Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
firefighter32
*
Příspěvky: 18
Registrován: 05 říj 2013, 21:51
Bydliště: Hodonínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od firefighter32 »

mmv

jasně, to šetření jde vidět, ale ono nakonec je to stejně tak, že s tím bude jezdit hlavně manželka (která o to auto v autosalonu zakopla, zalíbilo se jí a během 5 minut mne dokopala k tomu ať zaplatím zálohu :-), já jsem spíš cyklista a na kole najedu za rok víc jak autem a tak já spíš víc řeším kola jak auta :-)
Hyundai ix20, 1.6, Trikolor +Essential
Reklama
 

bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od bask »

firefighter:Gratuluju ke koupi nového vozu, jsem zvědavej na dojmy někoho dalšího kdo má 1,6 a přeju ti ať to máš jako já, po 16,5 tis.km stále v pohodě.Zdar!
Uživatelský avatar
firefighter32
*
Příspěvky: 18
Registrován: 05 říj 2013, 21:51
Bydliště: Hodonínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od firefighter32 »

airwaves

No tak popravdě, život a profese mne naučila věřit hlavně svému úsudku, oni toho lidi hodně napovídaj, ale nějak nemám problém mmv nevěřit a nemyslím si, že si ty problémy s autem cucá z prstu. Nicméně budu rád, když to mé nás ušetří nějakých velkých závad, protože všelijakých problémů k řešení má člověk dost a tak by bylo super, kdyby v tom životě alespoň něco trochu fungovalo :-)
Hyundai ix20, 1.6, Trikolor +Essential
Uživatelský avatar
firefighter32
*
Příspěvky: 18
Registrován: 05 říj 2013, 21:51
Bydliště: Hodonínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od firefighter32 »

bask

děkuju, budu si to přát, ikdyž jsem malinko skeptický, protože to bude vesměs řídit má žena a asi bych to neměl říkat nahlas, ale já prostě strašně trpím, když musím snášet její styl řízení, řazení, brždění atd., takže to auto bude docela "v zátěži", no ale možná to pomůže "odhalit" případné nedostatky mnohem dříve než když bych to řídil já :-)
Hyundai ix20, 1.6, Trikolor +Essential
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

firefighter32
on i airwaves na svoje "bezvadné" auto namontoval něco jako F adaptery, zřejmě proto, že v nějakých novinách psali, že auto odskakuje, proč by asi vydával tolik času s výrobou a montáží ?? to mi nějak hlava nebere, proč vylepšovat něco co je bezvadné ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od bask »

firefighter:Tak to máme stejně :D , akorát ta moje si pořídila před pár lety svoji i10 a ix20 je na ní zaplaťpámbu "moc velká". Nicméně jedeme-li náhodou spolu, auto vždy řídim já a když mě párkrát za rok veze z hospody, mám zaplaťpámbu tak nakoupíno že už to nekomentuju.Ženský styl řízení je vskutku "trochu jiný", velmi jemně řečeno.Takjo, ať to jezdí!
Uživatelský avatar
firefighter32
*
Příspěvky: 18
Registrován: 05 říj 2013, 21:51
Bydliště: Hodonínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od firefighter32 »

bask

No, já bych právě kvůli ní volil klidně raději automat, ať prostě jen šlape na plyn a na brzdu, ale to objevení a objednání auta bylo tak rychlé, že jsem se vlastně ani o možnosti mít jej v automatu nestačil dozvědět (ale možná dobře i tak, aspoň když se občas svezu já, tak se můžu víc vyblbnout).
Hyundai ix20, 1.6, Trikolor +Essential
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

ale no tak, v tomto kontextu se na plyn nešlape, to by fakt nešlo, plyn se jenom a pouze pouští
apropo tuhle znáte ??? víte kde může žena přidat plyn ?? ...
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JirN »

airwaves píše:mám najeto 85000km a motor je pořád stejně tichej.
To ja jsem taky zjistoval na zacatku na kazd ekrizovatce, jestli mi nezdechl motor, ale ted po 12,5 tis. km bych rekl, ze je ten motor (zahraty) i ve volnobehu slyset, jak v "normalnim" tissim aute. Subjektivne je slyset radove vic, jak na zacatku, taky se chci na to zeptat na prevencce za mesic. Ale i tak je to jedno z nejtissich aut (do primerenych otacek), co jsem kdy ridil.
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JoDo »

