automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
chyki
*
Příspěvky: 29
Registrován: 29 bře 2009, 20:54
Bydliště: Zvolen, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od chyki »

Nezaostávam a pripájam sa tak tiež : DÍKY =D>
Reklama
 

milo58
*
Příspěvky: 84
Registrován: 08 čer 2012, 14:35
Bydliště: Praha

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od milo58 »

Já taky neobyčejně děkuji. Po úpravě zatím chodí bez sebemenšího problému.

milo58
ix20 Style, 1.6 CVVT (92 kW) blue, TWR-Cool Red, tempomat,
parkovací asistent s obrazem ve zpětném zrcátku od 7/2012
cartmanko
**
Příspěvky: 102
Registrován: 28 kvě 2012, 22:18

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od cartmanko »

Mam to na ix20 a nefunguje mi nastavovanie zrkadielok nech je ten vypinac v akomkolvek stave.
Jednoducho ked chcem nastavit sklon zrkadla praveho alebo laveho tak to nefunguje.
Stlacim prepinac aby reagovalo prave zrkadlo a islo smerom dolu a ono ide lave dajme tomu hore a podobne.
De facto modul uplne znefunkcni nastavenie zrkadiel.
A ten vypinac moze byt aj zapnuty aj vypnuty chova sa to rovnako.
Zrkadla nenastavim
Stretol sa s tym niekto?
Ix20 1.6 automat STYLE strieborna metaliza svetla od 28.5.2012
Ix20 1.6 automat STYLE strieborna metaliza pastelova od 29.6.2019
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od bony »

Já jsem se s tím nesetkal, funguje vše jak má...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

cartmanko píše:Mam to na ix20 a nefunguje mi nastavovanie zrkadielok nech je ten vypinac v akomkolvek stave.
Jednoducho ked chcem nastavit sklon zrkadla praveho alebo laveho tak to nefunguje.
Stlacim prepinac aby reagovalo prave zrkadlo a islo smerom dolu a ono ide lave dajme tomu hore a podobne.
De facto modul uplne znefunkcni nastavenie zrkadiel.
A ten vypinac moze byt aj zapnuty aj vypnuty chova sa to rovnako.
Zrkadla nenastavim
Stretol sa s tym niekto?
Ahoj Andrej, ospravedlňujem sa za spôsobené problémy. Aj ja som len človek a môžem urobiť chybu. Prikladám obrázok konektorov zo strany kde sú len čierne káble, ktoré slúžia na naklápanie skiel zrkadiel. Tieto kálbe sú len prepojenie originál káblového zväzku cez konektory modulu na svoje pôvodné miesto. Vôbec nejdu cez modul. Keďže ti sklon zrkadiel reaguje tak chaoticky ako píšeš, zrejme som sa kopol o jeden pin na jednom z konektorov. Dosť ma to prekvapuje, asi vyššia moc zaúradovala. :P Nebude problém to poriešiť. :wink: Keď pôjdeš okolo, zastav sa.

Prepínať vypínač modulu z ON na OFF a naopak ti určite nepomôže. Vypínač neslúži na odinštalovanie modulu, len vypína funkciu automatického sklápania/vyklápania.

Napíš mi email a dohodneme sa. robert.bulko@gmail.com
Přílohy
P1020152.jpg
P1020152.jpg (232.12 KiB) Zobrazeno 2267 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE:

Dneska som za studeného skoro zimného počasia :P nainštaloval obľúbený modul ALT. 1 do obľúbeného modelu i40. Inštalácia prebehla bez problémov, s dokonalou asistenciou majiteľa. Takže spokojnosť na oboch stranách. :)

Ešte stále mám doma jeden - posledný modul ALT. 1. Kto sa stane jeho majiteľom? :wink:

ALTERNATÍVA 1 (ALT. 1) - len pre model i40:

