Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Jamal
Příspěvky: 8
Registrován: 29 dub 2013, 08:22

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od Jamal »

Tak z mojej strany hypotezy s ECO modom vyvraciam. Myslel som si, ze to ma s tymto problemom naozaj nieco spolocne, ale pri dnesnom rannom rozbehu (teplota 10'C, mod vypnuty) nastal problem. Skoro sa mi nepodarilo ani vyparkovat, pri zaradeni spiatocky motor zaspal. Nasledny rozbeh vyzeral ako z autoskoly. Dost ma to stve, lebo vyjazd z dvora predstavuje dost divoka krizovatka, z ktorej musim niekedy naozaj prudko vystartovat aby ma niekto nezostrelil z hlavnej cesty.
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od idam.i »

Som rád,že ECO mód to nie je.Divné u GDI som si nič také nevšimol.No je pravda,že mám auto až od 14.000km.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Patrikku
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2013, 16:01

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od Patrikku »

Mne dela auto totez, kupoval jsem ho loni v cervenci, pak jsem po 4000km byl v servisu a upozornoval jsem je na to. To to jeste nebylo tak hrozny, jen se to obcas hur rozjelo a prvnich par set metru to jen netahlo na max. To mi rekli, ze je to u techto aut normalni. Dokonce jsem to pozoroval u predvadeci i30, kdyz jsem ji mel pujcenou. Ptali se jestli to chcipne, to jsem jim jeste rikal ze ne, jenze ted uz mi to i parkrat chciplo.
Zkusil jsem i ten ECO mod, ale nema to zadny vliv. Pomaha chvili pockat, pak to nedela a auto se rozjede normalne, rano vyjedu z garaze, zastavim, resp. mi to stejne dal nejde jet, maximalne skakat, pripoutam se, pomalu slapnu na plyn na 2500ot, trochu uberu a uz se rozjedu normalne i do kopce.
Myslel jsem, ze to dela jen v zime, ale ted to zaclo delat kazdy den a uz me to stve, kdyz specham, nemuzu jet, takze pozitri jsem objednan do servisu, tak jsem zvedavej. Puvodne jsem chtel pockat na rocni prohlidku,ale je to neprijemny, hlavne kdyz vyjizdim na rusnou silnici. Dam vedet, jak jsem dopad.
funeralfog
*
Příspěvky: 17
Registrován: 13 dub 2013, 17:18

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od funeralfog »

Caute.. ja sa pripajam.. najazdenych 2100km a tiez som si vsimol ze sa to niekedy stava.. neviem ci si teraz namyslam ze iba za studeneho pocasia ale kazdopadne ocividne tu tento problem je :)
Haberas
*
Příspěvky: 72
Registrován: 11 úno 2013, 15:19

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od Haberas »

Zdravím, auto najeto čerstvých 2000, jezdí s ním partnerka a občas si ho půjčím, abych si užil nové kárky. Nastartuji, povyjedu, zařadím zpátečku a "chcíp". Auto ani necuklo, že bych nějak necitelně pouštěl spojku. Motor se prostě vypnul po zařazení rychlosti.Okolní teplota: 25 stupňů.
@funeralfog: Jak jsi dopadl v servisu?
Hyundai Tucson 1.6 CRDI / 100kW DCT (05/2020 - )
Hyundai i30CW 1.6 CVVT/88kW (03/2013 - )
Citroen C4 1.6 HDI/68kW (02/2012 - 04/2020)
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od kentanjack »

Najeto už cca 4200 km. Moje aktuální zkušenost je taková, že se to od začátku téměř nezměnilo. Akorát jsem si upřesnil tyhle 2 věci:
  • se studeným motorem, s vypnutou klimatizací se autu moc nechce, ale zakrátko - po zahřátí to ustane a je to docela ok.
  • se zapnutou klimatizací je výkon auta snad poloviční, na plyn musím šlapat jak slon, rozjezdy naprosto strašné, nezáleží na studeném/teplém motoru, neustane to.
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od mechoun »

Studenej čtyřtakt je vždycky slabej, tak to má bejt. Měli jste si koupit dvoutaktního Trabanta :-)
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Patrikku
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2013, 16:01

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od Patrikku »

