Zkušenosti s provozem

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shaman
*
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2012, 08:01

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od Shaman »

vena222 píše:
Shaman píše:Zdravím,
mám jen dotaz ohledně Vašich zkušeností. Neměli jste někdo tu čest s tím, že když je auto studené, třeba po ránu, tak ten první rozjezd je občas takový divočejší? Jako by při rozjezdu ten plyn trochu vylítl a pak se hned zas přiškrtil, dělá to pak dojem jakoby hopkajícího auta.
A dále, asi také jen když je auto studené, tak při tom rozjezdu při přidávání plynu na jedničku jako by ten nárůst plynu nebyl úplně lineární, ale spíš dobně skokový - ne žádné cukání, ale je tam znát skokový nárust plynu, ale jen decentně. Díky za Vaše postřehy. Dějě se to ale jen ojediněle.
U mně se to vyřešilo upem ŘJ
Dělali Ti? Mě řekli, že ještě nemají update ŘJ, že to trvá delší obu, než s tím výrobce přijde, tak cca 2 roky jako u i30ky. Ale je asi fakt, že to bude ok, stává se to jen občas, jen když je to studený a otáčky jsou trochu vyšší z počátku...ale díky
IX20 1,4 CVVT Tricolor White
Reklama
 

karlos k
*
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2012, 08:48

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od karlos k »

NAZDAREK
To jsi teda borec VTLAIT,že jsi za 20 měsícú najezdil 102 500Km.To používáš jako služebák?
A jak se chová přední náprava,taky se tam sypou brambory na malých nerovnostech jako mě.
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od frawd »

Vpredu žiadne zemiaky nevozím. Podľa fóra by CRDi mal mať predu iné tlmiče. Je tam asi kvalitnejší palmový olej. :D
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
tomasisko
*
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2010, 14:59
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od tomasisko »

Shaman píše:Zdravím,
mám jen dotaz ohledně Vašich zkušeností. Neměli jste někdo tu čest s tím, že když je auto studené, třeba po ránu, tak ten první rozjezd je občas takový divočejší? Jako by při rozjezdu ten plyn trochu vylítl a pak se hned zas přiškrtil, dělá to pak dojem jakoby hopkajícího auta.
A dále, asi také jen když je auto studené, tak při tom rozjezdu při přidávání plynu na jedničku jako by ten nárůst plynu nebyl úplně lineární, ale spíš dobně skokový - ne žádné cukání, ale je tam znát skokový nárust plynu, ale jen decentně. Díky za Vaše postřehy. Dějě se to ale jen ojediněle.
To iste sa deje aj u mna na Venge, asi to spomeniem v servise pri vymene oleja..
vtlait
*
Příspěvky: 46
Registrován: 01 črc 2011, 16:14

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od vtlait »

Ahojte, s prednou nápravou nemám žiaden problém, nebúcha, nerobí problém. pneu sa derie rovnomerne. Na začiatku, keď som mal 16" gumy to bolo horšie, či tie nárazy, alebo výtlkové prejazdy. Ale po prezutí na 15" sa to vyriešilo. A hustím zimu na 2,6 a leto na 2,5. Je to moje prvé malé auto, vždy som mal kombíky cez 4,5 m a to malo iné podvozky. Veľa som pochopil z Frantových príspevkov a rád sa na tomto autíčku vozím po Slovensku. Von jazdím na inom, veľkom :-) a rýchlom.
Hyundai iX 20 1,4 CRDi Style, RED
stepaka
Příspěvky: 3
Registrován: 24 srp 2011, 21:29

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od stepaka »

pro všechny spokojené a i nespokojené... ix20 1,4 CVVT jsem si koupila před 2 lety jako nákupní tašku a na dojíždění do práce. Uskakování zadku jsem registrovala snad jen 1. měsíc, 2 měsíce mi v autě hvízdala meluzína od okénka řidiče - řešeno marně u prodejce, pak přišla zima a zmizelo to samo...Jsem s ní max. spokojená a nyní ji měním, jak jinak, opět za stejný model, ale v lepší výbavě a za motor 1,6 CDRI/94kW. Pátrala jsem i u jiných značek po něčem podobném, ale poměr motor-výbava-cena mě nikde neuchvátil.. tak se teď těším se na lepší svezení a na nižší spotřebu.
votas007
*
Příspěvky: 15
Registrován: 01 čer 2013, 20:52
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od votas007 »

