Dialkové ovládanie - problem

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Lukes
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2011, 15:02

Dialkové ovládanie - problem

Příspěvek od Lukes »

Zdravím Vás, som tu nový na fore. Mám taký problém, i keď som tu prečital skoro všetky príspevky nejak stale mi to nefunguje. Stalo sa mi v podstate "z ničoho nič", že mi prestalo fungovať dialkové zamykanie a odomykanie. Myslím, že to bolo asi aj tým, že boli už slabé baterky v ovladači, no tak som ich vymenil a neviem čím sa to stalo ale prestalo mi to fungovať. Ovládač je dobrý, aj bliká po zmačknutí ale auto vôbec nereaguje :( neviem čo je s tým :( prosím poradte mi :) mám santíka r.v. 2001 Ďakujem :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Dialkové ovládanie - problem

Příspěvek od miooo »

skus ho este opat nakalibrovat...
pos volantom je taka cierna skrinka cez ktoru vies nastavit ovladac...
postup najdes aj tu na fore...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Lukes
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2011, 15:02

Re: Dialkové ovládanie - problem

Příspěvek od Lukes »

No idem to pozreť ale ten navod som nenasiel. :(
Uživatelský avatar
quako2
**
Příspěvky: 112
Registrován: 11 říj 2011, 19:41

Re: Dialkové ovládanie - problem

Příspěvek od quako2 »

navod v skratke:
napisal zdenek76
na modulu dálky/alarmu (většinou umístěno pod palubkou u řidiče) se přepne (resp. zkontroluje) přepínač paměti na OFF, pak se vloží klíček do zapalování a otočí se úplně doprava, počká se cca 5 sekund, na modulu se přepne paměť na ON, stiskne se tlačítko zamykání na dálce, tím se kód uloží do modulu, modul se opět přepne na OFF a vypne se zapalování. Provede se zamčení a odemčení vozu dálkou. Toť vše. Tohle by mělo fungovat pro všechny stará Santíky, pro Sonaty do 2006, pro XG350 a pro Elantru
SFIII, 2014, 2,2CRDi, 145kw
Lukes
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2011, 15:02

Re: Dialkové ovládanie - problem

Příspěvek od Lukes »

Je ten postup 100%ný? Skúšal som to a nejde to :( som s toho zúfalý, asi budem musieť zájsť do :hyu: a zacvakať za to :/
Uživatelský avatar
quako2
**
Příspěvky: 112
Registrován: 11 říj 2011, 19:41

Re: Dialkové ovládanie - problem

Příspěvek od quako2 »

overene to nemam (podla toho postupu)
Ked som menil baterku (v ovladaci) myslel som, ze to budem musiet znova "nakalibrovat", ale nebolo to ptrebne. Po zalozeni new baterky to fungovalo spravne (a to som mal baterku s ovladaca vybratu cca 5 dni, kym som kupil novu).
SFIII, 2014, 2,2CRDi, 145kw
Lukes
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2011, 15:02

Re: Dialkové ovládanie - problem

Příspěvek od Lukes »

Aha, no ja neviem teda. Mal som tiež asi slabú baterku lebo ten central mi reagoval iba keď som silnejšie zmačkol tlačidlo a aj to iba niekedy (jasná vybitá baterka), no a tak som kúpil novú a vymenil a od tedy to nešlo :/
fastbalu
*
Příspěvky: 41
Registrován: 01 kvě 2009, 17:05

Re: Dialkové ovládanie - problem

Příspěvek od fastbalu »

Lukes píše:Aha, no ja neviem teda. Mal som tiež asi slabú baterku lebo ten central mi reagoval iba keď som silnejšie zmačkol tlačidlo a aj to iba niekedy (jasná vybitá baterka), no a tak som kúpil novú a vymenil a od tedy to nešlo :/
ahoj už ti to funguje mam stejnej problem!!
martin303
**
Příspěvky: 108
Registrován: 22 bře 2009, 22:41

Re: Dialkové ovládanie - problem

Příspěvek od martin303 »

Myslim ze som to vyriesil chlapi.

