Problém se zadními koly

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Dzaris
*
Příspěvky: 11
Registrován: 17 led 2010, 22:32

Problém se zadními koly

Příspěvek od Dzaris »

Zdravím všechny, dnes ráno jsem přišel k autu a zase jsem měl vypuštěné zadní pravé kolo. Ale dneska to bylo až tak hodně, že auto stálo na disku, tak jsem ho zase doufoukal a spokojené jel do práce. Ale, když jsem se šel po 4 hodinách podívat jak vypadá zadní kolo zjistil jsem, že je zase vypuštěné, tak jsem zajel do pneuservisu, kde mi odstranili hřebík z kola, a při nasazování jsem byl nemile informován o tom, že mám špatný tlumič. Pneuservisák mi to vysvětlil tím, že mám okopaný vzorek na pneumatice a že to dělá špatný tlumič. Ale ono to bylo na obou zadních kolech. Poznal jsem to i já, když mě na to upozornil a na kole, jsem cítěl, jak někde je vzorek menší a někde zase větší. Bylo tak jako kdybych šahal na hory. A ruka mi jezdila nahoru a dolů po kulaté pneumatice.

Zajel jsem ke známemu a ten mi potvrdil, že asi doopravdy jsou špatné tlumiče na zadní nápravě. A že to nemůže být v žádném případě tím jestli řežu zatáčky a nebo prudce zrychluji, protože doopravdy vzorek byl na jednou místě velký a hned vedle ani ne o milimetr, byl ohodně nižšší. Takže jsem si zajel na test tlumičů a ten samozřejmě dopadl dobře. Tlumiče byli v pořádku. A chlap co mi dělal test, mi řekl, že tento samý problém mají vozy Passat kombi. Protože se jedná o kombík a vzadu nikdo nesedí a v kufru moc těžké věci nevozíme, tak je zadní nápravda lehká a není vůbec zatížená, tak proto se mi sjíždějí pneumatiky jenom vzadu tak nepravidělně. Přední vzorek pneu je OK, na něm nejsou žádné stopy po špatném vzorku. Pneumatiky mám nové 4 měsíce a jsou to Continental ContiWinterContact TS850 195/65 R15 91T, takže žádné obyčejné jsem nekoupil.

Má někdo stejný problém jako já s okopanými zadními pneumatikami. Podotýkám, že přední jsou ok, takže se nemůže jednat o špatný styl jízdy, protože by se to projevilo i u předních to jen pro ty, kteří by mi to chtěli hned napsat. A navíc ani jedny pneumatiky nejsou sjeté..
Hyundai IX35 - 2015 - 2.0 135kW - 4X4 - Premium
Hyundai i30N CW 94kw 2012 - out
Hyundai Getz 1.4i 71kw 2008 - out
Škoda 105l - out
Reklama
 

Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od milda h »

Ten pneuservis mel naprostou pravdu. Pokud je po celem obvodu poskakany, tak jsou tlumice v prd... Pokud je sjety vnitrek, nebo venek plaste(po celem obvodu) ,je spatna geometrie- odklon,zbihavost a pod. Zatizeni v kufru nema vubec zadny vliv. Obvolej si vic pneuservisu,rozhodne Ti to vsechny potvrdi.
Zdar a NEDEJ SE.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
tomiboy
**
Příspěvky: 109
Registrován: 22 kvě 2012, 20:47

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od tomiboy »

dost neprijemne. som zvedavy ked zhodim zimne, co uvidim. na letnych som si (tusim) nevsimol nic (17'')
i30 2012 1.6 GDI, Cool Red
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od milda h »

tomiboy píše:dost neprijemne. som zvedavy ked zhodim zimne, co uvidim. na letnych som si (tusim) nevsimol nic (17'')
Na to nemusíš přezouvat, přejeď si rukou po pláštích a to bys ty schody ucítil. Obvod pláště není kulatý, ale je to vlastně tisícihran.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Tom64
*
Příspěvky: 58
Registrován: 08 čer 2010, 15:14

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od Tom64 »

Zdravím všechny, když už tu rozebíráte zadní kola. Neměli jste náhodou někdo problém s vyvážením zadních kol-alu disků. Šlo vám bez problémů nalepit vyvažovací tělísko? Pokud ano, jak?

Hyundai I30 1,4 Trikolor :)
HYUNDAI I30 1,6 GDI Weekend
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Problem byl klepalo to o zadni brzdice. Hyundai to resil naklepavacima zavazickama na elektron coz jsem jeste nevidel. Na druhe sade kol jsem si to nechal normalne nalepit -ale musim rict ze si vyhral...

odeslano z telefonu.
Tom64
*
Příspěvky: 58
Registrován: 08 čer 2010, 15:14

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od Tom64 »

U nových aut to opravdu natloukavají na hranu disku, což se mi zdá u takového auta trochu nešťastné. Já měl ale smůlu, protože zimní gumy jsem si dal na starši hlinikáče a tak hrana nebyla. Tak se lepilo a lepilo až to vyšlo a pazvuky se neozývaly, tedy aspoň zatím... :wink:
HYUNDAI I30 1,6 GDI Weekend
Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od Richi_i30 »

Neklepe o brzdič, ale o nápravu viz foto:
Přílohy
SDC10162.jpg
SDC10162.jpg (44.84 KiB) Zobrazeno 2726 x
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Tzn ze pri vjezdu do diry muze chytnout naprava o disk?

odeslano z telefonu.
Tom64
*
Příspěvky: 58
Registrován: 08 čer 2010, 15:14

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od Tom64 »

Bony, myslím, že na jízdní vlastnosti malá vzdálenost vliv nemá, je pořád konstantní...Akorát se musí dát pozor s tím nalepovacím závažíčkem... :lol:
HYUNDAI I30 1,6 GDI Weekend
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

O.k. vim ze si s tim musel pneuservis trosku pohrat. A sem tam jsem zaslech ze zavazicka brnkla takove jako lupani.

odeslano z telefonu.
Tom64
*
Příspěvky: 58
Registrován: 08 čer 2010, 15:14

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od Tom64 »

Přesně tak, jen je otázka co to udělá v zimě, když se tam dostane sníh a např. přes noc to zamrzne... :lol:
HYUNDAI I30 1,6 GDI Weekend
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od bony »

Tom64 píše:Přesně tak, jen je otázka co to udělá v zimě, když se tam dostane sníh a např. přes noc to zamrzne... :lol:
Max. se urve náprava :-)
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od Mirus30 »

Dneska jsem prezul a uplne stejnej problem, uplne stejny projev a uplne stejny duvod :-)

Takze pilnik a vyreseno, tech par mikrogramu min tomu zas tak neuskodi...
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od Richi_i30 »

Mirus30 - no, uvidíš, jestli to zabralo i při naloženém autě v pravotočivé zatáčce :-k
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“