1. Pri zamknutí auta sa zrkadlá sklopia za 40 sekúnd.
2. Zrkadlá sa vyklopia po naštartovaní, alebo stlačení tlačítka štart do ACC. (Pri odomknutí auta zostanú sklopené)
3. Po naštartovaní, resp. stlačení tlačítka štart do ACC, fungujú zrkadlá ako pred inštaláciou. (Sklápajú a vyklápajú sa originál tlačítkom.)
4. Po zhasnutí motora, alebo tlačítko štart do polohy OFF vyklápanie zrkadiel na pôvodný vypínač nereaguje. (Principiálne nie je možné, aby fungovala automatika a originál/pôvodné vyklápanie zároveň. Ak by bolo aktívne originál vyklápanie a späťáky by boli odklopené v čase keď sa späťáky sklápajú modulom pri zamknutí auta, došlo by ku skratu. Čo by sa dialo potom, je medzi nebom a zemou.)
5. Zrkadlá sa sklopia za 20 minút ak ponecháte auto odomknuté. (ak zabudnete zamknúť auto, zlodej si môže myslieť, že ho máte uzamknuté)
6. Vypnutie automatického sklápania/vyklápania pridaným vypínačom. (Nie je nutnosťou, pretože okná majú ochranu preklzom, ale je vhodné v zime keď extrémne mrzne. Zabráni poškodeniu motorčekov a pri tom pôvodné sklápanie/vyklápanie bude stále funkčné aj pri vypnutí automatiky. Vypínač bude umiestnený na nenápadnom mieste - viď video na inštaláciu. Bod 4 platí aj pri vypnutí automatiky.)

Návod na inštaláciu: http://www.youtube.com/watch?v=wOCK3yOe ... e=youtu.be

Cena za Alternatívu 1 - 32€/800Kč. Ceny sú vrátane balného a poštovného. Pri poslaní poštou, vypínač nie je súčasťou balenia. Posielam prepojovací kábel, ktorý ho dočasne nahradí.
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 28 lis 2013, 07:57, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od idam.i »

Potvrdzujem spokojnosť na oboch stranách. =D>
Samozrejme chcem Robovi poďakovať za profesionálnu montáž a aj trpezlivosť.Všetko prebehlo v pohode a k úplnej spokojnosti.Ešte raz ĎAKUJEM !
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE

ALT. 1 aj ALT. 2 sú od dnešného rána vypredané.

Úspešne som dnes nainštaloval posledný modul ALT. 1 pre i40. Ďakujem všetkým čo si tento modul kúpili. (Ešte mám doma jeden ALT. 2, ale ten je už dávno zaplatený a čaká len na inštaláciu.)

Týmto je "misia" ukončená! :) :) :) :) :)

S pozdravom, Robert :wink:
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 05 pro 2013, 23:28, celkem upraveno 6 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
feri
*
Příspěvky: 41
Registrován: 14 pro 2010, 19:25

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od feri »

Robert
Este raz dik
a respekt
:hyu:
Santa fe 2,2 CRDi VGT premium 2011, 145kw, automat
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

I ja dekuji.

odeslano z telefonu.
xpawlas
*
Příspěvky: 76
Registrován: 04 lis 2013, 21:23

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od xpawlas »

Zdravím, tak čtu celé téma a velmi se mi toto líbí, je to přesně to co sem chtěl když jsem testoval i40, vadilo mi to, že pořád musím něco zapínat a vypínat. Auto budu mít až v dubnu, ptám se tedy, jestli je nějaká šance na objednání modulu do budoucna? Dejme tomu, mi je jedno kdy, ale prostě to chci :D :D :D :D Zároveň skládám velkou poklonu, za to co tady pro "hjondáááááky" děláš! Máš můj obdiv =D> =D> =D> :hyu:
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

xpawlas píše:Zdravím, tak čtu celé téma a velmi se mi toto líbí, je to přesně to co sem chtěl když jsem testoval i40, vadilo mi to, že pořád musím něco zapínat a vypínat. Auto budu mít až v dubnu, ptám se tedy, jestli je nějaká šance na objednání modulu do budoucna? Dejme tomu, mi je jedno kdy, ale prostě to chci :D :D :D :D Zároveň skládám velkou poklonu, za to co tady pro "hjondáááááky" děláš! Máš můj obdiv =D> =D> =D> :hyu:
Ahoj, zariadenie na automaticke sklapanie som od pociatku planoval ako limitovanu ediciu a tak sa aj stalo. Vsetky moduly su predane. Neplanujem vyrobit dalsie. Nebranim sa tomu, ze pomozem niekomu inemu s vyrobou, ale ja sam sa do toho neplanujem pustit.

