Dostupnost náhradních dílů z druhovýroby

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
Xvoto
Příspěvky: 3
Registrován: 05 zář 2013, 11:56

Dostupnost náhradních dílů z druhovýroby

Příspěvek od Xvoto »

Ahoj,

Plánuji koupit zánovní I30CW 1.6 CVVT minulé generace. Už jsem skoro rozhodnutý, jen bych si rád ověřil ještě jednu věc:
DOst jsem slyšel o tom že dostupnost náhradních dílů z druhovýroby je dost omezený a nějaký menší ťukanec se může dost prodražit. Auto nebudu pojišťovat (moc toho nenajezdím a u nás se moc nekrade). Když vezmu takový klasický ťukanec nárazník + blatník tak mi to podle cen co jsem našel přes zboží.cz připadá dost. Např. nárazník minimálně 5500 (např na Focuse II nebo Astru H se sežene od 1500) přední světlomet okolo 6000 CZK ( na Focus od 2000 czk). Když čtu v některých diskuzích kolik stála oprava běžného ťukance tak se mi občas protáčejí panenky...)
Můžete mi někdo zkušenější prosím napsat jestli je opravdu problém sehnat levnější alternativy, a jak je to z díly z druhovýroby?
Dík za odpovědi
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Dostupnost náhradních dílů z druhovýroby

Příspěvek od Hardcam »

Pokud nebudes vinik, pak te cena trapit nebude, pokud budes, predpokladam, bude lepsi koupit dily pouzite a tech je uz u nas dost. Co jsem videl, tak narazniky v barve od 1500,- nahoru, svetla jsem taky zahlidl, kolem dvou tisic. Plecharinu je vzdy lepsi koupit original, to same svetla, cili v tom to pripade radeji pouzite originalni nez cinsky plechy a svetla.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“