pripojenie denneho svietenia na i20

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
domino650
Příspěvky: 4
Registrován: 04 pro 2013, 20:39

pripojenie denneho svietenia na i20

Příspěvek od domino650 »

kedze od mojej i20 nemam ulektricku schemu prosim vas poradte mi kde najdem v motorovej casti vodic na ktorom sa mi objavi napetie po zapnuti klucika v spinacej skrinke. ch cem si pripojit led denne svetla.mam i20 rok vyroby 2012 dakujem za dobru radu
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: pripojenie denneho svietenia na i20

Příspěvek od soban »

A máš starou i20 nebo novou i20?

U nové jsem píchnul kabel do servisního konektoru levý horní kontakt při pohledu od blatníku. (teď si nejsem jistý jeden je pod proudem při zapnutém klíčku druhý pořád a pak je tam ještě zem a datové vodiče)

Na kabel jsem dal návlek na kabely který jsem secvakl kleštěma na plocho a zastrčil do konektoru. (pouze zvolit vhodný návlek aby po secvaknutí se tam vlezl)

U staré i20 tam je taky konektor ale má víc pinů takže skouknout a proměřit kde je napětí při zapnutém klíčku.

PS. Jaké máš DRL některé se připojují přímo na baterku a sledují napětí, jiné musíš dát přes klíček a u obou připojit kablík na nějakou obrysovku aby se při zapnutí světel DRL vypnuly.
domino650
Příspěvky: 4
Registrován: 04 pro 2013, 20:39

Re: pripojenie denneho svietenia na i20

Příspěvek od domino650 »

dakujem ti za dobru radu.ja mam starsi typ i20 ale v tom konektore som to nasiel.nevies mipovedat co na to povedia v servise ked pojdem na povinnu rocnu prehliadku kedze auto je este v zaruke? a este raz dik ze si sa mi ozval :D/
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: pripojenie denneho svietenia na i20

Příspěvek od soban »

A co by na to měly říct?

A co ti řeknou o namontovaných DRL světlech?

Prostě když budou brblat vytáhnu kabel s konektoru a je po ptákách - vypnuto....

Jinak u starého konektoru by to mělo být takto:

pin -> funkce
1,5 -> GROUND (zem)
9 -> can high
17 -> can lov
19 -> body k-line
4,12 -> battery-power
15 -> on/start

Takže skus kouknout na pin 15 je to na spodní řadě konektoru 3 pin z prava. Když stojíš u boku u kola a konektor má ty dva výstupky s pinama nahoře. (bez záruky nemám starou i20 takže to nemůžu ověřit)
domino650
Příspěvky: 4
Registrován: 04 pro 2013, 20:39

Re: pripojenie denneho svietenia na i20

Příspěvek od domino650 »

to zapojenie sedi presne. zo stareho autokonektora som vybral jeden kolik a ten som tam zasunul.ked pojdem na prehliadku tak to radsej vytiahnem.aj ked presne neviem aky zasah do auta je taky vazny ze by mohla padnut zaruka.mam namontovany v motorovom priestore plasic kun a na ten mi nic nepovedali.takze uvidim.este raz ti dakujem za dobru radu. :hyu:
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: pripojenie denneho svietenia na i20

Příspěvek od soban »

Já tam mám novej konektor ten je menší s jiným rozložením kontaktů, takže jsem si to proměřil a protože tam mám taky plašič kun (původně byl přes vypínač přímo na baterku) tak jsem to předělal napájím z toho vývodu přepínací relátko a na jednom kontaktu je plašič a na druhém DRL.
Odpovědět

Zpět na „i20 Elektronika“