i30 závady po 50tis.km

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Time
*
Příspěvky: 58
Registrován: 14 zář 2008, 13:16
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 závady po 50tis.km

Příspěvek od Time »

Týden po opravě a už je to tu zase!!! Hrozný...
Time
Tucson 1,7 CRDi 104 KW DCT Style 08/2016
i30 1,6 CRDi 81 kw, ice blue, 03/2013 . prodáno
i30 1,6 CRDI 66 kw, steel gray, 04/2008 - prodáno
Reklama
 

katka88
Příspěvky: 5
Registrován: 28 říj 2013, 19:50

Re: i30 závady po 50tis.km

Příspěvek od katka88 »

Ahojm, prosím o radu.

Auto jsme koupili před rokem, máme před první garančkou, najeto 16.000km. Auto jsme již dvakrát reklamovali kvůli škubání. Auto při chladnějším počasí cca. od 10stupňů při rozjezdu strašně škube, i když ho nechám zahřát. Dvakrát mi auto vrátili, že se jim to neprojevilo a že to není žádná vada, ale že to k autu patří, protože je to umístěním nějakých dílů nebo co. Máte někdo podobný problém nebo nějakou zkušenost? Prosím o radu, děkuju Katka :D
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Tento problem ma kazdy! A je to vada FW ridici jednotky. Doporucuji znovu reklamovat, pote pozadat znalce o vypracovani posudku pote predat a navrhnout mimosoudni reseni pokud ne tak soud. Budu to take tak resit.

odeslano z telefonu.
katka88
Příspěvky: 5
Registrován: 28 říj 2013, 19:50

Re:

Příspěvek od katka88 »

bony píše:Tento problem ma kazdy! A je to vada FW ridici jednotky. Doporucuji znovu reklamovat, pote pozadat znalce o vypracovani posudku pote predat a navrhnout mimosoudni reseni pokud ne tak soud. Budu to take tak resit.

odeslano z telefonu.


Super, děkuji za odpověď!!! Bude to chtít asi pevné nervy :).
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: i30 závady po 50tis.km

Příspěvek od Mates »

V každém servisu ti soft přehrají a pokud máš ještě záruku tak i na ní. Přehrával jsem před nějakou dobou a mám klid.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Na i30 2012 jeste FW udajne nemaji jiz rok na nej cekaji.

odeslano z telefonu.
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: i30 závady po 50tis.km

Příspěvek od Mates »

Přesně tak bavil jsem se o tom včera se servisákem. A ani na obsahy 1,6 nemaji SW. Mám právě auto na garančce po 60 000 km. Mají akce na I30 přetažení 2. matic na řízení větším utahovacím momentem. Dneska si pro auto jdu.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Jakou akci na utazeni? To je nejaka akce mimo ga rancku?

odeslano z telefonu.
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: i30 závady po 50tis.km

Příspěvek od Mates »

Tak to ti nepovím. Mě řekl servisák když jsem dával auto na garančku že součástí té kontroly je i přetažení těchto matic. Nevím na jaké roky výroby se to vztahuje. Já mám r.v. 2011.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: i30 závady po 50tis.km

Příspěvek od laufas »

Vi nekdo o tom vic?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re:

Příspěvek od bony »

bony píše:Jakou akci na utazeni? To je nejaka akce mimo ga rancku?

odeslano z telefonu.
Mám dojem, že dotažení a promazání je součástí každé první garančky...
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: i30 závady po 50tis.km

Příspěvek od Mates »

To ano ale tyto dvě matice jsou dle výrobce potřeba dotáhnout větším utahovacím momentem. Asi preventivni akce.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re:

Příspěvek od severtom »

bony píše:Tento problem ma kazdy! A je to vada FW ridici jednotky. Doporucuji znovu reklamovat, pote pozadat znalce o vypracovani posudku pote predat a navrhnout mimosoudni reseni pokud ne tak soud. Budu to take tak resit.
Bohužel pro tebe pravdu má Katka, když navrhovali výfuk, nevyšlo jim umístění kolen nebo lambd případně obojího tak, aby splnili emisní měřicí cyklus spočívající v měření emisí už minutu po nastartování.
Nejspíš starší design výfuku bez náležité úpravy. Proto program ŘJ plive benzín do výfuku, aby se ohřál kat a lambdy.
Nemáš pravdu v tom, že to je závada všech aut. Asi součin korejské a české tolerance rozměrů katu a parametrů lambd :) každopádně na mém autě to nedělá, pokud plyn přidávám jemně nebo pokud auto nastartuju a po 15 sekundách trochu prošlápnu plyn (dělám to proto, aby v zimě padly otáčky z 1500 na 1200, v létě jsou po nastartování 1200 a po zahřátí 850).
Další důkaz o tom, že LPG (neautorizované, které mám namontované) nechává auto startovat na benzín bez jakéhokoli zásahu do (původního, špatného) řízení originální řídící jednotkou. Protože tento problém se začal objevovat druhý rok (zanesení výfuku...?), jenže, jak ale píšu, rozhodně to není žádné brutální cukání.
To se objevuje pouze při dlouhém stání venku a v absolutním klidu, kdy nejspíš v nádrži zkondenzuje voda, při otočení klíčku do první polohy ji čerpadlo natlačí do potrubí k motoru, auto pak naskočí a při rozjezdu cuká. To jsou skutečně rány, slyšitelné cinkání z motoru a poskakování motoru v silentblocích. Za to ale může české palivo, se západním ani východním se to nestává (letos ověřeno při 1800 km cestě s následným pobytem 3 týdny ve Španělsku a 1500 km cestě s následným měsíčním pobytem na Ukrajině - do ciziny vždy jezdím s prázdnou benzínovou nádrží, protože na východě, jihu, severu i západu vždy koupím levnější a kvalitnější benzín).
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
katka88
Příspěvky: 5
Registrován: 28 říj 2013, 19:50

Re: i30 závady po 50tis.km

Příspěvek od katka88 »

Tak máme po garančce a technik mi řekl, že se s tím nedá nic dělat. Ale poradil mi, napsat stížnost přímo do Prahy a pokud se mi to podaří, tak hromadnou stížnost za více lidí se stejným problémem. máte zájem se někdo připojit?
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: i30 závady po 50tis.km

Příspěvek od bony »

katka88 píše:Tak máme po garančce a technik mi řekl, že se s tím nedá nic dělat. Ale poradil mi, napsat stížnost přímo do Prahy a pokud se mi to podaří, tak hromadnou stížnost za více lidí se stejným problémem. máte zájem se někdo připojit?
Klidně se připojím. Ale stížnost nikdo neřeší chce to hromadnou žalobu.
Odpověď z Prahy:

Kód: Vybrat vše

Dobrý den, 
na Vaší žádost Vám zasílám písemné vyjádření. Doporučujeme Vám, aby jste za chladného počasí nechal motor svého vozidla po startu chvíli zahřát a s vozidlem se hned nerozjížděl, protože jinak může mít motor Vašeho vozidla nerovnoměrný chod, nedostatečný výkon, nebo neobvyklý projev. Samozřejmě předpokládáme, že vozidlo je v pořádku a používáte kvalitní palivo. 

Děkujeme za pochopení. 

S pozdravem a přáním krásného dne 

Kateřina Budínová 
Hyundai Infocentrum 
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“