LPG

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
mixomix
*
Příspěvky: 20
Registrován: 03 bře 2013, 07:49
Bydliště: Říčany

Re: LPG

Příspěvek od mixomix »

PavelF3X píše:stále tvrdím,že přívtřik není.
Možná jak kde, mne tvrdili to co jsem popsal výše - tedy že 20% v podstatě permanentně. Můžeš napsat, kde sis to konkrétně nechal montovat? Díky.
Bych si klidně udělal výlet :D. Krátké popojížďky moc neřeším, jde mi jen o zahřátý motor.
mmv píše:jinak je také vhodné si projít tankování těch lidí co to tam maj, a zkouknout kolik tam dávaj benzínu
To je fakt. To mne nenapadlo, ale spousta z místních tam ten přívstřik nemá - neb je to většinou děláno jinde a ne přímo v :hyu: .
i30cw 1.6CVVT 92kW 2011 ... dálnice 8.5L ... kombinovaná 7.7L
2013 - LPG PRINS (+ValveCare)
Reklama
 

Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG

Příspěvek od mnkk »

PavelF3X, keď pojdeš tých 100km o ktorých píšeš, tak budeš mať spotrebu takú ako je uvedené v tabulke. Jasne som tam napísal, že tabulka platí pre zohriatý motor. Ja osobne prejdem vyše 500km v jednom dni za cca 6 hodín, Keď natankujem, tak nemám studený štart, ani nejdem 2km so studeným motorom. Po štarte za 7 sekúnd sa prepne LPG a idem ďalej.

Tabulka platí tak ako je napísaná, nerieš či sú to keci, alebo nie. Neveríš, tak si zober kalkulačku a počítaj. Spotreba s LPG sa oproti normálu zvýši, o tom nebudem diskutovať. Neveríš, napíš do AGC Strakonice a tam ti vystavia doklad o spotrebe presne pre tvoje auto! A potom si to môžeš uplatniť pri odpočtoch nákladov na spotrebu vo firme...

Takže takto:

Tabulka platí pre moje auto. Je vypočítaná podla kalkulačky a overená dotankovaním. Sú tam označené hodnoty na ktoré som sa dostal ja. Je to vrátane dialnice (140km/h). Údaje v tabulke su brané z úseku 3000km.

Na LPG mám najazdené za rok a 4 mesiace 38 500+km, takže tu nepíšem niečo čo si myslím, ale to čo viem.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM
ex
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
tomyk
*
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2013, 07:13

Re: LPG

Příspěvek od tomyk »

Pánové jak to tady již několik týdnů sleduji tak někdo tvrdí, že mu :hyu: BRC přižírá benzín od 1500 a někdo, že mu nepřižírá benzín vůbec a že si to bublá jen na LPG.

Takže kápněte konečně božskou a nebo tiše souhlaste s tím, že je to možná o tom vlepit mechanikovi do ruky na servise :hyu: flanděrku nebo "malou" doměnu za to aby to nastavitelné BRC přižírání benzínu nastavil tak aby to benzín nežralo. Třeba tak jak to někteří prý dělají na emisích.
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

Možná nedávat BRC a nemuset řešit přívstřík? :-)
Když se s LPG naučíš jezdit, tak ti spotřeba vzroste nejvíc z 6,7 na 7,5 a to je 10%. Kdo to má jinak (hůř), dělá něco špatně nebo zvolil špatnou přestavbu.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
mixomix
*
Příspěvky: 20
Registrován: 03 bře 2013, 07:49
Bydliště: Říčany

Re: LPG

Příspěvek od mixomix »

severtom píše:Možná nedávat BRC a nemuset řešit přívstřík? :-)
Pokud nechceš držet záruku tak přívstřik netřeba řešit. Prostě řekneš že ho tam nechceš a máš to.
tomyk píše:Pánové jak to tady již několik týdnů sleduji tak někdo tvrdí, že mu :hyu: BRC přižírá benzín od 1500 a někdo, že mu nepřižírá benzín vůbec a že si to bublá jen na LPG.

