elantra 2011 a zkušenosti s ní

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

vporadku, je to nadherne auto :twisted:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Reklama
 

Uživatelský avatar
kmy68
*
Příspěvky: 50
Registrován: 17 úno 2013, 10:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od kmy68 »

Je to tady nejake mrtve :( . At to trochu rozhybu, mam dotaz, zadni plato u me Elantry, kdyz na nej sahnu, lepi, jak by se roztekalo - pozoruju to hlavne v lete. Mate stejnou zkusenost? Resili jste to nekdo? Ten plast asi nebude nic moc. Jde mi o to, jestli to mam pri garancce reklamovat - treba by mi to strikli nejakym flokem. Diky za reakce :D
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2012, 1.6 benzín, Style Premium
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

Mně nic nelepí. Možná proto, že mám auto teprve 3 týdny :mrgreen: :-k Auto Jižní Afriky 2012, Severoamerické auto roku 2012, Auto roku Filipín 2012. Přece to nemůže být nějaký šunt :twisted:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od PPP »

Dneska jsem na to poprvé koukal. Doteď jsem nevěděl že tam nějaké plato je :lol: Tvar auta nenaskýtá mnoho příležitostí a důvodů se s tím platem potkat.
Vypadá tak nějak normálně jako plastové plato, nezdá se že by se mu tam něco dělo.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od sarin007 »

Zadní plato lepí jak mucholapka. Se ještě divim, že na něm neni skoro žádnej prach a bordel. Vzhledem k tomu, že je plato v místě, kam se vůbec nechodí a díky sklonu skla je otvor malý, takže nikoho nenapadá na něj nic dávat, jsem to nikdy nezkoumal. Ale v létě se rozhodla jedna malá muška zaklepat bačkorama u třetího brzdovýho a tak jsem jí odtud chtěl vyndat. Při tom jsem zjistil, že plato lepí jako by se mi tam rozlil med. Vzhledem k tomu, že se dost leskne, řek jsem si, že to nastříkali nějakým sajrajtem na plasty, aby to bylo lesklý a dál jsem to zatím neřešil. Ani nevím, jak to lepí teď, když slunce tolik nehřeje. A přitom tam mam černou folii na okně, takže ne všechno svítí přímo na plato. Plánuju cestu do Hyundai, zkusím se optat.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
kmy68
*
Příspěvky: 50
Registrován: 17 úno 2013, 10:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od kmy68 »

Tak pak dej vědět, co ti na to řekli. Sahal jsem na to v létě a teď jsem to napsal ať trochu rozproudím diskusi. Jestli si vzpomenu zítra, zkusim na to sáhnout. Podle mě to lepit bude stále, ale asi trochu méně než v létě. Pokud by s tím byli ochotni v Hyundayi něco udělat, tak bych doporučoval nástřik nějakým flockem, nové plato by se rozteklo znovu. Ten plast nebude nic moc :cry: . Ono se dozadu moc nesahá, to je pravda, ale když se na to časem nalepí prach a mouchy, tak to bude pěkný humus :-(.
Tak jsem na to dneska sáhnul a lepí to, ne jak v létě, to byl fakt med nebo mucholapka, ale ruku to lehce podrží :-(
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2012, 1.6 benzín, Style Premium
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

Na jaro mám pro Elu připravené nové botičky Dotz Freeride peak :D už se nemůžu dočkat! [-o< / http://www.elektrony.cz/cs/alu-kola/dot ... ak/produkt
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od sarin007 »

To bude vypadat určitě dobře. Já nakonec zůstal u origi 16", váhal jsem nad 17", ale už se mi nechce trápit auto na českých silnicích. I na zimu jsem dal radši jen 15", aby se po těch dírách dalo vůbec jezdit a člověku to nevymlátilo zuby. Už nějak preferuju pohodovou jízdu, s nízkým profilem jsem se vyblbnul už u minulých aut dost :D
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

ty Dotze jsou 15" :| Ale je fakt, ze i ty okrasne disky co tam mam ted vypadaji dobre. Na jaro jsem chtel neco jineho a lepsiho...tak uvidim jak ji to bude sluset :twisted:

Mam zatim najeto kolem 350 km a velika spokojenost. Auto jsem vybiral skoro 2 roky a posledni rok jsem intenzivne procital internet a sledoval ruzna fora, cetl recenze v odbornych casopisech atd. Nakonec to vyhrala Ela. Jako plus pro ni hovoril jasne motor( nechtel jsem turbo -cim jednodusi motor, tim lepsi) s nizkou spotrebou, vybava interieru X cena, koeficient odporu vzduchu( asi jako posledni zalezistost :mrgreen: ) a hlavne co jsem cetl recenze i na zahranicnich forech. To, ze vyhrala oceneni jako auta roku me taky usvedcilo ve vyberu. A navic kdyz jsem ji uvidel, tak se mi strasne libila. Byla to laska na prvni pohled :D/

PS: ve trech lidech jsme byli s Elou v Zelezne Rude a pak pokracovali Srni, Modrava, Kvilda, Horska Kvilda...motor tahne jako kdyby zadne kopce nebyly a to ticho, proste pohoda..krasne se pri jizde da mluvit aniz by vas neco rusilo :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od sarin007 »

