Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:-) aha, tak to tu nesmím napsat svoje zkušenosti abych náhodou někoho neodradil ??? nebylo by potom teda tohle forum přejmenovat na fanklub, kde ve stanovách bude zákaz jakéhokoliv negativního proti značce ??? zbytek vracím do vlákna kam to patří

je pravda, že možností co s poskakováním udělat mnoho není, prodat auto, pořídit frantovy adaptéry se všemi plusy a mínusy, dát tam nějaký jiný tlumiče, o5 se všemi plusy a mínusy

jestli si myslíte, že mě to baví tady srát lidi, tak ste vedle, prostě auto poskakuje víc jak pickup (i prázdnej) co má najeto 320k Km
jste li někdo z Prahy auto vám pučím aby jste řekli jestli to dělá i vám nebo je to záležitost jenom mého vozu
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

skrabi
*
Příspěvky: 74
Registrován: 04 bře 2011, 11:30

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od skrabi »

Kazde auto skace, len s nim treba vediet spravne skocit :) Uz sa tu s nim niekto vysypal do jarku, alebo obratil na strechu ? Hlupa tema .... Zatial iba 26000 km, ale este ani raz som nebol v ani trosku kritickej situacii, kde by ma mala zadna naprava a jej tendencia "byt zakerna " vyviest z miery, ohrozit mna, alebo moje drahocenne poklady, ktore vozim so sebou ...... Co sa to tu riesi ? Naco sa chronicki stazovatelia stale stazuju ... ved predsa ked idem minut nie male peniaze , tak idem na testovaciu jazdu, nie ? Nekupim macku vo vreci, ale vyskusam ..... Treba si len uvedomit na co ma toto auto sluzit . Prajem vsetkym vela stastnych kilometrov
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

právě že každé neskáče, tohle je moje první co jsem řídil (a netvrdím že sem řídil všechno) co skáče (pardon, Liazka skákala víc, ale musela být prázdná)

odpověď na https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 4&start=60

ad 1. ... to je asi blbost žejo
ad 2. ... nevidím problém říct že to je krám (a kdyby to dělalo bávo tak to taky řeknu) jsou prostě věci, který auta dělat nemaj (nebo spíš maj)
ad roomster, nechtěl sem škodovku je zbytečně drahá jak píšeš a nechtěl sem si tam dát lpg, chtěl sem aby to tam dal prodejce (na druhou stranu neskáče - máme jí v práci)
ad servis... problém nemá asi řešení v servisu
ta ix20 se kterou sem jel na předváděčce asi neskákala, nebo prodejce velmi dobře volil zkušební trasu
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
miche
*
Příspěvky: 39
Registrován: 29 zář 2011, 08:05

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od miche »

Zdravím,
mám konstruktivní dotaz jako naprostej laik. Mrknul jsem na Fluence a namátkou na C4 Picasso (to první - vajíčko) a tlumiče jsou tam taky v nějakým šíleným úhlu, podobným tomu na Ix20, je to stejná chyba? Nebo je to jinej typ nápravy ... Díky za odpovědi, no flame, jak píšu, do aut moc nedělám (i když díky Ix20 se vzdělávám rychle) :roll:
Hyundai IX 20, Sienna Orange - 1.4/66kW Tricolor 2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

jestli citroen picasso tak to má nápravu taky vlečenou a tlumiče tam jsou taky jinak než svisle :-D ale to je poslední shoda s tou z ix 20
Přílohy
citroen.jpg
citroen.jpg (66.62 KiB) Zobrazeno 2186 x
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

mmv píše:jestli citroen picasso tak to má nápravu taky vlečenou a tlumiče tam jsou taky jinak než svisle :-D ale to je poslední shoda s tou z ix 20
Rameno je masivní,litinové,vedené velkými ložisky,kolo se pohybuje ve svislém směru bez změny postavení k vozovce.Přenos útlumu na relativně vzdálené kolo je tak mnohem lepší,než u plechového a navíc subtilního svařence. Kromě toho tlumič u této konstrukce je PAN tlumič,vysokotlaký,plynokapalinový,je to zřejmé i z ceny. Tyto tlumiče jsou výrazně dražší a umí toho moc,s tlumičem z IX20 by to nefugovalo a naopak tlumič této kvality by byl pro IX20 přínosem. Ahoj Franta
miche
*
Příspěvky: 39
Registrován: 29 zář 2011, 08:05

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od miche »

Díky Frantaservis za odpověď,
je pro mě záhadou, že ani po tolika letech nejde na Vengu a Ix20 koupit tlumič "značkového" výrobce.
Hyundai IX 20, Sienna Orange - 1.4/66kW Tricolor 2011
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

miche píše:Díky Frantaservis za odpověď,
je pro mě záhadou, že ani po tolika letech nejde na Vengu a Ix20 koupit tlumič "značkového" výrobce.
Je to záměr,výrobci tlumičů jsou připavení,ale výrobce nedal souhlas. Asi by se mohlo na něco přijít:o)) Ahoj.F.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

hoj franto :-)
Naposledy upravil(a) mmv dne 07 bře 2013, 12:46, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Pepa59
**
Příspěvky: 179
Registrován: 12 dub 2012, 22:11

