LED drl- obrysovky

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
borgio007
Moderátor
Příspěvky: 74
Registrován: 10 úno 2011, 12:55
Bydliště: BA

LED drl- obrysovky

Příspěvek od borgio007 »

Zdravim kolegov. Je mozne nakodovat, aby svietili denne LED aj so zapnutymi hlavnymi svetlami, napr. tak ako to ma VW, Audi, M-B, ze svietia ako "obrysovky"? Ked som videl ako to v tme svieti, dost to osvieti nablizko... Pripadne nejake zapojenie...
Vdaka za info
BMW 750d M ( G11) Individual, BMW X5 (F15) Individual, Hyundai ix35 CRDi Premium
Reklama
 

Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od Haer »

Potkavam v Brne jednu i30 (soferuji ji zenska), ktere sviti denni svetla zaroven s obrysem a zadnima. Nevim, jestli je to nejaka chybka daneho kousku nebo se v tom nekdo "odborne" vrtal.
Neslysel jsem, ze by se na i30 delala uprava jako ma i40, aby denni sviceni po zapnuti hlavnich svetel potemnelo a slo misto parkvacek.
Myslim, ze prazit naplno jako za dne asi nebudou smet a ridici modul nejspis nebude umet regulovat jas. Ale treba se pletu...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Robkteryten
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 kvě 2013, 17:16

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od Robkteryten »

Haer píše:Potkavam v Brne jednu i30 (soferuji ji zenska), ktere sviti denni svetla zaroven s obrysem a zadnima. Nevim, jestli je to nejaka chybka daneho kousku nebo se v tom nekdo "odborne" vrtal.
Neslysel jsem, ze by se na i30 delala uprava jako ma i40, aby denni sviceni po zapnuti hlavnich svetel potemnelo a slo misto parkvacek.
Myslim, ze prazit naplno jako za dne asi nebudou smet a ridici modul nejspis nebude umet regulovat jas. Ale treba se pletu...
no mě svítí světla takto : při vypnutých jen denní svícení
druhá pozice svítí obrysová + denní vepředu a zadní světla
v třetí pozici svítí hlavní světla + zadní
Škoda 105,135,felicia ,fabia,..nyní i30
Uživatelský avatar
Bazi
**
Příspěvky: 121
Registrován: 31 led 2013, 15:33
Bydliště: Hlubočky

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od Bazi »

i30 se zapnutými Led světly pro denní svícení spolu s parkovacími,nebo potkávacími světly jsem už pár viděl,ale tuhle "funkci" přičítám nějakému zmatenému chování elektroniky.V rodině máme také jednu i30 a zatím se mi nepodařilo rozsvítit LED s jinými světly.
Hyundai ix35 1,6GDI Trikolor Plus-Satin Amber
Uživatelský avatar
borgio007
Moderátor
Příspěvky: 74
Registrován: 10 úno 2011, 12:55
Bydliště: BA

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od borgio007 »

nie, predstavujem si to tak, ako to je na i40, ze budu svietit aj spolu so stretavackami. samozrejme, ze potemniet mozu :)
BMW 750d M ( G11) Individual, BMW X5 (F15) Individual, Hyundai ix35 CRDi Premium
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Tak jak u i40 to opravdu nejde ale pri zapnutem auto jde roznout k LED i parkovacky. Zadne zmatene chovani to neni dela to u kazde i30 s auto fci. Dnes jsem to testoval na 4ks.

odeslano z telefonu.
Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od Richi_i30 »

bony - u mojí i30 to tedy nejde, buď mi svítí LEDky nebo světla/parkovačky, nikdy mi nesvítí oboje zaráz.
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od Haer »

U me:
0 - jen denni
1 - obrys + zadek (bez dennich)
2 - obrys + hlavni + zadek
AUTO - bud jako 0 nebo jako 2
Mozna je to vymozenost novejsich modelu, ja i Richi mame jedny z prvnich kousku II gen.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od David PLEVA »

Bazi píše:i30 se zapnutými Led světly pro denní svícení spolu s parkovacími,nebo potkávacími světly jsem už pár viděl,ale tuhle "funkci" přičítám nějakému zmatenému chování elektroniky.V rodině máme také jednu i30 a zatím se mi nepodařilo rozsvítit LED s jinými světly.
Zřejmě asi opravdu porucha, nebo vysoce "odborná" úprava.

