Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Červ
*
Příspěvky: 34
Registrován: 20 pro 2011, 19:34

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Červ »

Airwavesi, díky za půjčení adaptérů. Škoda, že jsi mi je neposlal i s tvými měkčími tlumiči. Já mám najeto sotva 15000 km. Možná bych Ti je už nevrátil :D.
2011, IX20 1.6 CVVT, Tricolor
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Babča už hlásila že má doma balík a co že jsem si to zase objednal :D . Díky za vrácení!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Jarda IX20
*
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2012, 00:02

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Jarda IX20 »

tak jsem byl dnes s těmi tlumiči v servisu. Respektive byl jsem na pravidelné roční kontrole (6800 Kč - uff) a byli jsme domluveni, že skouknou i ty tlumiče. Nejprve se mi přímo montér, kterého jsem na ukázku vezl autem, snažil přesvědčit, že to je není porucha, ale jízdní vlastnost. Až když se nám zadek na nerovnostech roztančil, tak ubral ze svého odhodlání.
Když jsem šel odpoledne pro auto, tak jsem tohoto opraváře potkal před servisem a ten mi s radostí sděloval, že má dobrou zprávu, že tlumič byl opravdu špatný, že je vyteklý. (nejsem si jistý, že skutečnost, že po 30000 km odejde tlumič je až tak dobrá zpráva, ale také mě to potěšilo). Předávací technik na přepážce mi pak sdělil, že tlumič bude předmětem reklamace a že HO vymění. A teď to přijde - ne fakt si nedělám srandu... Opravdu mi vymění jen ten jeden vadný tlumič, nikoliv celý pár !!
Bylo mi toho předávacího technika líto, protože bylo jasně vidět, jak se stydí za to, co musí říct, tedy že ačkoliv při běžné výměně placené zákazníkem mění oba tlumiče (a ani by je nenapadlo měnit jeden), tak při reklamaci to neplatí a mění se jen vadný díl. Když jsem mu říkal, že to bude muset mít zákonitě vliv na jízdní vlastnosti a bezpečnost, tak chudák celý rudý koukal do stolu a krčil rameny. Pak naznačil, že možná bude existovat cesta, jak to "obejít", ale prý ani nemůže říct o co jde a hlavně že nemůže slíbit, že se to podaří. Každopádně nyní je už jeden tlumič objednaný a ten mi vymění....
Tak co tomu říkáte?
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od milda h »

To fakt myslí vážně ??????? ](*,)
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Jarda IX20
*
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2012, 00:02

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Jarda IX20 »

mám obavy, že ano
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od enjoy »

Bohužel ten člověk je v tom absolutně nevinně a sice by tě to nemuselo absolutně zajímat, to je fakt...jediná možnost je to poslat víš, protože ten technik nemá absolutně žádnou páku, jak vyhovět tobě a sobě neudělat problém.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Jarda IX20
*
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2012, 00:02

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Jarda IX20 »

to enjoy: však já vím, že on za to nemůže, však jsem to tam psal. To je stupidní politika automobilky a ne servisu, já chápu, že oni to nebudou dotovat ze svýho, zvlášť když jsem auto koupil u jiného prodejce. Se servisem panuje relativní spokojenost.
vladyk
*
Příspěvky: 28
Registrován: 02 dub 2013, 19:04
Bydliště: Trnava a tak

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od vladyk »

zda sa ze ani negativne skusenosti doterajsich pouzivatelov neodradili 378 novych aprilovych majitelov IX20 v CR. Najblizsi konkurenti - Roomster 293 novych majitelov a B-MAx 163. Celkovo bola IX20 v Cesku na 6. mieste. Neviete ake su statistiky pre SK?
2013 - hyundai ix20 1,6CVVT in cashmere brown
2009 - 2013 ford fiesta 1.4TDCi moondust silver
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JoDo »

Zatím mám najeto 300 km. Jel jsem ve třech z Humpolce do Prahy po D1. Na těch rašplovitých úsecích to bylo hlučný. No, nezdálo se mi to nějak nadměrný. Ve Š Felicia by to asi nebylo o nic lepší. V jednom místě se mi zdálo, že si to nějak divně poskočilo. Jinak zatím jen kladný pocity. Motor jen přede. Musím si akorát zvyknout na zrcátka a A sloupky. Kouká se z toho jinak než z Feldy.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frawd »

vladyk píše:zda sa ze ani negativne skusenosti doterajsich pouzivatelov neodradili 378 novych aprilovych majitelov IX20 v CR. Najblizsi konkurenti - Roomster 293 novych majitelov a B-MAx 163. Celkovo bola IX20 v Cesku na 6. mieste. Neviete ake su statistiky pre SK?
Štatistiky pre Slovensko už sú určitú dobu spoplatnené. ](*,)
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

vladyk píše:zda sa ze ani negativne skusenosti doterajsich pouzivatelov neodradili 378 novych aprilovych majitelov IX20 v CR. Najblizsi konkurenti - Roomster 293 novych majitelov a B-MAx 163. Celkovo bola IX20 v Cesku na 6. mieste. Neviete ake su statistiky pre SK?
vladyk, no ona v dané kategorii je levnější už snad jenom "dachna", a o "hnědorumunech" máme bohužel asi všichni své mínění natož pak o marokáncích, tak proto i já šel nakonec do "čaského šikmookce" , ix20 je se všema potřebnostmama za 230k a ať koukám jak koukám,fakt nic levnějšího neni ,
spoustu lidí tady to nečte, a když jo, tak nevěří, že to je tak "špatné" ...
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

