1. servisní - garanční - prohlídka

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od JirN »

Tak jsem zjistil, ze v ramci kontroly karoserie se na opravu laku a prebrouseni ryh/skrabancu se krome pulky jednoho skrabance uplne vybodli (ale nauctovali), vubec poskozeni neosetrili, ani zadne osetreni nenabizeli, takze se pujdu zeptat zpet do servisu jestli berou na sebe mozne riziko koroze a ze co se vlastne pri "kontrole karoserie" dela, kdyz do toho poskozeni laku vubec nespada... :oops:
Zato mi odchazi displej na radiu - v sobotu par pixelu cernych, v nedeli vecer uz shluk desitek pixelu, vcera uz velka hromada, dnes jeste o pulku vetsi, takze bude i reklamacka.
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od bony »

JirN píše:Tak jsem zjistil, ze v ramci kontroly karoserie se na opravu laku a prebrouseni ryh/skrabancu se krome pulky jednoho skrabance uplne vybodli (ale nauctovali), vubec poskozeni neosetrili, ani zadne osetreni nenabizeli, takze se pujdu zeptat zpet do servisu jestli berou na sebe mozne riziko koroze a ze co se vlastne pri "kontrole karoserie" dela, kdyz do toho poskozeni laku vubec nespada... :oops:
Zato mi odchazi displej na radiu - v sobotu par pixelu cernych, v nedeli vecer uz shluk desitek pixelu, vcera uz velka hromada, dnes jeste o pulku vetsi, takze bude i reklamacka.
Copak nemáš v knížce záznam o poškození laku v přední části od kamínků...? Nechápu, co by měl servis dělat se škrábanci na laku...? To snad nemůže být ani reklamováno... Chceš mi říct, že nacouváš do osvětlení podřeš lak na nárazníku a budeš žádat o opravu v rámci záruky...? :lol:
Miloš Navrátil
*
Příspěvky: 25
Registrován: 31 říj 2013, 09:28

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Miloš Navrátil »

Ale houby bony. On to myslí dobře jirn. Má klasicky poničený lak od kamínků jako my všichni. No a diví se, že když je v rámci servisní prohlídky kvůli záruce na kastli placený úkon kontrola kastle, že to neopraví. Když by to opravili, musíš to přece zaplatit jinak nemáš dál záruku. A oni nic. Vezmou si prachy za kontrolu a co dál????? Taky to nechápu. Když by jsi řekl nic neplatím nechte to být ok tvoje riziko.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

To je kontrola karoserie jako vady vznikle vyrobou... koroze bublinky ale ne oderky nebo koroze vznikla poskrabanim laku..

odeslano z telefonu.
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od PALI-PALI »

sorry, ale supiaci sa lak jednoznacne je chybou vyrobcu!
ix20, 1,4b, 2013
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od bony »

PALI-PALI píše:sorry, ale supiaci sa lak jednoznacne je chybou vyrobcu!
Asi špatně čtu, ale v příspěvku je psáné ..."se na opravu laku a prebrouseni ryh/skrabancu se krome pulky jednoho skrabance uplne vybodli..." Tudíž se asi bude jednat o poškrábání (rýhy)... Potom projedu lesem poškrabu celé auto a pujdu to reklamovat??? To asi né...
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od JirN »

Lidicky, ctete pozorne, kdyz na neco reagujete :roll:
Ja jsem ani nenaznacoval, ze chci reklamovat skrably lak. Muj problem je, ze se na ty skrabance vybodli a ani nenabidly, ze bych je mel nechat opravit. Do garancni knizky zapsali dva skrabance a dve nejake diry/hrbolky, o kterych nic nevim a to jsem vcera kontroloval auto, zato nenapsali nic o odloupnuti laku od kamnku na kapote, co je teda docela pekne videt. Ja nechci, aby mi to opravili zdarma, ale at to osetri nebo alespon nabidnou zpusob osetreni - a to se nestalo. Ostatne, ptal jsem se na to primo :hyu: a je to opravdu tak, jak jsem si myslel:
"servis Vás měl upozornit na poškození karosérie a její stav zapsat do garanční knížky do kapitoly "Záznamy o provedených prohlídkách karosérie a podvozku" s tím, že si stanovíte termín případné opravy a i ta musí být vyznačena v garanční knížce. Zkontrolujte si ji prosím, zda to tam máte zaznamenáno.
V rámci zachování záruky na karosérii je nutné jakékoliv poškození co nejdříve opravit."