Dnes jsem absolovoval testovací jízdu s ix20 1,6 benzín a prodejce mi řekl, že mohu jet kudy chci, tak jsme se projeli s manželkou asi 30km a vzal jsem to 10km po státovce, mohu říct, že předjíždět kamiony je opravdu lahoda. Pak jsem to vzal po jezedácký silnici plné hlubokých výtluků a žádné vrzání a poskakování jsem nezaznamenal. Poté následovala silnice s duby široká na jedno auto, s prorostlýmy kořeny pod asfaltem plné zatáček a žádné hopsání do stran jsem nepostřehl. Pak město a kruháky taky bez problému. Je pravda že předváděčka měla najeto jen 900km, tak se to může projevit později. NEODOLAL JSEM lákavé nabídce a obědnal jsem si skladovku 1,6 benzin XAF ice blue trikolor essential za 288.890 Kč Půlku zaplatit teď a půlku za roj bez navýšení.
To auto prostě nejde nekoupit #-o :D
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od pepe pedro »

vidˇ :D Pěkný pocit!
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
votas007
*
Příspěvky: 15
Registrován: 01 čer 2013, 20:52
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od votas007 »

Jelikož mám ix20 pár dní a najeto pár stovek km, dovolím si napsat pár postřehů.
Mám 1.6 benzín. Jezdil jsem Prahu, dálnici, okresky, předváděcí jízdy s příbuznými a tak... spotřeba dle pp 7l , což si myslím že je dobré na syrový motor. Dálnice 130 furt i do kopce,naložený kočárek, zavazadla, tři dospělý, jedno dítě. 7l/100km. To si myslím že je hodně dobré. Na kruháku mi uskočila zadní náprava. Je to dost nepříjemné, ale nic s čím by se nedalo žít. Všichni co si sedli do auta říkali jak je tam hodně místa a jak se do toho a z toho krásně leze. Když řídí manželka a já si sednu za ní, tak si pohodlně natáhnu nohy. Kufr bohatě stačí, stejně většinu jízd je prázdný. Světlo v interiéru je slabé. Nikde neni místo na 1,5l lahve, snad vedle ručky se nechá dát nějaká menší. Ještě jsem nenašel optimální polohu sedadla a volantu, ale to chce čas. Rádio hraje skvěle, ovládácí prvky jsou taky v pohodě, hned jsem si zvykl. Zpřevodování stojí za prd, šestka mohla být ryze na dálniční rychlosti. Palubovka a modré podsvícení je prostě nádhera. To je asi zatím vše.
nicolas.tesla
*
Příspěvky: 80
Registrován: 28 pro 2010, 10:23

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od nicolas.tesla »

2l lahev davame do "diry" za ruckou, nekdo si do toho montuje podperku na ruku, ale me to prijde lepsi jako odkladiste jedne velke lahve. Jinak je fakt, ze treba vzadu neni zadny dzak ani odkladaci prostor, krome te "diry" za ruckou. Vpredu je to o poznani lepsi, ale muj stary Accent mel vic odkladaciho prostoru a 1,5l lahev nebo neco podobneho je skoda ze se nevleze do dveri..
ix20 White TriKolor 1,6i LPG, 6 rychlostí + 125 koní = spokojený řidič
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od airwaves »

Ahoj, máte někdo obrázek kde jsou na převodovce šrouby na olej?
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od frawd »

Posuvné zadné sedačky boli jedným z argumentov kúpy tohoto auta. Tento víkend by sme sa bez nich do auta nezbalili (2 dospelí, 2 deti + dvojkočík, 2 cestovné tašky, kufor, 2 malé ruksaky, lehátko pre deti, detský bicykel, ...).
Přílohy
1.JPG
1.JPG (87.21 KiB) Zobrazeno 2505 x
2.JPG
2.JPG (76.37 KiB) Zobrazeno 2505 x
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
miroska
**
Příspěvky: 120
Registrován: 26 bře 2013, 18:00

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od miroska »

Dobře Ty,slušná práce
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od milda h »

Tak to je slušné !!! Ale mohl sis tam nechat alespoň ďůrku na juknutí dozadu přes zrcátko. Já tam teda kousek výhledu musím mít.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
votas007
*
Příspěvky: 15
Registrován: 01 čer 2013, 20:52
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od votas007 »

to nicolas.tesla: Já tam mám právě tu opěrku na ruku. Kupuju si ted litrovku a ta se vejde pod tu opěrku a je to vyřešené.
to frawd: Dobrá práce. Pěkná barva, taky jí mám. Ta se jim povedla.
Dnes jsem jel s klimou a nepocítil jsem žádný úbytek výkonu ani zvýšenou spotřebu = další pozitivní věc.
Odpovědět

Zpět na „ix20“