Světla pro denní svícení

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Hardcam »

jozka: AHD je to jedine, co v i30 vypada dobre a svym zpusobem originalne...navic je ta vyhoda, ze pokdu H1 praskne, je levna a hned k dispozici, pokud ti praskne LEDka a ze se to u tech levnych dennich sviceni stava, budes mit vetsi problem...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od mmv »

bembek píše:mmv - "to pak by stačilo obě vlákna ...
To je samozrejme hovadina. Toto by nespĺňalo predpisy o dennom svietení.
a na to si přišel jak ?? celou dobu se tu diskutuje o zapojení dálkových světel pomocí nějaké krabičky která (zřejmě) tranzistorem sníží napětí na vlákně a tudíž to méně svítí a tváří se to JAKO DLR to znamená už toto samo o sobě "nespĺňa predpisy o dennom svietení" tak nevím kde je ta hovadina, #-o nebo si snad myslíš, že dáš krabičku za 12 stovek a už dálkové světlo spĺňa predpisy o dennom svietení ??? to že to některé automobilky oficiálně používají, tak to taky tak mají homologovaný, to už můžeš rozsvítit mlhovky a seš na tom naprosto stejně
Svit obou vláken zapojených v serii bude zhruba poloviční a ty diody tam zaručí správnou funkci při použití standardní funkce dálkových světel , aby se napětí nevracelo kam nemá, nikde nic nehřeje, nikde se nic nemůže rozbít, páč tam vcelku nic neni #-o neni to tak sofistikovaný, neumí to ztlumit světlo při zapnutém blinkru a když se přeruší jedno vlákno zhasne tím pádem i to druhé, ale na materiál to vyjde tak do stovky i s relátkem
Tímto nechci zpochybnit funkci, nebo tvůrce krabičky, práci si s tim dal, fungovat to bude, ale bude to takovej tuzing jako pomocí jiné krabičky simulovat mlhovkou, přisvěcování do zatáčky
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od alarm »

mmv: =D>
už sa to tu riešilo....
Ak svetlo nie je priamo od výrobcu upravené tak, že sa dá použiť aj ako denné svietenie, a tým pádom vozidlo výrobca túto úpravu svietivosti homologoval, každý zásah do svetlometu sa berie a zásah "do skupín a podskupín"s nárokom na odobratie techničáku.
Keď som pred pár rokmi, keď sme sa bavili o tejto krabičke, písal výrobcovi, že mám záujem,komunikovali sme...a tak som neskôr žiadal homologáciu alebo certifikáciu chválenú a podpísanú.
OSTALO TICHO. Asi sa mi zapchal kábel z routra do pc, lebo nič neprišlo.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od mmv »

;-) já vím, už jsem ten "pravek" zběžně prolítl ale sory, když bembek napíše hovadinu že s krabičkou je to ólrajt a s diodou to nesplňa ... ale ať si to koupí, efektní to asi bude skoro jako nápis SPORT na střeše, na druhou stranu jak psal hardcam, žárovky to taky pošetří, ale furt to bude neschválené svícení dálkovým světlem
imho, dnes jsem najezdil po Praze nějakej ten kilometr a ani jedno !!! auto nesvítilo pseudodálkovejma, takže zrovna dnes Toto bežne Nepoužívali ani Citroen, ani VW ani Renault , ale samozřejmě jsem to teoreticky také mohl přehlédnout ;-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od bembek »

mmv - že si si nevšimol ani jedno auto s týmito svetlami neznamená, že to kopa áut nemá. Choď si kúpiť nového golfa a máš to tam.
Tak isto iné značky to majú úplne bežne už pri kúpe auta. Jazdím denne a nie málo a vidím to dennodenne niekoľkokrát.
Ak sa ti to nepozdáva, tvoja vec. Nikoho nenútim si to dávať na auto. Ale stále tvrdím, že je to najlepšie riešenie denného svietenia na i30-ke zo všetkých doteraz tu prezentovaných. Bez vŕtania, pílenia, rozoberania celého predku auta ale aj možnosti dať auto behom pár minút do pôvodného stavu (napr. pri predaji auta). A tú hovadinu si tak trocha pokrútil. Písal si o jednoduchom prepojení dialkových svetiel do série aj s nejakými diódami - na toto som reagoval. Toto by naozaj nespĺňalo predpisy. Ak by si zapol normálne svetlá, denné by nezhasli - toto som mal na mysli.
Napísal som tu svoj názor a ty si tu hneď vyprskol niečo o H sedmičkách a blinkroch bez toho aby si vedel o čo ide. (čo si si potom aj priznal)
A mimochodom, videl som i30-ku ktorá prešla cez STK aj s týmto denným svietením bez jedinej pripomienky.
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od mmv »

to nemá cenu, namontuj si tam třeba zářivky, uplať technika na STK a žij s blaženým pocitem jak jsi nad tím vyhrál ;-)

i takováto auta prošla STK #-o
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krim ... tbldfvK8zI
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od bembek »