Zkus zauvažovat na léto nad 16". Je to zlatá střední cesta. Auto je pohodlné a zvenku Ele větší disky jen prospějou. A rozdíl v ceně disků a pneu není zas tak ohromný. I když má Ela tu svojí zadní nápravu, na 16" trochu zkrotne a tolik neplave na horších silnicích. Co se týká motoru, na něj si nemůžu stěžovat. A po ujetí nějakých 10 tisíc mam pocit, že jede ještě líp. I když s ní jezdim spíš klidně a užívam si jízdu, když potřebuješ někoho předjet nebo jet svižně, není problém. Akorát když jedou v autě už 4 dospělí, je znát ztráta výkonu. Jó, chtělo by to ještě krapítek větší krouťák. Ale naštěstí jezdim většinou sám nebo s rodinou a děti tolik neváží, takže Ela jede pořád bezvadně :D
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

uvidim, pristi rok...ja mam uz pneu na tech Dotzech..lezi mi to v garazi pripravene :-k Ztrata vykonu bude asi u kazdeho auta, kdyz pojedou 4 dospeli :) Ela je auto na pohodovou jizdu :mrgreen: Proste si jen tak plout nekde po okreskach a uzivat si to. Radio bez RDS a ta zadni naprava skoro vsude kritizovana mi nevadi....jezdim na pohodu

Ela je moje prvni nove auto
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od sarin007 »

RDS mi taky nevadí, radio jsem měl puštěný snad párkrát, jinak používam flešku a jedu mp3 :D Zadní náprava se naštěstí projeví jen občas a většinou na stejných místech kde jezdim častěji, takže s tim počítam. Ale jel jsem nedavno Písek - Znojmo po okreskách a v pohodě. Možná tomu přispěl narvanej kufr, takže to líp sedělo :-k S jízdou ve čtyřech jsem spíš vzpomínal na mého Scendu v naftě. Tam byl rozdíl skoro minimální, holt nafta má v tomhle výhodu. Ale jinak jsem myslel, že když koupim benzína, ono ani nic jinýho nešlo :D, že budu muset Elu pořád točit, aby to jelo. A ono se s tim dá jezdit jak s naftou. Klídeček kafíčko, hodit šestku a jet. A kdybych nemusel předjíždět nebo projet městem, tak se dá jet s minimem řazení. A spotřeba - po 14 tisících rovných 6 litrů. I kdyby počítač kecal o půl litru, furt jezdim stejně jak s naftovým Scendou. Osobně jsem čekal tak 7-8 litrů, protože číslům v propagačních materiálech moc nevěřim. A nekecali.

Už i na zadní víko bez tlačítka jsem si zvyknul a začalo mi to spíš vyhovovat. Nemam aspoň obavy, že když stojim třeba u obchoďáku nebo jinde, že mi nikdo nevybere kufr. Co mě s příchodem zimy a tím věčné tmy bude zase štvát, je neosvětlený tlačítko odemykání dveří. To bych vždycky šílel :evil: , jedu pro manželku do práce, zastavim jí aby mohla nastoupit a za boha ne a ne najít to tlačítko, aby se mohla dostat do auta. A ona bere za kliku a já hledam tlačítko. No komedie :roll:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od vado »

Na radio bez RDS som si zvykol, dokonca pri dlhych cestach clovek zisti, ze su aj ine dobre radia, ako tie, co mam na predvolbach :-)
Ak je auto plne, predsa len to je citit. Nedavno som stretol Elantru iba s vodicom, ja som mal v aute dalsich dvoch ludi + plny kufor. Chvilu som sa pri dost sviznej jazde dokazal udrzat v zavese, ale potom uz to nestihalo.
Na odskakovanie zadnej napravy sa tiez da zvyknut i ked to niekedy v zatacke na hrbole dost rozhodi.
Ela je naozaj na pohodovu, kludnu jazdu. Dat na dialnici 6, pri 130 to toci 3500, bez hluku, parada. Ale Ela sa dokaze aj celkom svizne rozbehnut, chce to podradit a tocit aspon 4500 a viac. Po meste bezne jazdim 50-tku na 5-ku a nie je s tym problem. Otacky ako na naftaku, dokonca to aj po stlaceni plynoveho pedalu to celkom dobre zrychluje.
Spotreba je podla PP tak 6.4 (po BA), realne je to tak o 10% viac. Pytal som sa na to v znackovom servise a tam mi povedali, ze je to bezne, a ze tych 10% je v tolerancii. Ale aspon to dobre vyzera :-)
Na otvaranie kufra cez dialkove mam velmi pozitivny nazor, nemusim rozmyslat, ci je kufor zamknuty.
Tiez som mal spociatku problem s tlacitkom otvarania dveri po tme, ale uz som to nejako dostal "do ruky". Chce to len cvik.
Jedna vec nie je celkom doriahnuta: Ak nie su vsetky dvere a kufor dobre zatvorene, tak po stlaceni tlacitka na zamknutie na DO nebliknu smerovky. To je OK, ale vsetky dobre zatvorene dvere sa zamknu s patricnym zvukom a v pripade slnecneho dna je celkom mozne si nevsimnut, ze smerovky neblikli. Tak je celkom mozne nechat otvorene auto na parkovisku. Mozno by to chcelo nejake akusticke upozornenie.
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

Přemýšlel jsem ješte nad LGP :-k . prozatím jsem se na to vykašlal. Nevím totiž o žádném dobrém plynaři a těch pár ušetřených korun mi za ty starosti nestojí. Navíc zatím jezdím jen o víkendech :mrgreen: a spotřeba při klidné jízdě je super.

Máte taky pojištění od Uniqy pro vozy Hyundai? Nevím, jestli mi to kreje čelní sklo. Když na jednom papíru je psáno, že jo..ale na druhém, je psáno že ne. Nějak tomu nerozumím #-o
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od sarin007 »

LPG je asi dobrý, pokud člověk něco za ten rok nalítá. Já jezdim tak 15 tisíc ročně a myslim si, že mě by se to nevyplatilo. Navíc mam garáž, kde je s LPG zákaz :(, ale to je asi ve všech společných garážích. Na auto mam komplet havarijku, takže nevím.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“