Update navigacie 2012/2013 navod

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
pingu31576
Příspěvky: 9
Registrován: 17 úno 2013, 07:24

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od pingu31576 »

robertbulko píše:pingu31576> vidim, ze sa celkom rozumies. Co keby si popri tom badani skusil najst miesto, kde by sa dal zmenit parameter svietivosti displeja. Normalne su v nastaveniach 3 moznosi, ale ani ta najspodnejsia moznost neurobi decentne podsvietenie na noc. Bolo by super najst to miesto a potom zmenit. :wink:
tak problem odstraneny po nakopirovani adresara som vypol TC potom som sa prepol do Systemu kde som spravil factory reset nastavil default jazyk english vypol (audio - navi - bluetooth system) cez pover vytiahol poistku zasunul spat spustil (audio - navi - bluetooth system) prepol rezim na navigaciu zadal navigovanie napriklad domov ked sa vsetko pekne spustilo prepol som sa na system a nastavil jazyk slovencinu a otestoval navigaciu a vsetko fungovalo

pocas prepinania a startovania som sledoval subory ktore si navi a audio system vytvaral a mazal
mam ich vypisane neviem ci to niekomu pomoze ale ja si ich odzalohujem lebo v nich mam tel. zoznam bluetooth zariadenia cize moje telefony sparovane , nastavene radio stanice a pod...

robertbulko : odkopiroval som si cast suborov z auta zajtra dokopirujem ostatne a pozriem ti to nastavenie jasu
predpokladam ze chces ak mas nastavenu noc na navigacii a jas na dispeji mas min tak ti obrazovka ziari a chces stiahnut este jas o nieco menej .. ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od robertbulko »

inak po tom čo tu dokazuješ sa divým, že si sa vôbec pred tým pýtal. Myslím, že nikto tu nemá také znalosti ako ty. :D

pingu31576: dakujem za snahu a ochotu. Ano, bol by som rad ak by sa jas co je teraz ako "low" najnižší, presunul do stredu a "low" by mohlo mať o hooodne nižši jas. Presne ako píšeš, v noci to hodne žiari. Uplne ideálne by bolo, ak by sa jas znižoval, spolu s jasom budíkov, ale to by som chcel priveľa. :wink:

Ako si dokazal sledovat tie zmeny suborov? To by stacilo vysledovat co sa zmeni po prepnuti nastavenia jasu a potom len prepisat hodnoty v subore na ktory to bude mat odozvu.

Mal by som aj dalsie otazky, ako napriklad zablokovat vypinanie NAVI po nejakom case chodu na baterku, bez nstartovaneho motora.
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 13 lis 2013, 18:54, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
paja
*
Příspěvky: 55
Registrován: 30 čer 2011, 18:58

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od paja »

pingu31576:
=D> =D> =D>
popral jsi se s tím a hlavně sem poskytl návod, jak na to, ono se to může stát do budoucna komukoli. Díky.
ix20 Premium, 1.6 CVVT (92 kW), LPG BRC od 4/2012
Cashmere Brown, 1/2011
pingu31576
Příspěvky: 9
Registrován: 17 úno 2013, 07:24

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od pingu31576 »

spytal som preto aby som nemusel patrat kde je problem a vzhladom na to ze nik sa nestretol s problemom a all vsetko funguje tak mi nik neporadil cize ostalo mi "porad si sam" tak som si poradil ...
jasne ze sa nikomu nechce vrtat sa v systeme navigacie


k windows CE co mame v autach ak ma niekto malo miesta da sa to riesit vid obrazok
HYUNDAI-RAM-DISK.jpg
HYUNDAI-RAM-DISK.jpg (147.58 KiB) Zobrazeno 4993 x
z dat co som stiahol som nasiel
LCD Display + Backlight Controller ------------------------------------------
IF BSP_DISPLAY_LCD
#include "$(DRIVERS_DIR)\display\display.reg"
#include "$(DRIVERS_DIR)\backlight\backlight.reg"
ENDIF BSP_DISPLAY_AU13XXLCD

musim stiahnut priamo configuracne subory pozriem ake maju parametre a na co sluzia
otestujem ak zafunguje dam vediet
len dnes to nebude sa mi uz nechce ist do auta tahat data zajtra po praci dotaham

to odsledovanie
vytvoris subor reg
<wap-provisioningdoc>
<characteristic type="Registry">
<characteristic type="HKLM\Comm\ApplicationDownload\Logging">
<parm name="LogDirectory" value="\Temp\Logs" datatype="string"/>
<parm name="MaxLogSizeBytes" value="7000" datatype="integer"/>
<parm name="MaxLogCount" value="7" datatype="integer"/>
<parm name="LogLevel" value="0" datatype="integer"/>
</characteristic>
</characteristic>
</wap-provisioningdoc>
nastavis si logging na lgenavi.exe datestamp datum vytvorenia cize budes mat subor "legnavi 20131113-150500.log"
alebo cez cmd si budes spustat prikaz dir kde mas adresare a subory s datumom a casom

