Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

mmv píše:
soban píše:To zda je tlumič ukončen na konci páky nebo uprostřed je jedno! Důležité jsou kompletní parametry!
mmv ... já si myslím, že to jedno neni



co si ty myslis, je ale uplne uplne jedno :D

dam ti sem este "x-ty" priklad, ako moze byt urobena naprava ... nad tvojimi "myslienkami", co kde kedy a ako ma byt umiestnene sa uz nebudem pozastavovat ... :D

radsej jazdi a menej sa "zamyslaj" .... cela tato tema, kde sa "konstrukteri" zamyslaju nad tym, ako ma byt urobena naprava je uplne smiesna ](*,)
Přílohy
citroen_berlingo_12.jpg
citroen_berlingo_12.jpg (107.99 KiB) Zobrazeno 3432 x
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

Krásná zadní náprava od berlinga (picasa) s naprosto odlišnou konstrukci pruženi, ale vracíš se k tomu, co se tu už probíralo https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 8D#p391726 dáváš špatný příklady ;) je vidět, že nemáš žádný výrobce co používá uložení jako :hyu: totiž mimo osu , měl bys líp hledat ;-)
Naposledy upravil(a) mmv dne 03 pro 2013, 21:43, celkem upraveno 2 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Žádné odskakování na svém autě nepozoruji. Jízdní vlastnosti ix20 jsou pro mě perfektní. Zadní náprava funguje výborně, je perfektní a nic bych na žádné její součásti neměnil. Je perfektně odladěná pro naše auto. Jako celek je 100%. Je mi srdečně jedno kde má tlumič začátek a konec. To je starost konstruktérů a servisu. :D :D :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:-) měníš přezdívku na GALILEO ?? :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

tebe sa uz neda pomoct, bohuzial :D
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od bask »

airwaves: =D> =D> =D>
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

už zase ?? no dobře , zatleskáme si =D> =D> =D> =D> =D>
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Miloš Navrátil
*
Příspěvky: 25
Registrován: 31 říj 2013, 09:28

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Miloš Navrátil »

airwaves, bask, zulyk: =D> =D> =D> zatleskáme si a pak také zhrzenému konstruktérovi, vševědovi a znalci náprav!
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

aaa teoretik se dostavil :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Tak ten Galileo Galilei sem si četl na wikipedii http://cs.wikipedia.org/wiki/Galileo_Galilei
byl kudla hustej borec. Tomu nesahám ani po kotníky. To bych si nedovolil změnit přezdívku na jeho jméno. Ale stejně přezdívka změnit nejde ne?
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:-) jako v MMO game , za 60 zkušenostních bodů jde změnit nejspíš i tady :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
vtlait
*
Příspěvky: 46
Registrován: 01 črc 2011, 16:14

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od vtlait »

ahojte, po dlhšom čase čítam skúsenosti, ktoré naberáte, ja som svoje predal v júli, malo 117000 km. Keď som dal preč teraz zimné pneu s diskami(mali jednu zimu), zistil som, že tie pneu zo zadnej nápravy sú nerovnomerne zjazdené na oboch stranách, urobili sa tam plošky. Podľa vyjadrenia dodávateľa pneu je chyba zadnej nápravy a preto sa preloženie pneu na ix 20 zo zadu do predu neodporúča, lebo začnú hučať. Tak aj bolo. teraz mám Peugeot 2008 22000km a poviem, že ešte som v servise nemusel nič riešiť( ix20 od 5000km vŕzganie, brzdy 3x menené tlmiče...) a naviac som dostal doživotný servis zdarma. Dobrý pocit. Musím uznať, že táto výmena bola to najlepšie, čo som mohol urobiť v tej cene a triede.
Hyundai iX 20 1,4 CRDi Style, RED
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Tak ať pežotek slouží a nové partnerství s čísnskou automobilkou na tom nic nezmění. Pežot je v obrovské ztrátě a potřebuje injekci 4 miliardy eur. Čína dá 4 miliardy eur a pežot zpřístupní technologie a vývoj. Takže za pár let jsme bez práce!
Co se týče přehazování gum dopředu a dozadu praktikuji při každém přezouvání a bez problémů a bez hučení.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
famfulin76
*
Příspěvky: 80
Registrován: 13 pro 2008, 08:36
Bydliště: Brno

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od famfulin76 »

Ahoj děcka. Tak jsem tady asi po roce a nestačím se divit, že tohle vlákno ještě žije.. :shock: Že vás to furt baví :D. No, proč jsem tady: auto má dva roky, nalítáno něco přes 22000km, závada žádná a náprava co? Neskáče... Teda, když vletím do díry tak skáče... Já nevim, co s tím... Jsem spokojenej, ale asi bych neměl být. Sakra, to je situace.
A ještě mám P508 a ten je mnohem lepší, protože neskáče vůbec. Odešel mu motor, tak stojí...
Ix20, 12/2011, Tricolor, 1,6 CVVT, 92Kw, hnědá metla
Bylo:
I30 CW, 5/2010, Comfort, 1,6 CRDi, 85Kw, stříbrná metla
Getz, 2006, 1,1i
gambi
Příspěvky: 4
Registrován: 27 úno 2014, 10:01

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od gambi »

Ahoj. Chci se zeptat zda se uz u teho :hyu: nejak zacala resit ta zadni naprava a to poskakovani. Zda s tym budou uz konecne neco delat. Zene se to auto libilo a tak jsme ho zamluvili a ted jsem zjistil ze je tohle forum a nestacim se divit nad tim jake to auto ma poruchy a ted se zacinam pomalinku obavat. Mame stareho Golfa ktery uz dosluhuje a poterbujeme nejake vozitko. Bohuzel zena nechtela jit do ojetiny tak jsme sli do ix20. jezdime dlouhe trasy Olomouc,Varsava a Bialystok. Tak teda fakt nevim co si mam myslet.
Odpovědět

Zpět na „ix20“