Takže kápněte konečně božskou a nebo tiše souhlaste s tím, že je to možná o tom vlepit mechanikovi do ruky na servise :hyu: flanděrku nebo "malou" doměnu za to aby to nastavitelné BRC přižírání benzínu nastavil tak aby to benzín nežralo. Třeba tak jak to někteří prý dělají na emisích.
Moje informace jsou takový, že tam je - ale zdroj je jenom jeden autorizovaný servis, kde jsem to auto kupoval. Když to v jiném pude bez něj bez ztráty záruky, tak se klidně projedu :)
i30cw 1.6CVVT 92kW 2011 ... dálnice 8.5L ... kombinovaná 7.7L
2013 - LPG PRINS (+ValveCare)
Honzza
*
Příspěvky: 41
Registrován: 05 úno 2013, 16:02

Re: LPG

Příspěvek od Honzza »

mixomix píše:
severtom píše:Možná nedávat BRC a nemuset řešit přívstřík? :-)
Pokud nechceš držet záruku tak přívstřik netřeba řešit. Prostě řekneš že ho tam nechceš a máš to.
tomyk píše:Pánové jak to tady již několik týdnů sleduji tak někdo tvrdí, že mu :hyu: BRC přižírá benzín od 1500 a někdo, že mu nepřižírá benzín vůbec a že si to bublá jen na LPG.

Takže kápněte konečně božskou a nebo tiše souhlaste s tím, že je to možná o tom vlepit mechanikovi do ruky na servise :hyu: flanděrku nebo "malou" doměnu za to aby to nastavitelné BRC přižírání benzínu nastavil tak aby to benzín nežralo. Třeba tak jak to někteří prý dělají na emisích.
Moje informace jsou takový, že tam je - ale zdroj je jenom jeden autorizovaný servis, kde jsem to auto kupoval. Když to v jiném pude bez něj bez ztráty záruky, tak se klidně projedu :)
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

ono spíš jde o to, proč :hyu: potažmo AGC změnilo systém přívstřiku z 20ti% od cca 3600 otáček na de facto permanentní přívstřik bez vazby na otáčky , mají nějaké negativní zkušenosti ??? nebo to jenom dělají proto, že je jim to jedno a tímto se rozhodně nic nezkazí na jejich "nejkvalitnější značce" ???

... benzín mi to nežere :-) (zatím)

jinak ještě jedna varianta tu je, někde výš v této diskuzi jsou odkazy na udělátko kde se dá ten plyn, respektive ŘJ plynu nastavovat noťasem, takže před garančkou nastavit co nastavil :hyu: a po si tam nastavit dle libosti
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
mixomix
*
Příspěvky: 20
Registrován: 03 bře 2013, 07:49
Bydliště: Říčany

Re: LPG

Příspěvek od mixomix »

to je taky reseni. Spis nez pred garanckou je to ale potreba pred opravou zavady :) Otazkou je, jestli to jde prenastavit, kdyz se ti s tim motorem neco podela tak, aby to nebylo mozny nijak zjistit no. Ale zas si to porad hlidat.
i30cw 1.6CVVT 92kW 2011 ... dálnice 8.5L ... kombinovaná 7.7L
2013 - LPG PRINS (+ValveCare)
tomyk
*
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2013, 07:13

Re: LPG

Příspěvek od tomyk »

Jen aby si ŘJ nepamatovaly datum poslední aktualizace či zásahu servisu protože pak by to bylo všechno v háji.
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

Hoši, to je vidět, jaké problémy s autorizovanou přestavbou musíte řešit... zbytečné problémy. Tohle není problém přestavby na LPG, ale jen a pouze problém přestavby od H.
Na téma "záruky na motor", přečtěte si o téma vedle, jak některým hlučí převodovky, smrdí spojky nebo vibruje a netáhne motor. H to svádí na "špatné palivo, tankujte N98".
Nikdo těm lidem problémy nevyřešil ani nevyřeší, motor nevyměnil ani nevymění.
Takže mnoho zdaru s uplatněním záruky na auto - co vás vede k neopodstatněnému dojmu, že byste uspěli? Zkušenosti hovoří jinak... je potřeba mít funkční LPG a nízkou spotřebu bez laborování... ne razítko v pěkné knížce.
Stejně, jsme v tématu i30 (stará)... než se rozhodnete, zda LPG od H ano či ne, už bude stejně po pětileté záruce :)
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: LPG

Příspěvek od tom »

Vím že si všechny změny pamatuje i polský stag, tak myslím že BRC na tom bude s pamětí ještě lépe...
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
mixomix
*
Příspěvky: 20
Registrován: 03 bře 2013, 07:49
Bydliště: Říčany

