Černý kombik

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Černý kombik

Příspěvek od mkr »

kentanjack píše:Co přesně má za význam to, že je to světlo z poloviny LEDkový a z poloviny žárovkový? Přijde mi to dost ujetý, mírně řečeno.
Že by marketing? V dalším "kole" přidají ledkové blinkry a mají zase "vylepšení" :mrgreen:

Ale jinak mě to, že LEDky vypadají lépe nějak nevadí - sedím totiž uvnitř vozu a stejně je nevidím :D/
přínos mají hlavně v tom, že se rychleji rozsvítí, než žárovka, takže za mnou řidič může rychleji reagovat - každá tisícina vteřiny se hodí :roll:
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Reklama
 

Uživatelský avatar
TripleTap
**
Příspěvky: 162
Registrován: 26 srp 2013, 19:45
Bydliště: Brno + Zlínsko

Re: Černý kombik

Příspěvek od TripleTap »

No jasne ze je to hlavne o tom, jak to vypada, pricemz netvrdim, ze to musi jako "peknejsi" zhodnotit kazdy. Ano, mozna to sviti vic, mozna se rozsvítí rychlej, mozna maji mensi spotrebu, mozna delsi zivotnost...

Nemam v hlave zakon, ale pokud to neni zakazane, MŮŽEŠ si dat LEDku i do zpatecky a blinkru... :-)
Černý kombík => http://goo.gl/DmaSND
Bilý sedan => http://goo.gl/xLeF3g
Uživatelský avatar
drastys
*****
Příspěvky: 1551
Registrován: 27 říj 2013, 16:31
Bydliště: OV

Re: Černý kombik

Příspěvek od drastys »

Já osobně jsem zkoušel dát do blinkru LED a vypadá to fajn ale měl jsem špatnou velikost žárovky takže to nešlo správně zastrčit do světla ... a LED ve zpátečce jsem viděla je to výborné, jde vidět mnohém lépe za auto při couvání ve tmě ;-)
Seat Leon ST FR 1.8TSI 132kW 7.7l/100km

Hyundai i30 kombi MY14 White Creamy 1.6 CRDi 81kW - Prodáno
Škoda Octavia2 1.6MPi 75kW - prodáno
Škoda Fabia 1.2HTP 40kW - prodáno
Uživatelský avatar
TripleTap
**
Příspěvky: 162
Registrován: 26 srp 2013, 19:45
Bydliště: Brno + Zlínsko

Re: Černý kombik

Příspěvek od TripleTap »

Ja si dnes konecne snad nezapomenu vzit z auta manual + krabicku se zarovkama a podivat se, co tam vlastne presne mam.
Černý kombík => http://goo.gl/DmaSND
Bilý sedan => http://goo.gl/xLeF3g
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Černý kombik

Příspěvek od mkr »

mě na těch ledkách, které se dávají místo klasických žarovek vadí jejich vzhled - při použité čiré optice vypadá líp klasická žarovka ( pokud auto stojí :mrgreen: ).
Samozřejmě, tam kde ty ledky nejsou vidět (mléčné kryti v interiéru, SPZ) je to světlo od ledek takové "cool" 8)
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Uživatelský avatar
TripleTap
**
Příspěvky: 162
Registrován: 26 srp 2013, 19:45
Bydliště: Brno + Zlínsko

Re: Černý kombik

Příspěvek od TripleTap »

Dyt rikam, je to primarne o vzhledu...at se nam to libi, nebo ne. :-)
Černý kombík => http://goo.gl/DmaSND
Bilý sedan => http://goo.gl/xLeF3g
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Černý kombik

Příspěvek od kentanjack »

mkr píše:
kentanjack píše:Co přesně má za význam to, že je to světlo z poloviny LEDkový a z poloviny žárovkový? Přijde mi to dost ujetý, mírně řečeno.
Že by marketing? V dalším "kole" přidají ledkové blinkry a mají zase "vylepšení" :mrgreen:
Tomu snad nemůžeš věřit. Dyť je to jen světlo. Už takhle bude IMHO minimum těch, co si ty LEDkový budou dokupovat.
přínos mají hlavně v tom, že se rychleji rozsvítí, než žárovka, takže za mnou řidič může rychleji reagovat - každá tisícina vteřiny se hodí :roll:
Tenhle čas bude naprosto, ale naprosto zanedbatelnej. To už má mnohem větší vliv na reakci to, jak ty světla vypadaj. Ne každýho hned napadne, když se rozsvítí brzdovky ve tvaru "úžasných kytiček" (jako to některá konkurenční vozidla mají), že je potřeba začít brzdit.

