Přepážka v 6timístné verzi

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Rob7
Příspěvky: 1
Registrován: 27 srp 2012, 19:48

Přepážka v 6timístné verzi

Příspěvek od Rob7 »

Ahoj, uvažuji o koupi H1 v 6timístné verzi. Chtěl bych se zeptat, zda-li se dá přepážka mezi druhou řadou sedadel a nákladovám prostorem vyndat? Nebo je tam napevno? Předpokládám, že druhá řada sedadel jde vyndat (vymontovat) - občas budu potřebovat hlubší nákladový prostor.
Dík za info.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepážka v 6timístné verzi

Příspěvek od Espero »

Ahoj, tohle auto mám.
Přepážka vyndat jde, ale je to trošku pracnější, musíš oddělat čalounění - tapecírung na bocích v prostoru zadní lavice. Lavice sama je demontovatelná jednoduše, je na 4 šoubech v podlaze. Je ale hodně těžká. I ty díly přepážky (skládá se z horní a dolní poloviny, přišroubované je to desítkami šroubů) se špatně manipulují, je to práce pro 2 lidi, přičemž ten druhý je potřeba jen na manipulaci. Je to poměrně pracné, hlavně montáž. Navíc ten tapecírunk není technicky pro opakované rozdělávání vhodný (je to papunddekl polepený koženkou). Pro demontáž přepážhy je nutné zadní lavici také vyndat, zadními dveřmi to neproleze.

Ale teď to hlavní: Já vozím vzadu postel a přepážku jsem kvůli tomu chtěl vyndat trvale, aby byla delší, za sedadly je mezi nimi a přepážkou další místo. Žádal jsem o povolení Dovozce Hyundai Import a bylo mi striktě řečeno, že to nepovolí, protože to auto by pak neodpovídalo schválenému typu. Takže jsem tam přepážku zase vrátil, ostatně na 1. technické kam jsem přijel bez ní mě ani nevzali na linku, vyrazili mě rovnou.

Teď už to mám trošku vylepšené, ta postel je nalakovaná a boky a zadní dveře - ta hobra - je polepená zátěžovým kobercem. Vše v šedé barvě. Na obou dveřích zevnitř mám madla pro snadnější zavírání z vnitřní strany (původně z Trabanta). Jsou dělané jinak než to madlo na této fotce.
Morava09_7.jpg
Morava09_7.jpg (31.61 KiB) Zobrazeno 5561 x
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Michal#2
*
Příspěvky: 41
Registrován: 23 úno 2013, 15:40

Re: Přepážka v 6timístné verzi

Příspěvek od Michal#2 »

Ahoj, kdy té na té technicke vyrazili? Někdy po roce 2010 se požadavky na povinne přepážky N1 změnili, zejména u vozu, kdy k N1 existuje ekvivalentní M1. Uvažuji o H1 jako jedne z moznosti a 80% jich jsou šestimístné varianty, takže tam je největší nabídka, ale vetsinou maj přepážku a nebo ji mají vyndanou. Já osobně bych také preferoval, aby tam nebyla, respektive bych ji mohl vyndat a nemusel ji na kazdou STK vracet. Je třeba ve velkém technickém průkazu nejaký záznam o přepážce? Moc díky za info. Auto chci jako velké rodinné auto a na cesty s moznosti spani a ne jako klasickou dodávku, kde má příčka opodstatnění. Díky za info.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepážka v 6timístné verzi

Příspěvek od Espero »

Vyrazili mě kdž jsem to koupil, tak hned při první evidenční kontrole. Potom jsem někdy předloni chtěl souhlas Hyundai Import s úpravou - odstraněním přepážky. Odbyli mě velmi striktně, že souhlas nedají, protož by pak vůz neodpovídal schválenému typu. V techničáku to přímo napsané není. Co se týká vyndavání a nandavání, tak nedoporučuju, protože zadem vyndat nejde, jak jsem si sám očuchal, musí se předem - bočníma dveřma a před tím se musí oddělat tapecírunk jak vlevo, tak vpravo a hlavně ještě před tím oddělat zadní lavici. Docela dřina a bohužel pro 2 lidi, jinak to nevyndáš. Navíc je na desítkách šroubů. Napíšu Ti SZ.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
ther.v@seznam.cz
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2020, 09:05

Re: Přepážka v 6timístné verzi

Příspěvek od ther.v@seznam.cz »

ahoj už asi staré fórum,přepážku už na Hundai H-1 dovozce dovoluje vymontovat,za 1000 kč vystaví souhlas,mám ho už doma
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepážka v 6timístné verzi

Příspěvek od Espero »

Máš doma toho dovozce anebo to povolení? Z textu to nevyplývá. Já to zkoušel u Peugeota, kterým jsem nahradil H1 a pohořel jsem. Ovšem miluji přepážky a když zrovna ve voze žádnou nemám, musím si jí dodělat, abych nevyšel ze cviku. ](*,)
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
ther.v@seznam.cz
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2020, 09:05

Re: Přepážka v 6timístné verzi

Příspěvek od ther.v@seznam.cz »

ahoj kolegové,ja si vyřidil přestavbu na H1 a přepážku nemusim vozit, tudíž ji mohu prodat za symbolickou cenu ,dále mam jednoho H1 6 místne M1 r.v.2006 na prodej
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: Přepážka v 6timístné verzi

Příspěvek od only_one »

Neřešil někdo úpravu stávající přepážky v 6ti místné verzi, aby šla nějak rychleji a efektivněji vyndat v případě potřeby? Dneska jsem ji vyndal, pro potřebu velkého stěhování, ale většinu času by bylo fajn ji mít, ale sem tam prostě by se šiklo ji mít nějak rychlodemontážní.

A někdy je zbytečné vymýšlet vymyšlené :)
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepážka v 6timístné verzi

Příspěvek od Espero »

Já se obávám, že to ani dost dobře nejde, kdysi jsem jí vyndával a musela ven zadní lavice a tapecírunky vlevo i vpravo. Ven jde jen bočními dveřmi. To odšroubování spousty šroubů byl ten nejmenší problém. Lavici musíš vyndavat ve dvou lidech a tu přepážku samotnou taky a před vyndáním jí naklopit.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“