Objednal som toto 2 kusy :

http://www.ebay.com/itm/290705989529?_t ... 434wt_1163

a pri programovani som mal rovnaky problem ako tu mate vsetci. Ked som nasiel originalny navod :

http://www.santafemods.com/images/Trans ... erCode.jpg

Zaujala ma tam poznamka oznacena farebne. A zopakoval som postup bez otocenia klucikom a funguje to uplne v poho. cize krok po kroku :

1. Dat dole spodny plastovy kryt pod volantom aby bol volny pristup k poistkovej skrinke.
2. najst vypinac na skrinke centralneho zamykania. ( je napichnuta dole a zozadu do poistkovej skrinky ) Vypinac sa nachadza na vnutornej strane cize je ho vidiet od pedalov
3. odstranit z neho prelepku ( mozno ju tam vy nemate ale ja som ju tam mal a preto som nevedel vypinac nahmatat na prvy raz )
4. Ak tam tu lepku nemate tak nevidite ze k sebe je off a od seba je set
5. prepneme do set ( tu je chyba v zdenkovom navode v ziadnom pripade nestrkat kluc a neotacat )
6. stlacime na vysielaci ktorykolvek gombik
7. ak mame druhy ovladac aj na nom stlacime ktorykolvek gombik
8. prepneme do polohy off
9. vyskusame zamknut a odomknut s obomna ovladacmi a hotovo.
2.7 V6 4WD
torres
*
Příspěvky: 17
Registrován: 04 zář 2012, 18:44
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Dialkové ovládanie - problem

Příspěvek od torres »

Děkuji za popis místa nalezení skříňky dálkového ovládání.
Nakonec jsem nemusel nic sundávat, jen dát hlavu k pedálům a posvítit baterkou zezadu dole z boku od pedálů na pojistkovou skříňku. Vypínač tam je i nápisy off a set. Problém je klíčenka. S E-bay neumím . Jde koupit nějakou náhradní dvoukanálovou (zamknout-odemknout) klíčenku na cz webu? Jsou tam, ceny kolem 3-4 set korun.
frekvence původního DO je 344,02 MHz (uvnitř klíčenky). Našel jsem jen DO s 343,92 MHz.
Bude to fungovat?
Máte-li někdo řešení, či novou klíčenku na Santu 2001 z e bay, kterou můžete prodat, sem s tím. Díky.
H Santa Fe, nafta, 2001, 83 kW, 230 000 km
H Santa Fe 2,2 nafta, 2007, 132 kW chip, 136 000 km
kanal
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 zář 2010, 16:15
Bydliště: jižní plzeňsko

Re: Dialkové ovládanie - problem

Příspěvek od kanal »

TO torres:
Tady http://autoklicecz.cz/kontakt/ ti prodaji nove DO za zhruba 1000,-
a tady http://www.coolj.cz/Servis/Oprava-klice ... adani.html ti opravi stary nefukcni DO za zhruba 150,-, dle zavady, pokud ho samozrejme vlastnis.
Oba obchody mohu doporucit z vlastni zkusenosti.
Trajet 2.0 CRDi, 2003
martin303
**
Příspěvky: 108
Registrován: 22 bře 2009, 22:41

Re: Dialkové ovládanie - problem

Příspěvek od martin303 »

Budem teraz objednavat jedno pre clena klubu takze mam objednat este dalsie ? z Ebay samozrejme. Mozem aj nakodovat ak je treba.

Ak je zzaujem napiste do spravy na seba tel kontakt. zavolam.
2.7 V6 4WD
Palo-x
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2010, 20:53

Re: Dialkové ovládanie - problem

Příspěvek od Palo-x »

Taktiež mi prestali fungovať ovládače diaľkového ovládania. Využil som radu tohto fóra a poslal ich do opravy www.coolj.cz. Ovládače opravili a zatiaľ fungujú k plnej spokojnosti, cena opravy taktiež ok. Odporúčam.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“