Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od bony »

janulo píše:Dnes som niekoľkokrát odmeral čas zrýchlenia z 80 na 120km/h na 4 prevodovom stupni. V priemere to vychádza 8,3 sekundy. Zišlo by sa odmerať na nečipovanej verzii :-)
Na nečipované verzi 7,6 sekund.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od Mexican »

tak to sa ten chip tuning teda oplati :twisted:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
japi
*
Příspěvky: 78
Registrován: 22 bře 2013, 18:58

Re: Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od japi »

=D> ... to si bony určite robí srandu (asi) :)
od 5/13 H i30 1,6 CRDI 94KW Style, Satin Amber
Uživatelský avatar
Promethes
*
Příspěvky: 21
Registrován: 22 čer 2013, 11:59

Re: Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od Promethes »

Toto je postoj importera Hyundai:

Vážený pán Rakár,

teší nás, že ste si kúpili značku Hyundai. Výmenou oleja po predĺženom zábehu dbáte na správnu starostlivosť o motor.

Ku Vašej otázky by som rád uviedol, že zvýšiť samotný výkon nie je veľký problém. Po takejto úprave prídu na rad následky: vyššie uvoľňovanie stratovej tepelnej energie, vyššia tvorba emisií, zvýšené tepelné aj mechanické namáhanie a pod. Keď len narýchlo vymenujem ovplyvnené systémy, ktoré výrobca dimenzoval na pôvodný výkon a primeranú životnosť, uvidíte, čo všetko by sa malo po „čipnutí“ motora upraviť: kapacita chladiacej sústavy, regulácia emisií výfukových plynov, katalyzátor, DPF filter, vysokotlakový systém vstrekovania, turbodúchadlo, piesty, ventily, spojka, prevodovka, diferenciál, hnacie hriadele, brzdy, uloženie nápravy, protipreklzový systém, ESP atď atď.

Z toho je už zrejmý postoj výrobcu ku záruke na „čipovaný“ motor: akékoľvek úpravy sú v rozpore s podmienkami záruky výrobcu.

Inak povedane ked to čipnem tak sa to asi rozpadne podla nich :D
Hyundai i30 (2013) 1,6 crdi (94kw) Style plus Navi, Creamy white
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od Mexican »

no kedze u chipu sa meni charakteristika plnenia turboduchadla (mimo ineho), tak to rozpadnutie moze pokojne nastat. osobne si myslim ze dostava zabrat aj taky EGR ventil a medzichladic. vsetko relativne drahe suciastky. Vydrzat to moze, ale ked sa to rozsype tak to automaticky zamietnu na zaruku
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
janulo
*
Příspěvky: 36
Registrován: 23 led 2013, 16:01
Bydliště: Žilina, SK

Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od janulo »

...preto treba hnat nacipovane auto s rozvahou, a nie stale naplno.

Kamarat ma rovnaku i30 bez cipu, skusim na rovnakej trase porovnat cas zrychlenie.
Hyundai i30 Style 1,6 CRDI 2012
janulo
*
Příspěvky: 36
Registrován: 23 led 2013, 16:01
Bydliště: Žilina, SK

Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od janulo »

Dnes rano som ten cas z 80 na 120km/h odmeral znova, ale tak, ze auto som rozbiehal uz zo 60km/h na plny plyn, a pri dosiahnuti 80 som spustil stopky. Vysledny cas bol 6,9s.

Pokial zacnem merat tak, ze az na 80 zosliapnem plyn naplno a sucasne spustim stopky, je to 8,3s.
Hyundai i30 Style 1,6 CRDI 2012
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od hanz.1 »

Musím se podělit o zajímavé zjištění. Včera jsme nechali změřit výkon na brzdě na naší i30 crdi 94kw a výsledek opravdu nic moc. Maximální výkon 83kw a kroutící moment 245nm. Jinak veškerá diagnostika byla naprosto v pořádku, žádné anomálie. Auto má najeto jen 49tis. km, takže takový rozdíl ve výkonu je opravdu divný. Ve fabrice si asi spletli jednotky a dali tam pro 81kw, nebo fakt nevím. To se pak opravdu nedivím nářkům (Promethes) na slabý výkon, když tam není co slibují. Připlácet aktuáně 20tis. Kč za 2kw výkonu mi přijde dost :shock:
i40 CRDi Style + Navi
Uživatelský avatar
Promethes
*
Příspěvky: 21
Registrován: 22 čer 2013, 11:59

Re: Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od Promethes »