Takze v servisu s tim nic neudelaji. Nejdrive me objednaji a kdyz tam dojedu, tak to tam chteji nechat pres noc, aby motor vychladl, coz jim pri objednavani nedoslo. Prvni reakce je, ze nahradni auto zrovna nemaji, ale druha, ze vlastne maji. Byla to ix35, tak jsem to aspon vyzkousel, ale nic moc:) Auto tam stalo pres noc a sdeleny vysledek byl, ze se zavada neprojevila. Samozrejme, kdyz jsem nastartoval ja a chtel odjet, tak jsem sotva vyskakal, takze to zrejme ani nezkouseli, nebo nemaji jak to opravit a mlzi. V jejich dtb sviti, ze mi maji vymenit SW v ridici jednotce. SW ale zatim neni k dispozici, pracuje se na nem uz pres rok. Bylo mi sdeleno, ze az prijedu menit olej o mesic pozdeji, ze SW uz zrejme bude. Nevim, kde berou tu jistotu, ale uvidime pristi tyden. Kazdopadne bez noveho SW s tim v servisu nic neudelaji. Zkusim jeste zjistit neco u vyrobce.
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od AleKa82 »

Motor 1.6 MPI v předchozí generaci za studena taky moc nechce jet, ale rozhodně mi nechcípá. Spíš se to projevuje tak, že při rozjezdu po zařazení dvojky na chvilku přestane táhnout. Jako by to někdo přiškrtil. Trvá to asi dvě vteřiny a pak se to normálně rozjede a už se to neopakuje. U motoru 1.4 MPI to bylo podobné a tam to skutečně vyřešil nový FW. Na náš motor ale žádný nový FW neexistuje. Ptám se průběžně při každé návštěvě v servisu.

Co se týče klimatizace, tak to je zcela normální jev, že ubere výkon motoru. V našich autech totiž kompresor běží téměř nepřetržitě při zapnuté klimatizaci a regulace teploty se provádí přimícháváním teplého vzduchu z výměníku od chladícího okruhu motoru.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Tuleň
Příspěvky: 1
Registrován: 15 črc 2013, 23:02

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od Tuleň »

Jednoduše po nastartování točit víc otáček, než dělá sytič který už není manuální, jak např. Škoda-125. Ale řídí ho krabička (ŘJ). Do práce jezdím už 14 let 3 krát denně do kopce c. 200 metrů za studena. Felicia to zvládala 9 let, jen na zpáteční rychlost trochu zavoněla lamela u i 30 1.6 MPI mam ji 8 měsícem stalo se to zatím 2x Felicia 1.6 MPI ta to měla chuděra 10 za rok. Najeto na ni c 250 000 km. Podotýkám že na Š-125 ku jsem lamelu měnil 2x. Už je to asi propracovanější.
Dadaja
*
Příspěvky: 20
Registrován: 06 dub 2013, 07:06
Bydliště: Ostrava

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od Dadaja »

Zdravím všechny.
Celkem dlouho v tomhle téma ticho po pěšině. Nyní jak se začíná projevovat paní zima tak jsem také vypozoroval výše zmiňovaný problém.

Kupováno letos v květnu. Během léta bez problémů. Nyní najeto cca 10 tkm. Dnes mínus -2 ° a rozjezd jako z autoškoly. Letos už asi nebudu mít moc příležitostí odstavit auto do servisu.. a otázkou je..zjistí vůbec něco? A hlavně provedou nějakou opravu nebo je třeba si prostě zvyknou že první desítky metrů to bude prostě hrůza ](*,)
I30cw 1,6 5/2013 Aqua blue, Trikolor, Komfort, LPG
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od bony »

Doporučuji psát rovnou na tento email jedlicka.antonin@hyundai.cz třeba pokud jim tam příjde víc stížností, tak s tím začnou něco dělat. Bylo mi řečeno, že si nikdo nestěžoval, a že o žádném problému neví.
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od kentanjack »

bony píše:Doporučuji psát rovnou na tento email jedlicka.antonin@hyundai.cz třeba pokud jim tam příjde víc stížností, tak s tím začnou něco dělat. Bylo mi řečeno, že si nikdo nestěžoval, a že o žádném problému neví.
Vážně? Přes známého co pracuje v :hyu: jsem se dozvěděl, že o tomhle chování se ví, že je to relativně normální.
V 1. servise, kde jsem to v rámci záruky řešil, se mi vysmáli, prej se mi to zdá a mírný cukání je prej uvedený v návodu k obsluze. V 2. servise, kde se ke mě chovali úplně jinak (lépe) přiznali, že to dělá i u jiných modelů s benzínovými motory, že se o tom ví, každou chvíli si na to někdo stěžuje, ale řešení prej nemají. Měl jsem půjčenou o zhruba půl roku novější třicítku se stejným motorem, dělala to samé. Možná to jen bylo o něco uhlazenější, lenost ale stejná.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od bony »

