Silenbloky stabilizátora prednej a zadnej nápravy

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
jna
*
Příspěvky: 40
Registrován: 26 črc 2009, 08:11
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Silenbloky stabilizátora prednej a zadnej nápravy

Příspěvek od jna »

Ahoj všetci, nemá niekto skúsenosti s výmenou silenblokov na prednej a zadnej náprave SF 2007 4x4 diesel. Je to taký problém ako na staršom SF? Kde by som našiel čísla dielov? Poraďte. Ďakujem.
Naposledy upravil(a) jna dne 05 srp 2013, 11:44, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

jna
*
Příspěvky: 40
Registrován: 26 črc 2009, 08:11
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Siletbloky stabilizátora prednej a zadnej nápravy

Příspěvek od jna »

Takže ešte nikto nemenil silenbloky na prednom a zadnom priečnom stabilizátore na SF od 2006? Mne tie nápravy začínajú čoraz viac klepať a hlavne zadná, a okolo silenblokov je to vymačkané, takže ma to asi čaká.
jna
*
Příspěvky: 40
Registrován: 26 črc 2009, 08:11
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Silenbloky stabilizátora prednej a zadnej nápravy

Příspěvek od jna »

Ahojte, tak už som to vyriešil, predné aj zadné tyčky stabilizátora vymenené, a súčasne vymenené aj predné a zadné silenbloky stabilizátora. Vpredu zlý prístup ale so správnym náradím a trochou rozumu práca spolu asi na 2 hod. a teraz po výmene nádherné ticho. Predné gumičky silenblokov je možné kúpiť u českej firmy cca 100 Kč za kus, zadné nikde nezoženiete iba v H. cena cca 10E za kus.
Blacken
*
Příspěvky: 45
Registrován: 21 bře 2013, 18:09

Re: Silenbloky stabilizátora prednej a zadnej nápravy

Příspěvek od Blacken »

A co ti to dělalo nějak klepalo nebo jak se to tvářilo
ka.j.ik
Příspěvky: 5
Registrován: 28 dub 2013, 21:31
Bydliště: Benešov

Re: Silenbloky stabilizátora prednej a zadnej nápravy

Příspěvek od ka.j.ik »

Silentbloky i jiné orig. díly je možné koupit tady: http://www.dily-kia-hyundai.cz/
Nechci dělat reklamu, ale jsem s touto firmou spokojen a zrovna zítra si tam pro silentbloky jedu.
jna
*
Příspěvky: 40
Registrován: 26 črc 2009, 08:11
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Silenbloky stabilizátora prednej a zadnej nápravy

Příspěvek od jna »

Je to jedno kde to kúiš, hlavne aby sa ti dali povoliť všetky šróby, inak predné staré vyzerali úplne neporušené, boli ale tvrdšie a zadné už boli vymačkané, a myslím že zadné táto firma ani nemá, aspom ja som ich tam nenašiel.
ka.j.ik
Příspěvky: 5
Registrován: 28 dub 2013, 21:31
Bydliště: Benešov

Re: Silenbloky stabilizátora prednej a zadnej nápravy

Příspěvek od ka.j.ik »

Tato firma je má a originál. Cena za kus 140,- Dnes jsem měnil zadní, práce na 10min a na přední musí být chuť..... Jinak ty zadní orig. mají na sobě psaný průměr 15,8 a nový 15,5 takže kluci Korejský se polepšili =D>
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“