příjem TMC

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
kulych
*
Příspěvky: 21
Registrován: 22 led 2013, 14:38

příjem TMC

Příspěvek od kulych »

Ahoj. Mám navigaci s externím TMC modulem Royaltek a kabelovou anténou (cca 1,5m). Pokud položím TMC modul na přístrojovku, nechytím prakticky vůbec nic (jen v Praze, kde je hodně silný signál). Pokud mám modul "ve vzduchu" a anténu přilepenou přísavkami cca 10 cm od dolního okraje okna, běží příjem TMC "jakžtakž". Mimo auto funguje parádně. Máte někdo podobnou zkušenost? Podezřívám solární čelní sklo (výbava style), že RDS signál odstíňuje, případně že něco z přístrojovky totálně signál odstaví :(. Máte někdo podobnou zkušenost?
Reklama
 

Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: příjem TMC

Příspěvek od oltcitak »

pohladaj si niekde na webe redukciu,ktora sa pripoji medzi jestvujucu autoantenu a prijimac TMC(zdierku) na prijem dopravnych informacii je dobry prijem signalu bezpodmienecne nutny..
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: příjem TMC

Příspěvek od soban »

Přesně připojit na stávající anténu, pokovená okna stíní radiové signály a nejen v autě.
kulych
*
Příspěvky: 21
Registrován: 22 led 2013, 14:38

Re: příjem TMC

Příspěvek od kulych »

V jiných autech mi to taky funguje. Je ale fakt, že jsem ji používal v autech bez solárního skla nebo vyhřívání čelního skla. Taky jsem si říkal, že připojení na stávající anténu rádia by bylo nejlepší. Mám ale "problém" s tím, že se mi do toho nechce. Jednak se obávám, že Hjondé se svým přístupem by hned při nějaké první závadě s elektroinsrtalací posoudil jakékoli napojování za neodborný zásah, jednak se mi do toho moc nechce z principu. Ne že bych nezvládnul naletovat kablík a kondík, ale mám spíš problém k tomu, kde a jak se k anténě dostat. Rozebírat středový panel kvůli tomu zrovna nechci.. :?
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: příjem TMC

Příspěvek od oltcitak »

tak sa potom nestazuj :^o
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
kulych
*
Příspěvky: 21
Registrován: 22 led 2013, 14:38

Re: příjem TMC

Příspěvek od kulych »

To nebyla stížnost, ale trochu volání o pomoc, jak se probojovat k anténě, aniž bych musel rozebírat středový panel (pokud to jde) tak, aby bylo napojení kdykoli "rozebíratelné". Napadlo mě udělat si nějakou redukci s vývodem antény pro TMC, která by šla (pokud možno) jednoduše odstranit, aniž by bylo cokoli poznat. Samotné provedení redukce je v pohodě, ale nevím, kam ji jednodušeji napojit... Pro jízlivé připomínky jsem to fakt nepsal..
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: příjem TMC

Příspěvek od oltcitak »

OK,ked vies co chces a nechces,tak pohoda,len treba prekonat "lenost" :wink:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
mobil5o
*
Příspěvky: 66
Registrován: 08 kvě 2013, 18:38

Re: příjem TMC

Příspěvek od mobil5o »

kulych píše:...ale mám spíš problém k tomu, kde a jak se k anténě dostat. Rozebírat středový panel kvůli tomu zrovna nechci.. :?
antena je vedena pod pravym oblozenim predneho stlpiku (je tam spojka)
ziadny jednoduchsie pristupny bod k antene nenajdes
kulych
*
Příspěvky: 21
Registrován: 22 led 2013, 14:38

Re: příjem TMC

Příspěvek od kulych »

To vypadá líp než rozebírat středový panel. Máte někdo zkušenosti se sundaváním obložení A sloupku? Nechce se mi moc experimentovat, pokud už to někdo prováděl.. :wink:
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“