Pod to se ti podepíšu, akorát mám problém s brzdama. Tady to auto brzdí jako blázen. Tak snad brzdila akorát prázdná Š706ka (Trambus), když se na to pořádně šláplo. I20 nebo I30 na to taky nemá. Ale to moje pojednání sem asi nepatří, tak sorry.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:-) škoda :-( už jsem si myslel, že budu vyjímka a s narůstajícím věkem, místo abych sluch ztrácel tak začínám slyšet lépe a lépe :-( děkuji, že jste mě postavili z5 na rovnou zem
add: brzdy, služební fabii furt na garančkách reklamuji že nebrzdí, tak asi proto, ale jak jsem měl půjčenou tu I30 tak musím konstatovat, že brzdila ještě o kousek jedovatěji (jak IX)

vím že to patří jinam tak jestli je možno, žádám o přesun ...
... bohužel adekvátní téma (tichost motoru ??) asi neexistuje
Naposledy upravil(a) mmv dne 24 říj 2013, 16:42, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od PALI-PALI »

zaujimave - u nas tiez vyberala manzelka :-)

Ja by som urcite volil ine auto. Ale na druhej strane - nie je o tolko horsie ako ine znacky :-)

K tej tichosti - je mi to divne, lebo ked porovnam napr. s mojou obstaroznou Toyotou v nafte - tak pri 90kmh a viac je jednoznacne Toyota vyrazne tichsia..
(pri volnobehu sa to zase s naftakom neda porovnavat)


jo a zase ta Toyota na nerovnostiach odskakuje viac ako ix20 :-)

tak uz fakt neviem :-)
ix20, 1,4b, 2013
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

jenom pro pořádek pro nově příchozí, zvopakuju, co tu tvrdím celou dobu, mé nové auto se chová od zadní osy jinak než jsem byl zvyklý (říkejme tomu odskakuje) což mé předešlé ojeté nedělali, žádné názorové veletoče, ani převlékání kabátů (jako před volbama) se nekoná
s Toyotou jsem se vezl jenom jednou (byl jsem vežen) a už více, ten magor s tou celicou jel strašnou kládu až jsem se bál :-) auto bylo celou dobu v jednom ukrutným "odskoku" :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Pepa59
**
Příspěvky: 179
Registrován: 12 dub 2012, 22:11

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Pepa59 »

Po cca 10 měsících a 4 tisících km jsem nechal demontovat F-adaptéry a dovolím si porovnat:
Jel jsem s manželkou a tchýní (obě vzadu, dohromady snad jen pár deka přes metrák) po silnici Hodonín - Brno. Na vrcholu mírného stoupání nad obcí Borkovany, kde je "70" - asi i kvůli rozbité silnici, mi v mírné zatáčce na rozbitém a zvlněném asfaltu zadek odskočil, že obě vyjekly: "Co to bylo?!?", protože jak se gumy chytly, docela to s nima smýklo! Nejel jsem víc než 80 podle tachometru, takže cca 74. S F-adaptéry se nic takového - ani ve stejném místě- nestalo!!!
Přesto ale už je zpět nedám. Adaptéry totiž zapojily do funkce ty mizerné tlumiče/bambusy, které přidávají odpor při stlačení, tedy na minimálních nerovnostech (hrbech, hranách), a výsledkem je téměř neustálé (na našich "silnicích") jemné drncání!!! Aspoň při mém způsobu využití ix20: jezdím v naprosté většině najetých km jen s manželkou vedle sebe a bez zátěže v kufru.
A tak jsem právě objevil Ameriku :lol: - jak k této konstrukci došlo:
Konstruktéři dostali rozpočet a bambusy, a auto bylo tvrdé. Tlumiče místo bambusů kvůli vyšší ceně nedostali, a tak je aspoň (skoro úplně) vyřadili z činnosti přemístěním dolního uchycení blíž k ose kývání ramene, tedy dál od kola. A tím nápravu změkčili - a auto rozhoupali.
Takže si myslím #-o , že jediným řešením by byly F-adaptéry + lepší tlumiče!
Kia Ceed 1,6 CRDI 100kW GTline, vyr. 11/2015 (10.5.2019, 55500km)
Hyundai i30 Tricolor, 1,4 benzín, 73kW, vyr.12/2012 (od 24.4.2014,poč. stav: 22350km)
Hyundai IX20 Trikolor, 1,4 benzín, 66kW, vyr. 12/2011; (od 3/2012, prodáno 22.4.2014)
Miloš Navrátil
*
Příspěvky: 25
Registrován: 31 říj 2013, 09:28

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Miloš Navrátil »

Proboha věnujte výběru auta pozornost. Když najedu za 10 měsíců 4 000 km a jezdím po rozbité a zvlněné silnici tak udělám co jasánek? Koupím si za 160 tisíc pěknýho Focuse s víceprvkovou zadní nápravou! A budu plout na těch dírách jako na létajícím koberci a všechny mrdky se zadní tuhou nápravou ať je vyrobil koncern na západě nebo na východě předjíždět. Franto udělej ještě adaptéry na mozek!!!!!!!
Odpovědět

Zpět na „ix20“