Použití DRL světel s integrovanými pozičními (obrysovými) světly dle homologačního předpisu EHK OSN č. 48 na vozidlech je možné pouze jako náhrada za původní samostatná poziční (obrysová) světla, která musí být trvale odpojena (nestačí pouze vyjmout zdroj). DRL světla se zapnutou funkcí pozičních (obrysových) světel není možné použít u vozidel, která mají poziční (obrysová) světla integrována v hlavních světlometech.

OT: Jelikož se tady různé osvětlení řeší dost často a jelikož jsme tady od toho, abychom si pomáhali, můžu v případě zájmu někde nauploadovat úplné znění předpisu EHK OSN č. 48 (Předpis č. 48 Evropské hospodářské komise Organizace spojených národů (EHK OSN) – Jednotná ustanovení pro schvalování typu vozidel z hlediska montáže zařízení pro osvětlení a světelnou signalizaci)

Najdete tam snad veškeré odpovědi na vaše otázky týkající se světelných zdrojů na našich miláčcích.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Re:

Příspěvek od bony »

bony píše:Tak jak u i40 to opravdu nejde ale pri zapnutem auto jde roznout k LED i parkovacky. Zadne zmatene chovani to neni dela to u kazde i30 s auto fci. Dnes jsem to testoval na 4ks.

odeslano z telefonu.
Blbe jsem to napsal...mam svetla v poloze 0 nastartuji a otocim volicem do polohy 1 na parkovacky a sviti jak LED tak potkavacky a zadek.

odeslano z telefonu.
Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od Richi_i30 »

v poloze obrysovek mi svítí pouze obrysovky (parkovačky) a zadek, LEDky zhasnou a je to tak správně i dle manuálu, co jsem k vozu dostal ;)
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od Haer »

David PLEVA píše:OT: Jelikož se tady různé osvětlení řeší dost často a jelikož jsme tady od toho, abychom si pomáhali, můžu v případě zájmu někde nauploadovat úplné znění předpisu EHK OSN č. 48 (Předpis č. 48 Evropské hospodářské komise Organizace spojených národů (EHK OSN) – Jednotná ustanovení pro schvalování typu vozidel z hlediska montáže zařízení pro osvětlení a světelnou signalizaci

Tento napad plne podporuji :) Kdyby tomu nic nebranilo, tak bych uvital, kdyby tady byly nekde k dispozici posledni verze platnych predpisu. Urcite by to uvitali nejen priznivci :hyu: fora, ale i dalsich, ktere milosh spravuje :)
Asi pred pul rokem jsem presne tohle hledal a trvalo mi docela dost googleni najit posledni verzi (aspon myslim, ze byla aktualni). Ze to bylo ponekud narocne cteni, to je druha vec :)
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od David PLEVA »

Zde jsou odkazy na poslední platné nařízení EHK č.48, které vešlo vplatnost dne 30. ledna 2011

Uploadovaná verze na uloz.to: http://uloz.to/xcsQ8CqP/ehk-48-2011-pdf

Online verze na stránkách UNECE (United Nations Economic Commission for Europe - Evropská hospodářská komise OSN): http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 152:CS:PDF

Obě verze jsou stejné, druhý odkaz posloužil jako zdroj pro upload na uloz.to

Pokud moderátoři uznají, že by to mělo být jinde, nechť to přesunou tam, kde to bude nejužitečnější.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
borgio007
Moderátor
Příspěvky: 74
Registrován: 10 úno 2011, 12:55
Bydliště: BA

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od borgio007 »

Takze potom i40 je zla a nepodlieha schvaleniu, kedze ma aj klasicke T10 ziarovky? hmmm, neviem... Ale verim tomu, ze tato vlastnost, ktoru chcem by sa dala urobit.
Inak, zaujimalo by ma, ze ako davaju na ix35 tie LED-ky okolo hmloviek na denne svietenie... nejako to nechapem, ked to nejde vypnut...
BMW 750d M ( G11) Individual, BMW X5 (F15) Individual, Hyundai ix35 CRDi Premium
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od bony »

Tak jsem to ověřil na dvou autech dnes rano. Pokud je volič v poloze nula svítí jen LED pokud se přepne do polohy 1 rožnou se k tomu parkovačky, pokud poloha 2 znasnou LED a rožnou se potkávačky.
Přílohy
světla.jpg
světla.jpg (92.5 KiB) Zobrazeno 3082 x
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“