ix35 servisní prohlídky

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od soban »

Nějak nechápu kde je problém?

Pokud si donesu svůj náhradní díl je jasné že pokud se něco stane z důvodu že ten náhradní díl byl vadný tak je jasné že :hyu: za to nenese odpovědnost a proč by to tedy měl spravovat?

Tak si to musíš nechat spravit sám a škodu požadovat po tom kdo dodal ten vadný díl - od koho jsi ho koupil.

Jinak pokud se porucha stala na dílu který je od :hyu: a nebyla zapříčiněná tím že jsem tam dal nějaký vlastní díl tak to :hyu: musí spravit.

Když bych to bral ad absurdum tak se ti zadře motor v záruce a :hyu: to neuzná že jsi kola s diskama nekoupil u :hyu: ? Sám vidíš že je to blbost, a když ti po hodině jízdy bouchne pneumatika tak to asi nepůjdeš řešit s :hyu: , ale tam kde jsi tu pneumatiku koupil.

PS. Prostě nám řekni co se ti konkrétně stalo, co konkrétně za náhradní díly jsi tam nechal vyměnit.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Zenoix35
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2013, 17:13
Bydliště: Tišice Chrást

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od Zenoix35 »

Zdravím,k Tvé otázce: Nejsem příznivcem prodloužených servisních intervalů..... "kdo maže,ten jede....." Takže jsem po asi 14 tis km nechal vyměnit olej.Nové auto,velký oděr součástí,atd. atd. A koupil jsem vlastní olej Shell Hellix ultra extra 5w/30 Specifikace: VW 504 00, 507 00, BMW LongLife-04, MB 229.51, Chrysler MS-11106, ACEA A3/B4/C2/C3. Takže to co chce výrobce.

A to se prý nesmí. :^o Omyl.No to je jedno.Nevím co s tím je.Ani to nerozebrali.Leda bych si to zaplatil.Jen v tom strašně mlátí,a asi to bude rozbitý. Zbývá mi jen soudní spor,asi.Takže rok...dva...?
Uživatelský avatar
Zenoix35
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2013, 17:13
Bydliště: Tišice Chrást

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od Zenoix35 »

soban píše:Nějak nechápu kde je problém?

Pokud si donesu svůj náhradní díl je jasné že pokud se něco stane z důvodu že ten náhradní díl byl vadný tak je jasné že :hyu: za to nenese odpovědnost a proč by to tedy měl spravovat?

Tak si to musíš nechat spravit sám a škodu požadovat po tom kdo dodal ten vadný díl - od koho jsi ho koupil.

Jinak pokud se porucha stala na dílu který je od :hyu: a nebyla zapříčiněná tím že jsem tam dal nějaký vlastní díl tak to :hyu: musí spravit.

Když bych to bral ad absurdum tak se ti zadře motor v záruce a :hyu: to neuzná že jsi kola s diskama nekoupil u :hyu: ? Sám vidíš že je to blbost, a když ti po hodině jízdy bouchne pneumatika tak to asi nepůjdeš řešit s :hyu: , ale tam kde jsi tu pneumatiku koupil.

PS. Prostě nám řekni co se ti konkrétně stalo, co konkrétně za náhradní díly jsi tam nechal vyměnit.
Pouze jsem si dovolil mít vlastní olej,Specifikace: VW 504 00, 507 00, BMW LongLife-04, MB 229.51, Chrysler MS-11106, ACEA A3/B4/C2/C3.
Shell Hellix Ultra Extra 5W/30.A nechal jsem ho V Hyundai servisu vyměnit.
Je to ten samý olej,co doporučuje výrobce.Podle servisu bylo vše v pořádku,podle importéra jsem se provinil proti záručním podmínkám.

Ještě ti to přijde normální?

Jinak ten motor je asi zadřenej,mlátí to v něm,jako by tam bylo 14 malejch trpaslíků,a mlátili do toho kladivem.Jinak nevím,ještě se to nerozebralo.Podotýkám,že během jízdy než to začalo,nebyla indikována žádná porucha ani závada.Ani teď ne.Prostě v tom jenom strašně mlátí.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od soban »

Prostě nenechat se. Dodal si olej který doporučuje výrobce ANO, provedly výměnu v autorizovaném servisu ANO neshledaly při výměně žádnou závadu ANO takže není co řešit, bouchá to v motoru ANO takže musí zjistit co je to za závadu a v záruce opravit!

Bouchání v motoru určitě není spůsobeno olejem pokud byl použit správný! Prostě něco tam odešlo.