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Pepa59 »

Na straně 49 jsem předložil výsledky měření tlumičů bez a s Frantovými adaptéry, a kupodivu nikdo nereagoval. Byť to měření může být plusmínusautobus, ukazuje to na zlepšení funkce tlumičů, takže původní tlumiče nebo/a jejich umístění nejsou OK.
Leckdo se tu do pana F. naváží a to řešení zesměšňuje. Já jsem rád, že jsem do adaptérů investoval a nechám si je na autě!
Kia Ceed 1,6 CRDI 100kW GTline, vyr. 11/2015 (10.5.2019, 55500km)
Hyundai i30 Tricolor, 1,4 benzín, 73kW, vyr.12/2012 (od 24.4.2014,poč. stav: 22350km)
Hyundai IX20 Trikolor, 1,4 benzín, 66kW, vyr. 12/2011; (od 3/2012, prodáno 22.4.2014)
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Žádnej potlesk co? Publikum asi unuděné. Doporučuji změnit sál. Co třeba škoda forum sekce OIII? Tam bude hodně práce pro experty na úpravu tuhé zadní nápravy a stavbu tlumičů. Za mě nashle!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

zvláštní airwaves, že tys byl taky pro to TO nějak řešit (a klobouk dolu, na rozdíl ode mně jsi to zkusil řešit) , to že ti to zřejmě nepřineslo kýžené zlepšení je věc druhá, první věc se ptám, co jsi vlastně chtěl zlepšovat F adaptéry když to auto je asi zničeho nic v pořádku ??? a furt nechápu, proč sem furt cpeš tu OIII, pošli link z Šfóra o nespokojených zákaznících ať se taky pobavíme
spíš se podívejte na todle forum, jak jim poskakujou zadky když přejížděj nerovnosti, taková jízda šikmo brázdou to musí být teprve pošušňáníčko, kam se naše zlatý autí sere, že :-(
https://www.facebook.com/zetor
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

mmv píše:zvláštní airwaves, že tys byl taky pro to TO nějak řešit (a klobouk dolu, na rozdíl ode mně jsi to zkusil řešit) , to že ti to zřejmě nepřineslo kýžené zlepšení je věc druhá, první věc se ptám, co jsi vlastně chtěl zlepšovat F adaptéry když to auto je asi zničeho nic v pořádku ??? a furt nechápu, proč sem furt cpeš tu OIII, pošli link z Šfóra o nespokojených zákaznících ať se taky pobavíme..
Ahoj všichni a díky za podporu,také mi už nějaký čas smysl takových narážek uniká. Každá mince má dvě strany a každý má právo na svůj názor,ale není třeba ho neustále všem vnucovat. S Ferrari M.Schumachera prý také podle slov jiných jezdců nebylo možno jet a on s ním vyhrával......ne všechno vyhovuje všem,to je přece běžné,každý ať si udělá obrázek sám :o)) Mějte se,Franta
Uživatelský avatar
Rasto69
Příspěvky: 8
Registrován: 23 lis 2011, 14:16

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Rasto69 »

Kayaba už vypustila tlmiče pre Hyundai Ix20 na zadnú nápravu (Kia Venga nie hoci prišla o rok skôr, asi sa poponáhľali a možno aj toto fórum prispelo k urýchlenie...), a to kyb no.349098, má s tým niekto skúsenosti? Taký istý tlmič je doporučený aj pre I20 , ja tam ešte tlmiče na Kia Soul kyb no. 349132, ktorý má takú istú zadnú nápravu. Má s tým niekto skúsenosti, vymenil a vyskúšal už niekto tieto tlmiče, a bolo by možné ich použiť aj na Kia Vengu?

Odkazy na strámky:
http://www.faro.sk/catalog/tlmice-pruze ... x20-jc.php
http://www.faro.sk/catalog/tlmice-pruze ... =7&make=13
http://www.faro.sk/catalog/tlmice-pruze ... a-soul.php
Kia Venga 1,4 CVVT (66kW), LX Summer, Glowing Red, 2100 km@6,8l/100km
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Hardcam »

S tou pouzitelnosti na ix20 si nejsem moc jisty, oficialne dle TecDocu jsou pouzitelne pouze pro i20. Vice info by melo byt po tomto kvartalu (tzn. pocatkem dubna, kdy se pridavaji dalsi technicke informace a nove vyrobena auta/dily do katalogu).
A patrne budou ruzne varianty dle VINka - coz se da zjistit, ale v servisu Vam to nebudou chtit rict, jaky tlumice tam zrovna mate.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ix20“