Čekací doba na velký TP

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
65monty
*
Příspěvky: 21
Registrován: 01 kvě 2013, 11:13

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od 65monty »

Po 14 dnech co mi nepřišel velký TP :evil: jsem zavolal na Hyundai Nošovice pi Veselé tel.222 334 333 a tam jsem zistil že firma RELY SERVIS OSTRAVA-MUGLINOV ještě mojeho angličáka nezaplatila :shock: :shock: :evil: :evil: :evil: ! Takže panové je dobrý si zkontrolovat od jaké firmy auto kupujete ](*,) ](*,) ,ja tedˇčekam co pi.Veselá vyřeši a da mi vědět :-k .
ANGLIČAK creme white 1,6CWT 16V 92 KW 125 splašených hřebcu no prostě paráda
ford focus 1,8 TDDI stříbrna dratěnka- ještě je pracant
ford eskort 1,6 modrá švestka
Reklama
 

JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od JirN »

Ja uz jsem tady nekam mozna psal, ale vazne premyslim, ze by bylo vhodne sehnat par lidi napric znackam a problem s nedodanim velkeho TP pre predani vozidla predat COI. Protoze auto bez velkeho TP neni plnohodnotne, nemuze se registrovat, nesmi se s ni jezdit (na zelenou znacku se smi jenom od prodejce k registracnimu mistu, pripadne pres domov, ale nesmi se jezdit napr. do prace nebo na vylet). Podepises predavaci protokol, bezi Ti zaruky, ale nemuzes plnohodnotne pouzivat kupovanou vec - a to je proti zakonum. Ja jsem taky kvuli tomu odmitl prevzit auto az kym nebude k dispozici TP.
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od sefina »

Solidní firma Vám dá techničák hned, jak auto kupujete a odjíždíte s ním z prodejny. Já kupoval u BOS auto s.r.o.
Trutnov prodejce :hyu: a žádný problém. Jen firmy, které auto nezaplatí, nedostávají ihned TP od výrobce a zákazník na něj čeká. Znám případ, kdy zákazník na TP čekal víc jak měsíc a na převozky se jezdit nedá :D Proto vždycky zvažujte, kde kupujete.
Naposledy upravil(a) sefina dne 14 lis 2013, 15:06, celkem upraveno 1 x.
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od Mexican »

na prevozky sa da jazdit tak dlho aka je ich platnost. mne to svojho casu predlzovali, kedze u dovozcu :hyu: mali trochu chaos
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od sefina »

Mexican píše:na prevozky sa da jazdit tak dlho aka je ich platnost. mne to svojho casu predlzovali, kedze u dovozcu :hyu: mali trochu chaos
Neexistuje, platnost převozní spz max 10 dní, pak ti prodejce musel vystavit novou (což by neměl). Navíc s převozní spz nesmíš jezdit na výlety, nákupy atd. je to o pokutu. Slouží k převozu do místa tr. bydliště a na přihlášení. To, že prodejce tvrdí, že na ni můžete jezdit je pí....., když Vás zastaví důsledný orgán a zrovna nepojedete z prodejny (můře to chtít doložit fakturou) nebo pro spz, tak Vám to pak vysvětlí buď na místě nebo ve správním.

Dobrý článek k tomuto tématu: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... jit-draho/

Je to zelený papír, na němž je možné najít jedno písmeno a několik čísel. Písmeno značí okres, ve kterém byla převozní značka vydána (např.: A = Praha, S = Středočeský kraj, C = Jihočeský kraj, a podobně) a čísla značí pořadí vydané značky. Papírovou převozní značku je třeba umístit viditelně za zadní sklo.

Je potřeba pamatovat na to, že převozní značka neslouží jako náhrada klasických registračních značek (RZ, dříve SPZ), ale pouze jako nezbytný doklad pro nutnou jízdu v rámci přihlášení vozidla. Pokud vás tedy zastaví policista při cestě s novým autem po střechu naplněným zavazadly a celou rodinou, můžete mít problém.

