hyundai i20 - stupajuca spotreba

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: hyundai i20 - stupajuca spotreba

Příspěvek od suah »

Presne ako pise mmv, na to ci bol alebo nebol vstreknuty benzin ani nemusim sledovat palubny pocitac. Velmi dobre to citit tesne nad 1000 otackami, kedy sa aj pri jazde bez plynu zacne opatovne vstrekovat benzin - a zatial sa mi to teda nestalo pri vyssich otackach, ani pri dlhsich zjazdoch.
Reklama
 

preetro
Příspěvky: 3
Registrován: 11 úno 2014, 12:27

Re: hyundai i20 - stupajuca spotreba

Příspěvek od preetro »

caruser

liali mi tam olej taky isty ako po prvej servisnej - Castrol Manatec Profesional MP 5W-30. Vzduchovy filter som nepozeral, pozrem ho, ale mal byt tiez zaciatkom novembra meneny.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: hyundai i20 - stupajuca spotreba

Příspěvek od 69pavel »

to preetro:
cele jsem to necetl ,pises ze po prvni garancce se ti zvedla spotreba,neptal ses zda v servisu neprehrali SW, nekdy to delaji(pokud maji novej opravnej soft na dany typ auta) aniz by majitele upozornili, tak to prehrajou,pote by se mohla zvednou spotreba,
potom skousel jsi odpojit baterii aspon na 1 hodku aby se vynulovaly adaptivni data nebo je smazat pomoci autodiagnostiky,je mozne ze nejakej odbornik na garancce to jel projet, zda je vse v poradku a dal tomu poradnej zahul a v nadrzi vznikl vir a RJ si pamatuje jine hodnoty nez byla zvykla na tvou lehkou nohu.


ja treba takhle 2x do roka mazu adaptivni data a potom je auto vzdy zivejsi a jezdi za mensi spotrebu.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: hyundai i20 - stupajuca spotreba

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Adaptivní data jsou dobrý nápad, i když já s nimi mám opačnou zkušenost, já naučím auto jezdit na tak chudou směs, že se s tím nedá v zimě jezdit, tak já mažu před zimou :D .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: hyundai i20 - stupajuca spotreba

Příspěvek od soban »

mmv píše: v klidu bych se zamyslel nad tímto výrokem, ale nějak mi to nende ;-) kam to jako ten bezín dá aby to nevychladlo ??? to jako do motoru ??? a to jako jenom pro to aby nějaká součástka nevychladla tak ti auto samovolně zrychlí ???
Nezrychlí protože to tam nenavalí benzínu jako když dupneš po plynu, ale prostě už to nebude nula a něco se ve válci spálí tak že výfuk bude teplejší.....a katalizátor tak nebude chládnout - a v tom článku jsem ještě četl že to má i nějakou souvislost s kyslíkem.

Jinak u mého PP se okamžitá spotřeba neukazuje číslem, ale čárou a prostě někdy neklesne až na začátek.
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: hyundai i20 - stupajuca spotreba

Příspěvek od caruser »

preetro

ak bol menený v novombri, mal by byť absolútne čistý. ak sú všetky filtre a náplne riadne vymenené skúsil by som najprv ako radí 69pavel odpojiť batériu aby sa zresetovaly základné hodnoty, prípadne reset RJ by mal pomôcť ešte viac. čo spotreba oleja, ako klesá mierka počas 20.000 km?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“