ta ochrana na bateriu je podla mna spravna
equinox 090424 : for preventing automatic LCD off
"BattPowerOff"=dword:0
"ExtPowerOff"=dword:0
"WakeupPowerOff"=dword:0
"ScreenPowerOff"=dword:0
equinox 090424 : for preventing automatic LCD off Timeouts
"ACUserIdle"=dword:0; in seconds
"ACSystemIdle"=dword:0; in seconds
"ACSuspend"=dword:0; in seconds
"BattUserIdle"=dword:0; in seconds
"BattSystemIdle"=dword:0; in seconds
"BattSuspend"=dword:0; in seconds

ThreadPriority
"Highest"=dword:F9
"AboveNormal"=dword:FA
"Normal"=dword:FB
"BelowNormal"=dword:FC
"Video"=dword:FB
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od robertbulko »

pingu31576> super, dobre ti to ide. Podla toho co si tu napisal, som si isty ze je tu moznost to prestavit. Ja sa priznam, ze sa do toho nerozumiem, ale aspon trosku mi to nieco hovori. :P

Cas na vypinanie NAVI pri zhasnutom motore by kludne mohol byt 2 hodiny a nie 20minut :D rad by som to prestavil, ale neviem kde to prepisat a kontrast podsvietenia vyzera celkom slubne. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
bugsbunny
*
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2013, 14:20

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od bugsbunny »

Ahojte, vsimol si niekto nejaky rozdiel vo verzii FW 7.3.2 oproti 7.1.2 ?
i40cw 1,7 CRDi, AT r.v.:2017
Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od achiles »

pingu31576: klobouk dolu, zacinas byt odbornik na WinCE navigace :)

mozna mi nekdo poradi. Mam kiu Ceed se stejnym typem navigaci jako se montuje do hyundai, nicmene se u meho auta jiz 2x za 3 mesice totalne vybila baterie. Moje podezreni pada na navigaci, ktera se dle me obcas nevypina, jak by mela.

popis problemove situace: po "otoceni klicku" do polohy off (mam keyless) se radio vypne, ale ja stale slysim vetracek navigace a to treba i po velice dlouhe dobe. Kdyz do auta druhy den prijdu, tak se mi nezobrazi obrazovka s logem Kia, ale okamzite vyskoci screen radia. Bohuzel tento stav nastava naprosto nahodne a to treba 3 startovani za sebou a pak to 14 dni neudela.

Byl jsem to reklamovat v servisu, ale tam se to samozrejme neprojevilo. Udelali mereni baterie, odberu a alternatoru, ale vse je OK. Tvrdili mi, ze jsem spatne zavrel kufr, coz je nesmysl.

Muj dotaz je, jak se ma navigace vlastne chovat.
1) ma po prepnuti zapalovani do polohy off byt slyset ventilator navigace? (musi byt naproste ticho, nejlepe v noci, v zavrenem aute)
2) ma se vzdy po uplnem vypnuti navigace zobrazit start-up screen (logo Kia / Hyundai)?
3) Po jak dlouhe dobe se navigace uplne vypina? (20,40 min?)
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od robertbulko »

NAVI sa vypina cca 10min po zamknuti auta a neviem ako dlho po tom ako vypnes motor a nechas auto odomknute. Ak by sa nevypinala neviem aky ma odber a co by to sposobilo. Za predpojladu, ze by zostalo zive GPS, tak tu baterku urcite za nejaky cas, typujem tak 2 tyzdne moze dat dole. Nemyslim si, ze by to bolo schopne vystavit baterku cez noc.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od achiles »

baterie se mi vybila v obou pripadech po dvou dnech stanani. Jestli tvrdis, ze ta navigace nema v polovypnutem stavu takovy odber, aby baterii vybila, tak bude problem asi nekde jinde :(. Stejne mi je divne, ze se proste obcas nezobrazi to logo KIA, ale navigace ihned naskoci.

Za predpokladu, ze byla baterie vybita za 48 hodin a puvodne byla uplne nabita (tim si nejsem jistej), tak by musel byt staly odber aspon 1A. Asi to budu muset zacit merit...
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od robertbulko »

achiles píše:baterie se mi vybila v obou pripadech po dvou dnech stanani. Jestli tvrdis, ze ta navigace nema v polovypnutem stavu takovy odber, aby baterii vybila, tak bude problem asi nekde jinde :(. Stejne mi je divne, ze se proste obcas nezobrazi to logo KIA, ale navigace ihned naskoci.