Nerozumiem, čo má toto spoločné s týmto denným svietením. Ak toto má byť argument tak to fakt nemá cenu...
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od mmv »

no to byla reakce na to cos napsal, totiž
"A mimochodom, videl som i30-ku ktorá prešla cez STK aj s týmto denným svietením bez jedinej pripomienky."

jako že přes STK občas projdou bez povšimnutí (spíš se všimným) věci jako jsou dálková světla na I30 vydávající se jako DLR a nebo urezlá zadní náprava je smutné, ale co už, taky jsem již na STK zhřešil ;-)

ten popel jsem si sypal na hlavu proto, že jsem si nevšiml, že se ten tebou propagovanej bazmek už před X roky zde na foru projednával s tím, že to je neschválená instalace a tudíž takové auto nemá na silnici co dělat,

a za poslední, ty jsi napsal toto
bembek píše:Nemám to síce kúpené, ale aj tak si myslím, že toto je najlepšie riešenie čo som kde videl a našiel.
http://www.cybertronic-labs.cz/denni-sv ... it-i191c52
já jsem klikl na tvůj odkaz přečetl jsem si ten text a abych se podíval na nějaké to video jak to vypadá, tak pod textem je toto

Odkaz na Vaše videa: a pod tím je odkaz na video :hyu: I30
http://www.youtube.com/watch?v=qM5WbCOKjnA
kde se jenom a pouze ukazuje, jak to při zapnutí blinkru stlumí to dálkové světlo

a tak jsem reagoval "to jako ztlumí hlavní H7 žárovku když pustíš blinkr ?? a k čemu to je ???"

naznačil jsem, že tuto funkci lze navodit levněji spojením obou vláken a ty jsi mi na to odpověděl že to je blbost, že to nebude něco splňovat, já opáčil, že ona "chytrá" krabička taky ne,
takže kupuj krabičku, doufám, že výrobce z ní v ČR odvede všechny daně a všichni budeme spokojení, je to jenom a pouze tvůj boj :D/
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Thom@s
**
Příspěvky: 175
Registrován: 20 říj 2011, 20:13
Bydliště: Praha

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Thom@s »

Jeste, ze nam tam ty DRL nedali. To bych se tak nepobavil =D>
:hyu: i30 Trikolor Plus Exclusive, 2011; 1,6i MPI DOHC CVVT; 92,7kW
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od mmv »

tak tak :-) i když nám je tam teda dali a Bez vŕtania, pílenia, rozoberania celého predku auta, na druhou stranu, včera jsem třičtvrtě hodiny stál před makrem a abych neumrzl, tak jsem měl nastartovaný auto a to tam celou dobu svítilo, ale i to jsme už nějak naznačili jak by se to dalo pořešit ;-)
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 94#p417502
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od lukis01 »

jezis neblbnete, kazdy si do auta nakonec stejne da, co mu nejvic vyhovuje a na co ma jeste "koule"
nekomu je sumak, ze jezdi s nehomologovanou upravou, nekomu zas neni - kazdy sveho dortu krujce

diskuze je tu od toho, ze vic hlav, vic napadu, vetsi vyber variantnich reseni - ja puvodne hodlal utratit balik za drl ktere podle meho pasuji i30 nejvic, usporu vem cert, proste se mi to libi, avsak kdyz jsem videl pekne zapojeni "obyc" 502, verim, ze budu spokojen

BTW nemate nekdo fotky z demontaze narazniku, pripadne navod?:)
Naposledy upravil(a) lukis01 dne 15 led 2014, 22:22, celkem upraveno 1 x.
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Thom@s
**
Příspěvky: 175
Registrován: 20 říj 2011, 20:13
Bydliště: Praha

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Thom@s »

To je videt, ze spokojeny nebude clovek nikdy. Kdyz uz je tam mas tak je zase chces vypnout :-).
:hyu: i30 Trikolor Plus Exclusive, 2011; 1,6i MPI DOHC CVVT; 92,7kW
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Hardcam »

alarm píše:mmv: =D>
každý zásah do svetlometu sa berie a zásah "do skupín a podskupín"s nárokom na odobratie techničáku.
to mozna na dalekem vychode, nikoliv u nas...

bembek: http://youtu.be/03b7zo6OS4Y proc se s mmv dohadujes, proste si to udelej po svym a pokud je neco "jinak", musim pocitat s tim, ze to muze mit nasledky...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od alarm »

Je to len otázka na koho natrafíš, alebo z kým máš nehodu. Vtedy si právnik zgustne, a taký právnik ti dokáže, že nehomologovanými svetlami si prispel k dezorientácii jeho klienta...... :-k
V dnešnej dobe by som si na toto dával pozor.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Hardcam »

mate jinou legislativu :wink:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Jak na to“