100x opakovaná lež se stává pravdou. Už ti chybí jen 43 stránek vydrž!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Hardcam »

nesmyslna histerie ](*,)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

co je zase špatně ??? ať koukám jak koukám, tak sem ani nepomlouval, ani neřešil moje auto , v čem že je tentokrát problém ??? je něco nepravda že lidi IX kupujou protože to je velký a při tom levný ??? že dačije je ještě větší a ještě levnější ???
airwaves , jestli já spamuju Odskakování a hluk zadní nápravy, tak ty tu těch příspěvků máš 66 takže jestli chceš tu stovku ty, tak prosím ..., to máslo bych si bejt tebou utřel
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JirN »

mmv píše:co je zase špatně ??? ať koukám jak koukám, tak sem ani nepomlouval, ani neřešil moje auto , v čem že je tentokrát problém ??? je něco nepravda že lidi IX kupujou protože to je velký a při tom levný ??? že dačije je ještě větší a ještě levnější ???
mmv píše:spoustu lidí tady to nečte, a když jo, tak nevěří, že to je tak "špatné" ...
:wink: [-X ...kdyz se vidi jenom, co se chce... :D
Ja jsem asi prostoduchy clovicek a nechapu proc je treba vlastni zkusenost zovseobecnovat. Mam ix20 kratce, jenom 3400km, ale po ostravskych deravych ulicich, zvlnenych silnic pred semafory ani jinde zadni naprava neodskakuje vice jak 1-2cm, ted uz mohu rict, ze ani s letnimi gumami (2,3 atm vsude). To je, myslim, uplne normalni s timto typem napravy. (Zajimave, minuly tyden u holice meli polozeny Svet motoru s clankem o typech naprav a tam se psalo - div se svete -, ze typ zadny napravy jako ma ix20 je levny a jeji negativni vlastnosti je ne moc velka stabilita (odskakovani) na nerovnostech. A to otam nebyla zadna zminka o ix20 nebo jinych :hyu:, zato o nekolika jinych znackach a autech.) Schvalne jsem nekolikrat zkousel o neco "divocejsi" najezd na ctyrproudovku, silnice "zvlnena" podelne i pricne, praskliny, diry male i kousek vetsi, rychlost 50-60, zatacka 270 stupnu a nebylo to o nic horsi (spise bych rekl ze to bylo znatelne lepsi), jako jsem to jezdival (mnohem opatrneji, jak jezdim normalne) s Ladou 2112, Fabii 1 i 2, Fabii 1 combi, Felicii. To jsou auta cca. podobne (cenove a castecne podvozkove) kategorie, jako ix20. Kdyz jsem zatim nekde mel problem s malym "odskocenim" auta (schvalne nepisi zadni napravy), vzdy to bylo hlubsimi vyjezdenymi podelnymi kolejemi, ktere jsem si po tme nebo pod vodou (nebo ospalosti) nevsiml a vjel nebo vyjel jsem do ni. A tam Ti bude "odskakovat" skoro vsechno.
Uz jsem to nekolikrat psal, ano NEKTERE ix20 maji problemy s odskakovanim zadni napravy a ja nejsem schopny rict, jestli je to tlumici, napravou, hustenim, pneumatikami, silnici, osobnim pocitem, vyssi moci nebo stylem jizdy, proto to ani nechci hodnotit. Ale (velice spodny odhad) MNOHEM VETSI pocet lidi/aut v tomto vlaknu uvedene problemy NEMA (zase nehodnotim pricinu). Precti si fora o KTEREMKOLIV autu KTEREHOKOLIV vyrobce a zjistis, ze vsude se najdou lidi/auta, kteri maji nejake problemy, ktere vetsina jinych se stejnym autem nema. Potom se to MUSI RESIT. A u KAZDEHO vyrobce najdes problemy s neochotou resit podobne problemy. Proto je treba problemy resit. (Ja jsem s predchozim autem taky resil problemy s reklamacema. Sralo se to, opakovali se zavady, auto jsem chtel vratit, jenomze jsem musel do prace dojizdet autem - dojizdeni kazdy den autem 2x40 min, vlakem/autobusem/MHD cca 4-4,5hod -, na dalsi jsem penize nemel, jedna navsteva prodejce znamenala pro mne jenom na cestu cca 4 hod, nemohl jsem si dovolit byt nejaky pulrok, rok v prubehu soudu byt bez auta. takze jsem se nakonec domluvil s prodejcem a dovozcem, ze mi prodlouzi zaruku a auto dali poradne dokopy. Od te doby bylo fakt v mnohem lepsim stavu a byl jsem spokojeny.)
Takze s Tvym pristupem by asi nikdo nemel kupovatzadne auto, kdyby cetl fora a tam by psali jenom po problemech... :roll:
Odpovědět

Zpět na „ix20“