myšákovic Hyundai Sonata EF/FL

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

myšákovic Hyundai Sonata EF/FL

Příspěvek od myšák 80 »

Dalším naším přibližovadlem je Hyundai Sonata EF/FL, někdy, někde, někým, též označovaná jako EU4

Auto pohání dvoulitrový motor s "výkonem" 96kw, čili ta slabší možnost u tohoto modelu. Že by to byl nějaký trhač asfaltu nemůže být řeč, každopádně tohle auto nebylo na nějaké závodění stavěné.

Tohoto mastodonta jsem po zralé úvaze koupil zde na klubu, s přibývajícím věkem přibývaly i kila a v chudobce jsem začínal vypadat jak vosa na bonbónu, do toho začínal favorit stávkovat, začal jsem se tedy poohlížet po náhradě.

Sonata nebyla vůbec mým favoritem, a s odstupem času si ani nejsem jist, že jsem o ní vůbec uvažoval, moje představa byla superb, passat apod. Podmínkou však byl benzín bez fénu, čímž byl výběr předražených koncernových pleček značně zúžen :^o . Na koupi jsem nikterak nepospíchal, čekal jsem co mi trh připraví....

Vše změnil uživatel Danouch, který se zde pochlubil sonatou, a myslím že jsem nebyl jediný, kdo při shlédnutí jeho fotek slintal na monitor https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=11&t=15010

Radost mi výše zmiňovaný uživatel udělal, jakmile tento "skvost" nabídl k prodeji. Slovo dalo slovo a vyrazili jsme do Pardubic.
Když jsme vylezli z vlaku a viděli sonatu na parkovišti, na dálku jsme se s manželkou zamilovali. Nevím, co by s tím autem muselo být, aby jsme s ním neodjeli. Dan s námi udělal hloubkovou kontrolu, podepsali jsme papíry a tradá směr na Plzeň.
Najeto měla, něco kolem 170tis. nepamatuji si přesně, samozřejmostí byla servisní knížka, víceméně po prvním majiteli.
Výbava GLS = samozřejmě všechny okna v eletrice + zrcátka, automatická klima, TCS, ABS, 4x airbag ...........
Auto bylo celkově v cajku, nechal jsem jen vyměnit olej, který jsem dostal včetně filtrů v ceně, a rozvody.

Léta páně 2011, se výroba kde pracuji přetěhovala dále od našeho bydliště, na tachometru svítilo asi 190000km a sonata prodělala přestavbu na plyn. Systém STAG 300, nádrž toroid, nemám co namítnout, spotřeba 10,5l plynu + malinko benzínu na starty.

V současné době najeto 249000km , do nedávna v mojí taktovce (cca 77000km), nyní ji sedlá manželka. Dle mého názoru je ve víc než solidním stavu, co jí trápí jsou zadní lemy - klasická vada na kráse nejen u sonát :( Nikde nic netluče a neteče, spotřeba oleje cca 1,5l/10tis. Od začátku déle startuje, ale nastartovala vždy.
Sonata se podívala na několik srazů, mimo jiné jsme jeli na oběd do Mohelnice, do Ústí a dostali jsme se i na jeden náboženský víkend v Soběšíně :mrgreen:

Na laně skončila jednou, zásluhou snímače klikového hřídele.


Postupem času se dále měnilo (o5 nebylo všechno vyloženě nutné) :


manžety na poloosách
ložiska včetně nábojů komplet
kotouče + desky komplet
střední díl výfuku
silentbloky na zadní nápravě
alternátor
akumulátor
svíčky + kabely
2 x vlnovec (1x únava materiálu, 1x destrukce díky pangejtu :-) náledí je sviňa)
samozřejmě! každý rok olej + filtry + údržba klimatizace
to je myslím vše, popř. doplním.

Dvorní dodavatel ND Mr. Hardcam, ale u tohoto typu sonaty je sem tam zapotřebí zakoupit originál u autorizovaného servisu, k tomuto účelu používám služby autosalonu Běhounek v Plzni - spokojenost veliká s oběma zmíněnými.
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: myšákovic Hyundai Sonata EF/FL

Příspěvek od Hardcam »

Ty jo, to je ta Danouchova? Tak to jsem vubec netusil :mrgreen: =D>
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: myšákovic Hyundai Sonata EF/FL

Příspěvek od myšák 80 »

no vidíš, ani ty nevíš všechno :mrgreen:
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: myšákovic Hyundai Sonata EF/FL

Příspěvek od myšák 80 »

Tak a je tu první vážnější závada - prdnul chladič klimatizace :shock:
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“