Koupě Santa Fe - spojka

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
Slida
Příspěvky: 1
Registrován: 11 bře 2013, 13:47

Koupě Santa Fe - spojka

Příspěvek od Slida »

Hezké odpoledne,
už delší dobu uvažuji o koupi Santa Fe. Přečetl jsem řadu recenzí na netu a prostudoval i toto fórum a chtěl bych se zeptat na reálné zkušenosti z praxe:
Všude se jako velké mínus u santy uvádí spojka (u manuálu). Jak moc velký problém je prokluzování (resp. nevybavení) spojky v reálu?
Bydlím v horské oblasti, kde je zapotřebí v zimě za každého počasí vyjet i nepříliš udržované kopce. Průšvih je že občas člověk musí zastavit aby se vyhnul s protijedoucími a pak to znamená rozjíždění do kopce ve sněhové břečce. Někde jsem četl čísi zkušenost, že v podobné situaci se nerozjel ?! :shock: O automatu neuvažuji.
Díky předem za zkušenosti, tohle je jediná věc, která mě od santy odrazuje, jinak všechno hovoří pro.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Koupě Santa Fe - spojka

Příspěvek od Richard555 »

no problémy se spojkou měla verze benzínová a pak ty naftové s 83 kW. S nástupem VGT motorů 92Kw (od r. 03) byla použita větší spojka s dvojhmotovým setrvákem a s tím už problémy nejsou , tedy alespoň my je nemáme, a najeto cca 130k km....
Jinak doporučuji, zatím nemáme problémy co by se nedaly řešit, baterie, trošku horší patálie bylo ložisko u té elektrické spojky co připojuje zadek, ale nakonec za solidní prachy opraveno (cca 1000,-) z toho asi 400 material. Jinak v Hyundai to neopravují a cena za celou spojku je kolem 40-50 tisíc. :roll: Dále bylo přetěsněno vysokotlaké čerpadlo - teklo cena cca 5000,- Teď budou třeba vyměnit žhavící svíčky, no a ve 120K km rozvody (cca 5000,-) , ale baterka a rozvody, filtry a žhaviče je spotřebák..... jinak vše funguje .... klidně bych do něj šel zas....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“