Zákon 243/2001 Sb. §21 odst. 4) jasně říká: „Tabulky zvláštní registrační značky pro jednorázové použití s omezenou platností přidělí registrační místo prodejci vozidla, který jimi vybavuje prodaná vozidla jednotlivým zákazníkům, k vykonání potřebné jízdy do místa registrace vozidla. Na tabulce je vyznačena platnost registrační značky, která je stanovena na 10 dnů od jejího vydání. Prodejce nebo registrační místo, které tabulku zvláštní registrační značky pro jednorázové použití s omezenou platností vydalo, na ni vyznačí, v místě k tomu určeném, datum vydání. Zápis potvrdí otiskem razítka a podpisem oprávněné osoby.“

Aby převozní značka byla platná, musí tedy obsahovat razítko a podpis prodejce a datum, kdy byla vydána. Od této doby máte 10 pracovních dnů na to, abyste vozidlo zaregistrovali. Převzetí převozní značky je potřeba u prodejce stvrdit svým podpisem pro případ, že by s vozidlem byl spáchán přestupek. Podle toho si potom řidiče mohou příslušné úřady dohledat.

Při jzdě s převozní značkou je tedy potřeba myslet na to, že vás neopravňuje vozidlo používat bez omezení. Při jízdě u sebe řidič musí mít doklad o koupi vozu (kupní smlouvu, fakturu), která nahradí osvědčení o technickém průkazu (malý techničák) a doklad o uzavření zákonného pojištění (zelenou kartu). A ještě jedna důležitá věc na závěr: zelená papírová převozní značka platí pouze na území České republiky.
Naposledy upravil(a) sefina dne 14 lis 2013, 15:12, celkem upraveno 2 x.
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od sefina »

65monty píše:Po 14 dnech co mi nepřišel velký TP :evil: jsem zavolal na Hyundai Nošovice pi Veselé tel.222 334 333 a tam jsem zistil že firma RELY SERVIS OSTRAVA-MUGLINOV ještě mojeho angličáka nezaplatila :shock: :shock: :evil: :evil: :evil: ! Takže panové je dobrý si zkontrolovat od jaké firmy auto kupujete ](*,) ](*,) ,ja tedˇčekam co pi.Veselá vyřeši a da mi vědět :-k .
Nevyřeší nic. TP vystaví, až dostane zaplaceno za tvoje auto tzn. prodejce musí opět nalákat nějakého zákazníka, který si zaplatí nové auto a jeho penězi zaplatí tvoje a tobě nechá vystavit TP.
Max se :hyu: může s prodejcem rozejít, jako s registrovaným dealerem. :hyu: nemá závazek vůči tobě, ten má jen a jen prodejce :D
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od Mexican »

dosledny organ ma zastavil po myslim 10 dnoch. na dialnici, pri Lipniku nad Becvou. Kontrola zlenej karty, faktury (kupnej zmluvy), bez problemov. To som sa nachadzal v inom kraji. Ono to netreba vidiet ako strasiak - policajta zaujima najma ta zelena karta (teda poistenie) a zelena znacka.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od sefina »

Tak to pak nebyl důsledný orgán :D to jsi měl štěstí na pohodáře, který nechtěl prudit nebo ještě lépe nevěděl a neznal :D . V tomto je zákon jednoznačný.
Naposledy upravil(a) sefina dne 14 lis 2013, 15:19, celkem upraveno 3 x.
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od PALI-PALI »

solidnost nadovsetko :-)


No jo - spotrebny material.. Takych zakaznikov ma H miliony a dilerov desattisice. Par nespokojnych hore-dole...