1. Je obrovsky problem zohnat konektory. Neviem, ci by boli cinania este raz ochotni mi poslat take male mnozstvo ako som povodne objednal. Bolo to drsne dohadovanie.
2. Modul ALT. 2 o ktory bol vacsi zaujem som povodne ani neplanoval vyrobit. Prinutil ma dopit a ja som si nechtiac narobil kopec starosti (kopec je slabe slovo). Pocas vyroby modulu som sa dostal do situacie, kde som mal vyrobenu logicku cast (vsetky plosaky osadene suciastkami) a zistil som, ze modul ma zasadny problem s rusenim a vobec som netusil ako dalej a v tom case som mal cez 500€ v projekte. Bol to obrovsky tlak, cena bola uz stanovena a ja som potreboval dokupit dalsie kompnenty. Stalo ma to hodne prebdenych noci a dumania. Vsetko som nakoniec dotiahol do konca, ale bolo to tazke.
3. Dneska je situacia ina vsetko je uz odladene, ale modul by urcite stal viac a netusim ci by bol zaujem.

Dakujem za podporu a obdiv. Velmi si to cenim. :)
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
xpawlas
*
Příspěvky: 76
Registrován: 04 lis 2013, 21:23

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od xpawlas »

Podle me by zájem byl, stále si někdo kupuje auta a věřím ze třeba za pul roku bude dalších 25 zájemců v pohode. Cenu bych klidne navýšil abys z toho mel zisk. Navíc know-how už také mas...popřemýšlej a v červnu doufám rozjedeme další topic 8)
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

Aj ja som si myslel, ze to pojde na dracku. Realita je ale ina. Pri pocte viac ako 8000 zhliadnuti pocas 4 mesiacov som predal 25ks.

Samozrejme vsetko to bolo na dovere chalanov. Nikto o mne pred tym nic nepocul a teda chapem maly zaujem minimalne z tohoto dovodu.

Stale je to riziko, pretoze tento vyrobok je bez historie, kompletne novy, aj ked som na vyrobu modulov pouzil kvalitne suciastky a kvalita spajkovania je, dovolim si povedat, na vybornej urovni. Doveru som sa snazil ziskat hlavne zverejnenim vsetkych dostupnych informacii, aj tych negativnych.

Ja sa nechystam nahanat dalsi pocet zaujemcov. Dam ti ale radu, ak mas naozaj obrovsky zaujem prave o moj modul, zozen konektory (fotka je aj na poslednej 17. strane) a podla poctu konektorov potom pocet ludi, ktori budu mat zaujem. Ostatne je uz len na objednani dalsich bez problemov dostupnych komponentov a mravencej prace. Priblizim ti co obnasa vyroba, o nakupe potrebnych komponentov nehovorim.

1. nastrihat kable na potrebnu dlzku
2. odblankovat konce kablov na oboch stranach
3. navrtat do krabiciek otvory na kable (kazda krabicka 10 otvorov)
4. nastrihat plosne spoje (dalej len PS) na potrebnu velkost
5. pripravit PS prerezanim ciest podla zapojenia
6. naspajkovat dratove prepoje na PS
7. naspajkovat suciastky na PS
8. naspajkovat kable na PS
9. prilepit relatka do krabiciek
10. naspajkovat dratove prepoje na relatka
11. naspajkovat odrusovacie diody na relatka
12. naspajkovat kable na relatka
13. prilepit PS so suciastkami a kable v krabicke
14. skratit kable na rovnaku dlzku
15. nalisovat rucne po jednom piny na kable (jeden modul 20 pinov, vsetky piny som dodatocne prespajkoval)
16. nacvakat vsetky piny jeden po druhom do konektorov
17. nalisovat svorky na kable (jeden modul 3 svorky)
18. zviazat kable paskou
19. nalepit obojstrannu pasku na krabicku
20. otestovat funkcnost modulu

cervenou je oznacena praca pre ALT. 1

toto vsetko x 25
Přílohy
P1020113.JPG
P1020113.JPG (120.11 KiB) Zobrazeno 1922 x
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 11 led 2014, 11:12, celkem upraveno 4 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
xpawlas
*
Příspěvky: 76
Registrován: 04 lis 2013, 21:23

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od xpawlas »

Pro mě to je náročnější než pro tebe, nemam s ničím zkušenosti. Navíc tys sháněl konektory někde a rikal si ze jinde to nebylo k mání. Proto říkám aby sis vzal klidne petikilo klidne víc do kapsy z modulu, abys mel ještě motivaci. Kdybych sehnal 25 lidi třeba v červnu, šel bys do toho? To me štve, kdyz to tu čtu ještě poslední kus pro i40 co ti ležel doma :cry:
Odpovědět

Zpět na „i40“