Tiež mám ten pocit ako Hanz že medzi tymi dvomi 1,6crdi nieje rozdiel. K dnešnému dnu mám najazdene 26 000 km a auto sa mi ledvaj vytiahne 185, s vetrom v chrbte 190. Tachometer je prehnaný o 5km, čiže na maximálku by mi mala ručička dosiahnut minimalne 200 a to je absolutne nerealne.
Ale vzhladom nato že auto sluzi dobre tak to už neriešim, bez tak by som sa nevyhádal s predajcom.
Hyundai i30 (2013) 1,6 crdi (94kw) Style plus Navi, Creamy white
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od idam.i »

hanz.1 píše:Musím se podělit o zajímavé zjištění. Včera jsme nechali změřit výkon na brzdě na naší i30 crdi 94kw a výsledek opravdu nic moc. Maximální výkon 83kw a kroutící moment 245nm. Jinak veškerá diagnostika byla naprosto v pořádku, žádné anomálie. Auto má najeto jen 49tis. km, takže takový rozdíl ve výkonu je opravdu divný. Ve fabrice si asi spletli jednotky a dali tam pro 81kw, nebo fakt nevím. To se pak opravdu nedivím nářkům (Promethes) na slabý výkon, když tam není co slibují. Připlácet aktuáně 20tis. Kč za 2kw výkonu mi přijde dost :shock:
Hanz.1 a nenechal si zmerať aj i40 ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od hanz.1 »

idam.i: svou i40 jsem měřit nenechal, protože nemám s nedostatkem výkonu problém. Ta i30 se mi už od zakoupení zdála taková mdlá a měření to jen potvrdilo. Nechali jsme na ní rovnou upravit soft v řj a teď to má teprve parametry, které měli být z výroby. Tedy přesně 94,2kW při 4200 ot/min a 272 Nm při 2290 ot/min. Není z toho samozřejmě hned nějaká raketa, ale je to fakt znát. Netřeba tak často podřazovat, pokud není spěch, tak od 1500 se dá v pohodě rozjet plynem a na 2tis. už slušně táhne. Proti 1.7crdi je ten průběh výkonu a krouťáku úplně jinak postavenej. U 1.7 se to všechno odehraje ve spodních částech otáček a v podstatě nad 3500 nemá cenu točit. 1.6crdi naopak prahne po otáčkách a trochu svým projevem připomíná atmosféru benzín, ale samozřejmě s menším rozsahem otáček.
i40 CRDi Style + Navi
Uživatelský avatar
Promethes
*
Příspěvky: 21
Registrován: 22 čer 2013, 11:59

Re: Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od Promethes »

Dal si mi do hlavy chrobáka, a dnes som sa bol objednat na brzdu, tak po velkej noci uvidim. A ked si to nechal upravit, tak ti to robili v servise Hyundai alebo ti to nachipovala nejaká firma? Lebo keď som toto riešil aj s predajcom Hyundai aj importerom tak akýkolvek technický alebo softvérový zásah do auta bude znamenať stratu záruky, pokial nato v servise napríklad pri garančke prídu.
Hyundai i30 (2013) 1,6 crdi (94kw) Style plus Navi, Creamy white
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od hanz.1 »

Tak v Hyundai ti to určitě neudělají, podle mě na to nemají ani technické prostředky. Dělala nám to firma u které jsme už "čipovali" předešlou i30 crdi 85kw a bez problémů jezdila jak drak. Podle mě nemají za normálních okolností šanci nic poznat, ale ruku do ohně bych za to nedal. Při normální diagnostice určitě neměří výtlak turba a množství vstřikovaného paliva při plném plynu.. My to auto bereme trochu jako "trabanta", takže nějakou záruku moc neřešíme. Já kdybych za to auto vysolil 550tis, tak se na nějakou úpravu radši vykašlu, ale nás stálo 350 v maximální výbavě premium, tak proto se toho tak nebojíme. Určitě to nech alespoň změřit na brzdě, velice mě to zajímá a budeš mít pro "jednání" s H nějaký argument.
i40 CRDi Style + Navi
Uživatelský avatar
Promethes
*
Příspěvky: 21
Registrován: 22 čer 2013, 11:59

Re: Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od Promethes »

hanz.1 píše:Tak v Hyundai ti to určitě neudělají, podle mě na to nemají ani technické prostředky. Dělala nám to firma u které jsme už "čipovali" předešlou i30 crdi 85kw a bez problémů jezdila jak drak. Podle mě nemají za normálních okolností šanci nic poznat, ale ruku do ohně bych za to nedal. Při normální diagnostice určitě neměří výtlak turba a množství vstřikovaného paliva při plném plynu.. My to auto bereme trochu jako "trabanta", takže nějakou záruku moc neřešíme. Já kdybych za to auto vysolil 550tis, tak se na nějakou úpravu radši vykašlu, ale nás stálo 350 v maximální výbavě premium, tak proto se toho tak nebojíme. Určitě to nech alespoň změřit na brzdě, velice mě to zajímá a budeš mít pro "jednání" s H nějaký argument.
Jasne, nechal by som to dnes zmerat ale maju pokazenu brzdu tak po velkej noci budem pisat, ak sa namerá výrazne nizší vykon tak sa teším čo mi povedia na predajni :(
Hyundai i30 (2013) 1,6 crdi (94kw) Style plus Navi, Creamy white
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Chip tuning 1,6 crdi 94kw

Příspěvek od idam.i »

Myslím,že nejaké percento +/- je v pohode.No určite by to nemalo byť viac ako -5%. [-X
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Úpravy (tuning)“