Re: LPG

Příspěvek od mixomix »

severtom píše:Stejně, jsme v tématu i30 (stará)... než se rozhodnete, zda LPG od H ano či ne, už bude stejně po pětileté záruce :)
Taky mi to tak přijde :D Nehodil bys sem odkaz na konkrétní problém - nedařilo se mi to dohledat. Já s uplatněním záruky nikdy neměl, ale taky to byly samý prkotinky typu - jedno světlo svítí níž. Po ránu to špatně brzdí (kotouče měli mírnou lišku). S problémem motoru jsem tam ještě nejel. A doufám (ťuk,ťuk) že nepojedu (nebo nebudu tažen).

severtom: tys to řešil mimo předpokládám bokem mimo :hyu:. Taky by mne zajímalo proč mi tam ten zkur... přívstřik nabízí. V techničáku mám N95 - takže taknovat N98 mi přijde jako chabý argument (leč kvalitní útěr).
i30cw 1.6CVVT 92kW 2011 ... dálnice 8.5L ... kombinovaná 7.7L
2013 - LPG PRINS (+ValveCare)
tomyk
*
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2013, 07:13

Re: LPG

Příspěvek od tomyk »

severtom píše:Hoši, to je vidět, jaké problémy s autorizovanou přestavbou musíte řešit... zbytečné problémy.
Stejně, jsme v tématu i30 (stará)... než se rozhodnete, zda LPG od H ano či ne, už bude stejně po pětileté záruce :)
Takže někde jsem slyšel takový názor a asi se nad ním zamyslím:

Koupíš auto Hyundai i30 a nabídnou ti přestavbu LPG BRC za 32000Kč u odborníků co ji dělají desítky let stojí ale sofistikovanější LPG technologie 22000 tedy o 10000Kč méně(cena tedy hraje ve prospěch odborníků).

Těch 10000 obětuj na to, že jezdi jen na benzín (najedeš asi 5000 tkm)
Auto bude tedy po najejí cca 5000 dobře zajeté na benzín a pak si nechej udělat znalecký posudek na motor s termovizí (termovize zjistí jestli se ti například některé části nepřehřívají více a tudíž netrpí (cena posudku by se neměla přehoupnou přes 5000Kč)
Nebude-li vše v pořádku a posudek zjistí závady reklamuj.

Bude-li vše v pořádku a motor je tedy v dobré kondici tak zajdi k odborníkům, kteří ti za 22000Kč namontují třeba Elpigas který si necháš nastavit dle svého uvážení a tehnikova nejlepšího vědomí a svědomí. :wink:

Pánové na tuto taktiku jsem :shock: valil bulvy ale něco na tom je, ne :!: :!: :!: :?:
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: LPG

Příspěvek od pietro32i »

Pekná taktika, páči sa mi, má však jednu chybku: Čo v prípade, keď mi niečo na motore v záruke predsa len odíde? Môže sa stať aj keď mám namontovaný sebalepší systém LPG, aj keď mi znalecký posudok predtým nevykazoval žiadne závady a pod. Budem zháňať ďalší znalecký posudok, ktorý bude dokazovať, že na danú závadu nemal vplyv použitý splyňovací systém? Ja keby som bol predajca, a prišiel by za mnou niekto s týmto, tak ho pošlem do péčka. Do "môjho" motora si si namontoval podľa teba najlepší systém, ktorý som však ja neschválil, ergo si vykonal mnou neautorizovaný zásah a teraz máš ešte tú drzosť mávať mi pred očami nejakým znaleckým posudkom a chcieť po mne výmenu súčiastky/motora zadarmo? Stretneme sa vieš kde.
Argument, ktorý tu do úmoru omieľa severtom, že pozrite, ja som to tak urobil, mám už toľko a toľko km najazdené a žiaden problém, neberiem. Chcel by som ho vidieť, keby ten problém mal. Nie každý je dostatočne asertívny a drzý na to, aby sa z takej situácie potom vymotal.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
tomyk
*
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2013, 07:13

Re: LPG

Příspěvek od tomyk »

No jak jsem uvedl dobrá rada kterou jsem vyslech nemusí být nad zlato.

Na druhou stramu mi LPGáři říkají, že drží záruky za to, že toto jimi namontované LPG motor nepoškodí.

Mám jíž třetí auto na LPG a nikdy jsem zatím žádné poškození neřešil vše funguje jak mám a když se to začlo nějak sypat tak vždy ochotně opravili tak aby to šlapalo jak má.

To jsou ale dilemata :?:
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“