Zapalovacie sviecky

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
lsoto
Příspěvky: 3
Registrován: 29 čer 2008, 11:43

Zapalovacie sviecky

Příspěvek od lsoto »

Mam so trocha problem so Santom. Uz mi dva krat naskocila chyba "chuda smes" a v servise mi doporucili vymenit sviecky a palivový filter. Ked som pozeral na sviecky tak som nasiel Denso Iridium po 525,- Sk co je dost dobra cena.
Ale je problem, ze podla katalogu na strankach Denso k motoru typ G4JS Denso Iridium nejdu. Ale zas podla ked som porovnaval typy s prirucky, tak mi tam pasuju Denso Iridium IW20. Tie su ekvivalent k Champion RN10PYP4, ktore su v prirucke( este su tam NGK PGR5C-11).
Takze by som potreboval poradit, ci za tou poruchou "Chuda smes" moze byt filter a sviecky a ake sviecky by ste doporucili. Hlavne nejake co sa daju aj zohnat :wink:

Inak ta chyba mi naskocila oba razy na dialnici pri rychlosti asi 110-120 km/h ked som pridal plyn...
Reklama
 

Uživatelský avatar
dobrák52
*
Příspěvky: 37
Registrován: 13 zář 2012, 17:53
Bydliště: Košice, SR

Re: Zapalovacie sviecky

Příspěvek od dobrák52 »

Nakoľko nemám žiadnu príručku na SF 2,4i 4x4, 107 kW rok 2001, potreboval by som vedieť aké originál sviečky sú predpísané.
Ďakujem
HYUNDAI SANTA FE 2,4I 4X4 107 kW
FIAT MAREA WEEKEND 1,8 HLX AZZURRO GHIACCIO MET
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zapalovacie sviecky

Příspěvek od Richard555 »

mrkni třeba na osazení svíčkami Brisk...... http://www.brisk.cz/katalogy/zapalovaci-svicky-auto jezdil jsem s nima a v podstatě jezdím a bez problémů..... ty bezelektrodové LGS jsou dobrý a stojej všechny co jedna NGK. Teď díky plynu užívám ty nejobyčenější, cca 35,- kus a startuju v -20 na cvrnk.....
Jinak chudou směs mohou způsobit i kabely ke svíčkám, váha vzduchu, ev. prasklé výfukové svody před lambdou, a lambda.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
vlada_dv
Příspěvky: 6
Registrován: 06 úno 2013, 16:37

Re: Zapalovacie sviecky

Příspěvek od vlada_dv »

Doporučuji NGK PGR5C-11 mám je ve 2.4 107 kw a bez problému i na lpg
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovacie sviecky

Příspěvek od Mike.M »

Co rikate na svicky http://autodily.mjauto.cz/hyundai/santa ... 40701.html za 95,- /ks to je zkoro vsechny 4 jako jedna Bosh na LPG ci NKG
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Zapalovacie sviecky

Příspěvek od Andy4 »

So svečkami som laboroval v priebehu uplynulých rokov niekoľko krát a jediné čo odporúčam sú NGK prispôsobené na spaľovanie LPG. Spolu s nimi som vymenil aj sviečkové káble a cítil som výrazný rozdiel hlavne v nízkych otáčkach, kde ma motor vyrovnaný beh bez vibrácií. Cena za sviečku 15€/ks, sviečkové káble BOSCH cca 35€/sada.

Pred tým som skúšal klasické sviečky BOSCH, aj BOSCH prispôsobené na prevádzku LPG a motor pod 1800rpm mal problémy sa rozbehnúť.
mx5/swiftsport/santafe/accent
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovacie sviecky

Příspěvek od Mike.M »

Zdárec, mel jsem na autě ngk pgr5c asi 30tis nevím kilik bylo před koupí. Po namontovani LPG, jsem je koupil znova, Bo jsem nevěděl že tam jsou pro LPG. Po výměně za nové ngk se jízda postupně zhorsovala, tak jsem tam dal ty jeté a zlepšilo se to.. Teď jsem byl na roční peohlidce a technik říkal ze ty ngk dělají nedobré aticku. Ze po X zkušenostech se santou a sonatou, doporučuje Bosch ty za 107 Kč, tak za 400 za 4ks zkusím. Auto skubalo a nemělo ten správný tah.

Edit: tak koupil jsem tyto http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... IBEiJt3Q==
a ejhle vsechny priznaky co jsem mel s NGK zmizely.

1. Auto po nastartovani studeneho motoru chcipalo a neslo za plynem, jakoby se dusilo. Muselo se startovat z nohou na plynu. To z 95% zmizelo
2. starty za tepla byly horsi, to jjeste i 10s chcipalo, kdybych nepridaval plyn 80% spravene, ale mockrat jsem jeste za tepla nestartoval
3. auto skubalo na LPG pri noskych otackach. 100% vyreseno, tes pri 800oz/m seslapnu plyn a zadne skubani
4. pri brzdeni motorem napr z dalnice na vyjezd pak auto skubalo nez se chytlo. zatim nevyzkouseno

Ty bosche jsem v kelly sehnal 4ks za 350. coz je mene nez za jednu NGK PGR5C-11

Takze mam k mani svicky ty NGK jete asi jen max 1tis km, na benzin mozna bobre, ale kombinace s LPG ne. Prodam jednu za 50,- navic k tomu dodam dalsi 4kx zo je cca 200,-/8ks
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
al.zavoral
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2017, 10:59
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovacie sviecky

Příspěvek od al.zavoral »

Ahoj , jaky jsaou to svicky, ted to resim taky , a odkaz uz nefunguje... :(
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovacie sviecky

Příspěvek od Mike.M »

https://www.autokseft.cz/BOSCH-Zapalova ... 2-nd113698

Je to presne tato. Primo pro lpg cng.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
al.zavoral
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2017, 10:59
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovacie sviecky

Příspěvek od al.zavoral »

diky :D
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“