Vitaj v realite

(realita = ojebe ta kazdy a hocikde)
ix20, 1,4b, 2013
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

65monty píše:jsem zavolal na Hyundai Nošovice pi Veselé tel.222 334 333
Jen pro přesnost. Paní Veselá, prodejci důvěrně oslovována "Renatka" není z Nošovic. Pracuje u dovozce, tedy společnosti HYUNDAI Motor Czech s.r.o. a jejím nejvyšším nadřízeným je tudíž ten kr..én Vošický. A bohužel interní předpisy jí nedovolují vystavit a odeslat dealerovi TP dokud auto nezaplatí.
Já bych se v tomto případě neobracel na ČOI. Zašel bych do prodejny a suše bych jim sdělil, že mají posledních 48 hodin na předání TP. Pak už se obracím na Policii ČR s trestním oznámením pro podvod. Trestní oznámení by bylo podáno jak na dealera (tedy právnickou osobu), tak jmenovitě na jednatele společnosti. A pak uvidíš ten fofr :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od JirN »

Je to presne tak, jak sefina pise - ja jsem za to uz dostal pokutu...
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od Richard555 »

Přesně jak píše Mr. hyundai prodával jsem auta, tak vím která bije ale záleží na serioznosti firmy. Já měl to štěstí, že jsem nikdy nebyl nucen k předání aut bez TP. Vždy to bylo naopak, pokud bych to udělal šéf by mě utrh hlavu. Prostě pokud si zákazník nepřál auto rovnou přihlásit, odjel na převozkách ale vždy s velkým TP a zákonm pojištěním ( pokud si to zařizoval sám, dělal jsem kopii zel. karty) . Někteří zákazníci to ale nebrali, chtěli auto hned, nejlépe z igelitky vysypat peníze a za 10 minut se skladovkou odjet. Pokud je dobrá vůle dá se aspoň v Praze odjet druhý den po zaplacení ve vyjímečných případech a ideálních podmínek (stejná banka jakou má importér) se to dá stihnout i v jednom dni. Každý prodejce platí importérovi až poté, co dostane od zákazníka peníze a importér vystaví TP až když má peníze na účtě.... to je celý..... jestliže nemáš měsíc TP prodejce používá tvý prachy jinak........
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
65monty
*
Příspěvky: 21
Registrován: 01 kvě 2013, 11:13

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od 65monty »

Pánové diky za podporu a dobrou radu
PALI-PALI píše:Já bych se v tomto případě neobracel na ČOI. Zašel bych do prodejny a suše bych jim sdělil, že mají posledních 48 hodin na předání TP. Pak už se obracím na Policii ČR s trestním oznámením pro podvod. Trestní oznámení by bylo podáno jak na dealera (tedy právnickou osobu), tak jmenovitě na jednatele společnosti. A pak uvidíš ten fofr :wink:
mocdiky =D> =D> =D> =D> vpatek ráno vzteklý jak pitbul jsem si zistil kdy přesně dostal prodejce penize na učet a dalšim volajicim byl prodejce :evil: nasledovalo několika minutove tlachani a pak jsem jim řekl že se musim obratit na ČOI a policii :evil: .Světe div se :shock: mi volala po druhé hodině pi. Veselá :hyu: že auto je zaplaceno,vypsaný TP a odesila ho expres kuryrem prodejci :shock: to byl opravdu šrumec :mrgreen: :mrgreen: Jsem zvědavy v kolik mi budou dnes volat [-o< [-o< [-o< skoda že mám noční,šelbych se ožrat :mrgreen:
ANGLIČAK creme white 1,6CWT 16V 92 KW 125 splašených hřebcu no prostě paráda
ford focus 1,8 TDDI stříbrna dratěnka- ještě je pracant
ford eskort 1,6 modrá švestka
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od sefina »

Tobě gratulace k TP a chudák někdo jiný z jehož peněz uhradili tvoje auto :D a který na TP bude zase čekat než dorazí další prachy z dalšího chudáka :wink:
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Čekací doba na velký TP

Příspěvek od benny »

No docela mi ta situace kdy si koupil nový auto a nedostal ihned velký TP zaráží. Divné už je to jak si napsal , že :hyu: nepošle velký TP dokud mu prodejce nezaplatí auto. To jako :hyu: dodává nová auta do salonů a nechce je po majiteli autosalonu hned platit ? Tak to je pak docela dobrá politika obchodování. Já si myslel že pokud budu mít autosalon :hyu: , tak musím nakoupit auta a pak prodávat. Já kupoval svého ácu u :hyu: Šmucler v Horšáku a velký TP jsem dostal ihned při převzetí auta.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Odpovědět

Zpět na „ix20“