Takze tim neosetrenim a nenabidnutim opravy mi vlastne berou zaruku na karoserii, kdyby se v miste nektere chyby na laku zacala rezivet.

A reklamovat chci displej radia - to je taky v mem prispevku. A ten displey nema moc spolecneho s lakem :D
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od bony »

Hmm tak to je dobré, tzn. že pokud mám škrábnuty pravé dveře od klíčů, tak si musím nechat přelakovat dveřa aby nepadla záruka na komplet lak auta... :-) To můžu každý rok nechat lakovat auto, jiná oprava nepřipadá v úvahu.
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od milda h »

Drobná poškození od kamínků servisy neřeší, větší rýhy (od klíčů vandalů, ťukance a pod.) můžeš řešit tak akorát přes havarijko, jinak máš smůlu.
To rádio jsem reklamoval také - černý pavouk pod sklem displeje. Vyřešeno výměnou celého rádia v rámci reklamace bez jakýchkoli průtahů. Někde to tu na fóru je, ale už nevím přesně kde.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Presne tak jak pise milda h.

odeslano z telefonu.
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od JirN »

bony píše:...mám škrábnuty pravé dveře od klíčů, tak si musím nechat přelakovat dveřa aby nepadla záruka na komplet lak auta...
Ne celkem tak. Jsem si o tom trocha dele mluvil v servisu. Pokud mas tam nejake neopravene poskozeni laku a na tom miste zcne rezivet karoserie, tak mas smulu, coz je celkem jasne a prijatelne. Ale pokud mas napr. na dverich poskrabani laku od klicu u zamku a zacne rezivet spodek dveri, tak se k poskrabani samozrejme neprihlizi.
Jinak fak je to tak, ze vetsina aut. servisu neresi opravy drobnych skrabancu a odloupnuti po kaminku. Resp. oni to resi, ale "profesionalne", tj. prelakovanim celeho dilu. Vysvetloval mi technik, proc (je tam vice vrstev vseho a uz jenom dalsi tenka vrstva barvy nebo laku meni odstin a oprava bude viditelna) a ja je docela chapu, i kdyz mne by stacilo i kdyby byla drobna odchylka, hlavne aby se ochranil plech od soli a mokra - to vsak nechteji. Kdyz chces, namichaji Ti barvu na korekci, ale musis si to udelat sam a zakapnout nejakym lakem (napr. na nehty), aby misto bylo chranene. Skoda, ale vetsina serioznich lakoven to dela stejne.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od mmv »

tady sem našel nějaký info ohledně servisních garančních úkonů
ten :hyu: 1,4 se mi neshoduje s mým, ale ta venga už jo
IX20
venga
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
zdenda.stary
*
Příspěvky: 50
Registrován: 30 črc 2013, 15:45

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od zdenda.stary »

Tak dneska jsem si dojednal termín první garanční prohlídky v Bosauto Trutnov. Cena je stanovena na 3300 Kč. V ceně má být výměna oleje, filtrů olej a vzduch + předepsaná 30ti bodová prohlídka vozu. Jsem zvědavý, jaká bude konečná cena. Zapůjčen náhradní vůz Hyundai i30. Aspoň prubnu o co jsem přišel, původně jsme chtěli tohle auto.
Hyundai ix20 1.4 CVVTi, 2013 trikolor. 6.2l/100km.
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od frawd »

Mal som požičanú i30 keď mi menili čelné sklo a zistil som, že som o nič neprišiel. :D
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
vladyk
*
Příspěvky: 28
Registrován: 02 dub 2013, 19:04
Bydliště: Trnava a tak

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od vladyk »

cena 1. garancky v Euroman v Senici --- cca 200eur - aj dost by som povedal
2013 - hyundai ix20 1,6CVVT in cashmere brown
2009 - 2013 ford fiesta 1.4TDCi moondust silver
Odpovědět

Zpět na „ix20“