kentanjack píše:
bony píše:Doporučuji psát rovnou na tento email jedlicka.antonin@hyundai.cz třeba pokud jim tam příjde víc stížností, tak s tím začnou něco dělat. Bylo mi řečeno, že si nikdo nestěžoval, a že o žádném problému neví.
Vážně? Přes známého co pracuje v :hyu: jsem se dozvěděl, že o tomhle chování se ví, že je to relativně normální.
V 1. servise, kde jsem to v rámci záruky řešil, se mi vysmáli, prej se mi to zdá a mírný cukání je prej uvedený v návodu k obsluze. V 2. servise, kde se ke mě chovali úplně jinak (lépe) přiznali, že to dělá i u jiných modelů s benzínovými motory, že se o tom ví, každou chvíli si na to někdo stěžuje, ale řešení prej nemají. Měl jsem půjčenou o zhruba půl roku novější třicítku se stejným motorem, dělala to samé. Možná to jen bylo o něco uhlazenější, lenost ale stejná.
Pan jedlička je muž na "svém místě..." nedovede nic řešit jen pořád dokola píše to svoje, že se nic neděje. Jediná věc co je třeba udělat požádat o vydání nového FW přehrát jednotku, tím se změní nastavení směsi, bude horsí emise ale vše bude v normě. Doporučuji mu napsat z více stran, on si p. Jedlička myslí, že majitelé ze sebe budou dělat stádo a nechat si z prominutím sr** na hlavu. Počkam ještě pár měsíců, kdy vedu evidenci i s video záznamem jak se motor chová, co dělají otáčky a jak je to nebezpečné, pokud pojedete a v půlce zatáčky začne motor cukat a dusit se... Poté vše předávám znalci, k vypracování znaleckého posudku a poté to řeším soudní cestou. Nevím proš si :hyu: se** do vlastního hnízda a raději nezapojí mozek a vytvoří nový FW...
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od kentanjack »

bony píše:
kentanjack píše:
bony píše:Doporučuji psát rovnou na tento email jedlicka.antonin@hyundai.cz třeba pokud jim tam příjde víc stížností, tak s tím začnou něco dělat. Bylo mi řečeno, že si nikdo nestěžoval, a že o žádném problému neví.
Vážně? Přes známého co pracuje v :hyu: jsem se dozvěděl, že o tomhle chování se ví, že je to relativně normální.
V 1. servise, kde jsem to v rámci záruky řešil, se mi vysmáli, prej se mi to zdá a mírný cukání je prej uvedený v návodu k obsluze. V 2. servise, kde se ke mě chovali úplně jinak (lépe) přiznali, že to dělá i u jiných modelů s benzínovými motory, že se o tom ví, každou chvíli si na to někdo stěžuje, ale řešení prej nemají. Měl jsem půjčenou o zhruba půl roku novější třicítku se stejným motorem, dělala to samé. Možná to jen bylo o něco uhlazenější, lenost ale stejná.
Pan jedlička je muž na "svém místě..." nedovede nic řešit jen pořád dokola píše to svoje, že se nic neděje. Jediná věc co je třeba udělat požádat o vydání nového FW přehrát jednotku, tím se změní nastavení směsi, bude horsí emise ale vše bude v normě. Doporučuji mu napsat z více stran, on si p. Jedlička myslí, že majitelé ze sebe budou dělat stádo a nechat si z prominutím sr** na hlavu. Počkam ještě pár měsíců, kdy vedu evidenci i s video záznamem jak se motor chová, co dělají otáčky a jak je to nebezpečné, pokud pojedete a v půlce zatáčky začne motor cukat a dusit se... Poté vše předávám znalci, k vypracování znaleckého posudku a poté to řeším soudní cestou. Nevím proš si :hyu: se** do vlastního hnízda a raději nezapojí mozek a vytvoří nový FW...
Co se týká těch emisí, tak nevím, jestli to nejsou jen výmluvy. V servise mi zmiňoval něco o srážení vody někde...

Každopádně souhlasím se soudní cestou, pokud se něco nezmění. Výmluvy na "máte to napsané v manuálu" jsou jakoby ti řekli "že se za studena špatně točí volantem je normální, máte to v manuálu". To nemůže u soudu, kde nebude soudce úplnej idiot, obstát. Navíc jsem před koupí na nic takovýho nebyl upozorněn, to bych si sakra rozmyslel.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“