Prostě máš nejakej papír od servisu že se na to odmítly vůbec podívat tak zajdi za právníkem atd... možná že jak začnou komunikovat s právníkem tak se umoudří.
Uživatelský avatar
Zenoix35
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2013, 17:13
Bydliště: Tišice Chrást

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od Zenoix35 »

Chlapy,to já všechno vím,jen jsem na to chtěl upozornit.Aby jste nedopadli stejně.
Uživatelský avatar
kombajnista
*
Příspěvky: 60
Registrován: 23 úno 2013, 16:29

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od kombajnista »

To je mi Tě teda líto. Na druhou stranu se ani nedivím..Zajímá mě jak dopadneš. Osobně bych nejprv volil cestu nejmenšího odporu-zajel do toho německa. Pokud nepomůže a budeš se chtít soudit, rozhodně nejdříve sehnat kvalitního soudního znalce a poté postupovat podle jeho rad..A samozřejmě dobrý právník, to dá rozum. Ať tak či tak, přeju hodně štěstí..
Btw. Nenalhávej si, že bys u jiné značky dopadl jinak. Znám hodně šílených příběhů ohledně reklamace jak u VW, tak i BMW. Jak myslíš, že v drtivé většině dopadly??
Nejkvalitnější SUV na zeměkouli
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od idam.i »

Rozhodne by som najprv nechal zistiť,čo s tým vlastne je. :idea: Odovzdal by som im auto a požadoval opravu.Počas toho by som samozrejme požadoval náhradné auto.Nech oni dokážu,že chyba nastala olejom a potom môžeš riešiť dodávatela oleja.Všetko musí samozrejme prebehnúť papierovo.Čo nie je papiery ,to neexistuje.Určite by som im išiel po krku, až do kosti !!! :oops: :evil:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
KratkyM
*
Příspěvky: 10
Registrován: 06 zář 2010, 22:42
Bydliště: Plzeň

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od KratkyM »

Třetí serviska po 90tis. (měnili olej, zadní brzdové destičky, filtry oleje motoru+vzduchu+kabinový) + výměna zímní za letní = 8429,- s DPH. Měl jsem sjete přední kotouče+destičky - domluvuli jsme se na výměně za dalších 10tis.km

Ty jsem najel teď (aktuálně mám najeto 101tis.km) a jejich výměna + oprava dvou pneu (v jedné šroub a druhé hřebík - projel jsem kolem staveniště :cry: ) vyšla na 10189 s DPH (kotouče 4292 ,- bez DPH, destičky 2168,- bez DPH).
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0i DOHC D-CVVT; 6 stupňový automat; Black Pearl
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od FISHkaa »

máš náskok, já mám teď 78 kkm :)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
mkarais
**
Příspěvky: 181
Registrován: 07 říj 2012, 17:23

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od mkarais »

1. garancka AUTOPOLIS-Panonska cesta ... 1.7 CRDI cena spolu 216 EURO. Kvalitny pristup. Reklamacia sedacky (molitan) v pohode vymenia for free.

Olej davali: Total 5w-30 DPF C4 208L
BMW 325 Coupe
Honda Accord 2.0
VW Golf

"why is your fear my problem?"
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od idam.i »

Dlho som ťa nevidel. :D Že by dovolenka ? :?:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
flu123
*
Příspěvky: 47
Registrován: 27 zář 2012, 21:18

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od flu123 »

Dnes som bol na servisnej prehliadke po 1 roku, resp. najazdených 15 000 km.

Vymenený olej, olejový filter, tesnenie pod filter, peľový filter, geometria, diagnostika atď (celý zoznam odfotím a hodím sem neskôr).

Iné problémy:
1. Klepala mi zadná sedačka vpravo - odstránené,
2. nahlásený vypadávajúci molitan zo sedačky - dohodnutá oprava na jeseň.
Doba trvania prehliadky : 3 hodiny
Miesto : Autonova Poprad
cena: 253 EUR
Prístup: veľmi dobrý, servisný technik ochotný, odviezli ma do mesta (Autonova je mimo PP), naspäť sľúbili odvoz takisto ale kedže bolo pekne, tak som sa prešiel.
1,6 GDI STYLE Perleťová Phantom Black
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od idam.i »

Cekom dóóósť ! #-o
http://moje.auto.cz/?sekce=foto&im_id=i ... da527ee113
Olej som doniesol svoj.Stál ma 40euro.Takže celkovo 165 euro. :D/
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
flu123
*
Příspěvky: 47
Registrován: 27 zář 2012, 21:18

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od flu123 »

Ako som bol informovaný geometria je voliteľná a cena za nu = 43,8 EUR.
Teda ak by som si ju nedal a akceptoval len to nutné, potom
253 - 43 = 210 EUR

čo je ale podľa mňa čudné je to, že ak si nedám robiť geometriu, potom ževraj nie je možné urobiť "kalibráciu snímača natočenia volantu ESP" a teda by som nemal 1. servisnú prehliadku kompletnú...

No nekúp to :D/
1,6 GDI STYLE Perleťová Phantom Black
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: ix35 servisní prohlídky

Příspěvek od idam.i »

Tak o tom nič neviem.Mńa sa opýtali,či chcem geometriu.Keď som váhal,tak sa spýtali či mi ťahá volant.Povedal,že pokial nie ,nie je to potrebné.Tak som s nim súhlasil. :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „ix35 Garanční prohlídky, servis“