lukis01 píše:zapojit kostru na + kontakt snad dovede jedině debil...tuplovaný...
Toto není pravda prodávají se baterie co mají plus jak na pravé straně tak na levé a pokud měníš baterii a nevšimneš si a je to...

I když čepy-kontakty jsou jinak velké, ovšem i oka můžou být používáním opotřebovaná....

Jinak ŘJ by měla vydržet přepolování, na vstupu by měly být ochrany a pokud jsou správné pojistky tak by to měla přežít, ovšem vyjímky se najdou - třeba při svařování může proběhnout nějak proud pokud kašleš na opatření - nebo může zlobit regulátor a časem se ta ŘJ prorazí atd....
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: odblokovanie/oprava RJ motora

Příspěvek od lukis01 »

sorry ale stojím si za svým :)
každá baterka má jasně označeny póly, ale to je mimo diskuzi ;)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“