/sorry za další LEDkový OT/
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Černý kombik

Příspěvek od mkr »

kentanjack píše:
mkr píše:
kentanjack píše:Co přesně má za význam to, že je to světlo z poloviny LEDkový a z poloviny žárovkový? Přijde mi to dost ujetý, mírně řečeno.
Že by marketing? V dalším "kole" přidají ledkové blinkry a mají zase "vylepšení" :mrgreen:
Tomu snad nemůžeš věřit. Dyť je to jen světlo. Už takhle bude IMHO minimum těch, co si ty LEDkový budou dokupovat.
Tak tomu věř - pár let jsem do marketingu dělal, každá "krávovina" se dá díky správné masáži prodat.
A o tom, že těch, co si budou LEDky dokupovat nebude bude minimum, nepochybuj - stačí pročíst zdejší fórum :D/

Ono totiž do výroby jde pouze to u čeho se zaplatí vývoj - a automotive na toto má velice přesné výzkumné marketingové nástroje. Pro "pár jedinců" by to zcela jistě nevyvíjeli [-X
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Černý kombik

Příspěvek od Poka »

kentanjack píše:Co přesně má za význam to, že je to světlo z poloviny LEDkový a z poloviny žárovkový? Přijde mi to dost ujetý, mírně řečeno.
Omlouvám se, že se pletu mezi "dospělá auta" (Je náhoda, že jsem sem nakouknul - ale viděl jsem téma "I30 černý kombík" a jelikož I30 v kombíku je božská (víc se mi líbí bílá a ještě více I40 kombi) a tak jsem juknul).
Je docela možné (i logické), že (dražší) LED světla se dávají na exponovanější místo. Brzdy svítí docela často - někdo na nich stojí na křižovatce i 3 minuty, koncová světla svítívají také docela často a tak z důvodu šetření akumulátoru (hlavně při krátkých jízdách) instalovali LED diody do těchto světel.
Dalším důvodem může být i zahřívání (a tím i kratší životnost) žárovek v těchto světlech. Blinkry a zpátečková světla přeci jen svítívají na vozidle nejméně.
A pokud mluvím z cesty, tak mne omluvte. Nedělal jsem nikdy v marketingu, jen občas zkouším zapojit mozek. :D
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Černý kombik

Příspěvek od idam.i »

Podla mńa hovoríš celkom rozumne a ospravedlnenie si kludne môžeš odpustíť :D/ Ja si myslím,že na velkosti nezáleži. :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
TripleTap
**
Příspěvky: 162
Registrován: 26 srp 2013, 19:45
Bydliště: Brno + Zlínsko

Re: Černý kombik

Příspěvek od TripleTap »

Poka píše: Omlouvám se, že se pletu mezi "dospělá auta"...
V mém tématu je každý věcný názor vítán...takže "vítej!". :-)
Černý kombík => http://goo.gl/DmaSND
Bilý sedan => http://goo.gl/xLeF3g
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Černý kombik

Příspěvek od mkr »

Poka píše:Brzdy svítí docela často - někdo na nich stojí na křižovatce i 3 minuty, koncová světla svítívají také docela často a tak z důvodu šetření akumulátoru (hlavně při krátkých jízdách) instalovali LED diody do těchto
Pokud běží motor, tak alternátor v pohodě stihá dodat dostatek el. energie - takže důvod šetřit akumulátor odpadá :wink:
LED se dávají do vyšších výbav především proto, že jsou "cool" a evokují v ostatních, že vůz je na technologické a cenové výši - no a to je marketing :mrgreen:

Je ke cti :hyu: že dává do denních světel LED i v základu. Nicméně je to zase marketing, který to "schválil". Jednak proto aby ukázal technickou vyspělost, "nadčasový" design- no a přiznejme si, že dnes LED cpou do základu už i jiné automobilky u svých nižších modelů, takže je třeba zůstat "na vlně". Jakmile uzná marketing některé automobilky, že je třeba cpát LED do zadních světel i u nižších modelů, tak to během chvíle budou dávat i jiní. :D/
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Černý kombik

Příspěvek od milda h »

Pokud běží motor, tak alternátor v pohodě stihá dodat dostatek el. energie - takže důvod šetřit akumulátor odpadá :wink:
LED se dávají do vyšších výbav především proto, že jsou "cool" a evokují v ostatních, že vůz je na technologické a cenové výši - no a to je marketing :mrgreen:

Je ke cti :hyu: že dává do denních světel LED i v základu. Nicméně je to zase marketing, který to "schválil". Jednak proto aby ukázal technickou vyspělost, "nadčasový" design- no a přiznejme si, že dnes LED cpou do základu už i jiné automobilky u svých nižších modelů, takže je třeba zůstat "na vlně". Jakmile uzná marketing některé automobilky, že je třeba cpát LED do zadních světel i u nižších modelů, tak to během chvíle budou dávat i jiní. :D/[/quote]

mkr : Tak s tímto názorem plně souhlasím. Jde o to nezůstat pozadu, aby někdo neřekl, že :hyu: je NEJ a přitom zaspal dobu, ale na druhou stranu přece nemůže utéct moc dopředu - co by za rok nebo dva s velkou slávou inovoval. :lol: AŤ žije marketing :lol:
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
TripleTap
**
Příspěvky: 162
Registrován: 26 srp 2013, 19:45
Bydliště: Brno + Zlínsko

Re: Černý kombik

Příspěvek od TripleTap »

Když se daří, tak se daří... :-)
Přílohy
image.jpg
image.jpg (176.71 KiB) Zobrazeno 1809 x
Černý kombík => http://goo.gl/DmaSND
Bilý sedan => http://goo.gl/xLeF3g
Uživatelský avatar
tomaskana
*
Příspěvky: 45
Registrován: 10 bře 2013, 21:05

Re: Černý kombik

Příspěvek od tomaskana »

Už si chystáš lano aby jsi to z tama vytahnul tim traktůrkem? :-D :-D
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Auta členů“