Za predpokladu, ze byla baterie vybita za 48 hodin a puvodne byla uplne nabita (tim si nejsem jistej), tak by musel byt staly odber aspon 1A. Asi to budu muset zacit merit...
Neviem kolko A/h ma baterka v ceede, ale tych 50 min. a teda pri plnom nabiti by to muselo mat staly odber min. 1A ako hovoris a to nema ani PC s rozsvietenym monitorom pri plnom vykone. Chyba bude niekde inde. :(

Ale mam znameho, ktory mal problem s DVDckom v aute, ktore mu vybijalo baterku, ale podrobnosti nepoznam. Viem len, ze hovoril, ze odkedy mu ho ukradli nema problem s baterkou. :D :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
bugsbunny
*
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2013, 14:20

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od bugsbunny »

Navigaciu som aktualizoval prvy krat na verziu 311, vtedy som mal stianutu verziu, kde bol adresar LGEnavi s dvomi podadresarmi LIMF a TDP, postupoval som podla navodu na zaciatku tohto fora a na prvy sup som mapy updatol.
Dnes som sa odhodlal k updatu na 312, mapy stiahnute z webu s verziou 312 obsahuju len adresar LIMF, jediny rozdiel v postupe je ze sa nesmie vymazat cely adresar LGEnavi, ale len adresar LIMF a tento nahradit novym, potom restart navi a je to tam, vsetko ide.
FW som zatial neupdatoval, cize mam 7.1.2
Mapy verzie 312E7AM sa daju stiahnut tu
https://mega.co.nz/#!lpBh2AzK!RBCTORTkP ... 38rgVdRaHs
i40cw 1,7 CRDi, AT r.v.:2017
supolka
Příspěvky: 1
Registrován: 27 lis 2013, 09:00

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od supolka »

pingu31576 píše:
robertbulko píše:pingu31576> vidim, ze sa celkom rozumies. Co keby si popri tom badani skusil najst miesto, kde by sa dal zmenit parameter svietivosti displeja. Normalne su v nastaveniach 3 moznosi, ale ani ta najspodnejsia moznost neurobi decentne podsvietenie na noc. Bolo by super najst to miesto a potom zmenit. :wink:
tak problem odstraneny po nakopirovani adresara som vypol TC potom som sa prepol do Systemu kde som spravil factory reset nastavil default jazyk english vypol (audio - navi - bluetooth system) cez pover vytiahol poistku zasunul spat spustil (audio - navi - bluetooth system) prepol rezim na navigaciu zadal navigovanie napriklad domov ked sa vsetko pekne spustilo prepol som sa na system a nastavil jazyk slovencinu a otestoval navigaciu a vsetko fungovalo
Prisiel si prosim ta na to v com bol problem? Je problem v adresari TDP ktory chyba v novych mapach? Ja som nahral nove mapy, tento adresar ponechal a radio je uplne spomalene, reaguje na kazdy prikaz s niekolkosekundovym spomalenim. Nepomohol ani tvoj postup s resetom...

Navyse som si vsimol jednu zaujimavost, ze ked dam zobrazit iba mapu (cez tlacitko map), zobrazuje sa pri urcitom priblizeni, ked ju chcem priblizit blizsie a blizsie az na maximum, mapa sa strati a nic neukazuje...
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od fikusino »

Dnes som pri prezuvani updatoval mapy v navigacii. vyzera ze vsetko prebehlo v poriadku a je to OK.
este musim otestovat jeden novsi kruhac co tu nedaleko mame ci je uz na mape ;)
btw. updatoval som uz na novom firmware 7.3.2
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
paja
*
Příspěvky: 55
Registrován: 30 čer 2011, 18:58

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od paja »

My se s tím tady mordujeme a přitom u sesterské značky update map u stejné navigace mají zdarma po dobu záruky, to mi hlava nebere, proč to není i u :hyu: :
http://www.kia.com/cz/content/mam-vuz-k ... izace-map/
ix20 Premium, 1.6 CVVT (92 kW), LPG BRC od 4/2012
Cashmere Brown, 1/2011
fajo22
*
Příspěvky: 18
Registrován: 06 dub 2011, 12:31
Bydliště: Dolný Kubín
Kontaktovat uživatele:

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od fajo22 »

Aj v hyundai je podľa aktuálného cenník ročný update máp počas päť ročnej záruky zadarmo. Napr. http://www.hyundai.sk/files/download/mo ... bibefe.pdf na konci druhej strany malými písmenami pri troch***. Po novom roku to otestujem. Bral som teraz na vianoce i40 kombi a mám tam ešte všetko v angličtine. Bola ta predvádzačka z najazdenými 50km. Len tam viac ako rok stála.... Ráno kuknem verziu...
Hyundai Tucson 1.6T-GDi Premium 7DCT 04/2017
Hyundai i40cw 1.7 CRDI Premium 12/2013
Huyndai i30 1.6 CVVT 02/2011
Odpovědět

Zpět na „i40“