klepání uvnitř palubovky i40SW

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od robertbulko »

draslik píše:U mě se to projevuje zcela stejně. Zítra bych měl jen na 3. pokus opravy klepání, tak uvídíme jak to dopadne. ](*,)
Ak to bude možné, skús sa v servise dopátrať ako to konkrétne ošetrujú a na akých miestach. Nie je predsa možné, aby robili 3. x to isté a s tým istým nevhodným spôsobom. ](*,)
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od hanz.1 »

Nechat vyndavat palubku se mi po vašich zkušenostech zatím nechce, tak jsem našel na jednom francouzském foru o i40 samo-domo řešení, které docela obstojně funguje. Po celé délce palubky se zasune mezi sklo a desku tzv. tmelařská/dilatační šňůra vyrobená z polyetylenu (mirelon). Já jsem místo té šňůry použil izolaci na potrubí vyrobené ze stejného materiálu, tedy pouze cca 1cm široký pásek vyříznutý z ní. Pak se postupně od jedné strany zatlačuje nějakým plochým nejlépe plastovým nebo dřevěným nástrojem, aby se nepoškodil povrch. Výsledek je docela estetický a funkční (zatím ticho po cca 2000km), protože je vidět pouze tenký pásek šedivého "mirelonu" a to jenom pokud jste vyšší postavy, nebo máte sedačku vysoko. Udělám později nějakou fotku a přiložím.

Záměrně jsem fotku upravil v editoru projasněním stínů, jinak to není skoro vidět. U nové i30 je mnohem více vidět ten originální šedý molitan než to co jsem já zbastlil na mé i40, takže spokojenost.
Přílohy
IMG_20140317_15.jpg
IMG_20140317_15.jpg (28.49 KiB) Zobrazeno 2175 x
IMG_20140317_1.jpg
IMG_20140317_1.jpg (15.25 KiB) Zobrazeno 2175 x
IMG_20140317.jpg
IMG_20140317.jpg (35.67 KiB) Zobrazeno 2178 x
Naposledy upravil(a) hanz.1 dne 17 bře 2014, 17:37, celkem upraveno 3 x.
i40 CRDi Style + Navi
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od robertbulko »

hanz.1 píše:Nechat vyndavat palubku se mi po vašich zkušenostech zatím nechce, .....
Toto môže byť slušné riešenie. Bol som sa pozrieť do auta a aj keď sa to opticky javí, že by tam nemal byť žiaden priestor medzi sklom a paluboukou, tak keď som tam zasunul kreditku, našiel som tak cca 1,5mm široký a 4-5 cm hlboký priestor. Natlačil som tam z každej strany od kraja asi 10 cm na dĺžku a 5 cm na šírku na polovicu prehnutú 1 cm širokú protihlukovú penu. Som zvedavý či sa dostavý požadovaný efekt. Ja som to tam natlačil tak, že to nie je vidieť. :P Budem rád, keď tu hodíš zopar fotiek. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od robertbulko »

Tak som sa previezol, po tom čo som aplikoval penu na vyššie spomenuté miesta. Na moje počudovanie, ťukanie sa ozvalo hneď po rozbehu. "Super som si pomohol". :P Pozitívna vec ale je, že viem presne kde to ťukanie vzniká. Keď sa písalo na fóre, že to ťuká pri A stĺpikoch, bolo mi jasné že je to tam, ale kde presne??? Teraz viem, že je to presne časť palubovky medzi sklom a palubovkou od rohu palubovky pri A stĺpikoch. V podstate tá časť palubovky, ktorá je trošku v tých miestach vyvýšená. Stačí vložiť nejaký materiál v tomto mieste medzi sklo a palubovku a bude to OK. Ja som tam vsunul protihlukovú penu, ale tá je dosť mäkká, chce to tvrdší materiál, ale keď som do toho miesta ešte vsunul kreditku, ostalo Božské ticho. Ak to vydrží, na ďalšie rozoberanie palubovky už nepôjdem. :wink:

Skúšal som pchať kreditku medzi sklo a palubovku od A stĺpika smerom ďalej do stredu palubovky a len cca prvých 10 cm mi kreditka zastavila asi v hĺbke 4 cm. Keď som išiel ďalej už som nedosiahol na odpor a ak by som pustil kreditku, asi by spadla niekam dole. Takže problém ťukania bude práve v spomenutej prvej 10 cm časti palubovky, kde palubovka škre o okno.

Dík za fotky. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od miskinsr50 »

no nejak sa nám pohlo ďalej [-o<

Rozmyslel som nad tým celým a prišiel som este na jednu vec. #-o

Prosím skúste vsetci ty, ktorých sa tento problém týka, zatlacit na stred palubovky/nad radiom - smerom k oknu. V tedy je jasne pocut od kial tukanie/praskanie vychadza.
V príspevkoch padlo vela krat slovo - KREDITNA KARTA. Podla mňa tato zazracna vecička by mohla prispieť aspoň k ciastocnemu riešeniu tohto problému.

Rozmyslal som, ze by mohlo pomoct ju/jej cast vlozit medzi piano plast nad radiom a palubovku/ta je dost z mäkčeného materiálu a myslím, ze by tym palubovka ostala viac vypodlozena a pukanie v nem by mohlo prestať. Dalej si myslim, ze tych par mm by nemalo vadit co sa vzhladu tyka nakolko palubovka v tomto mieste presahuje nad radio. Asi konstruktery pocitali s tym, ze tam budeme nieco "pchat" =D>

Zatiaľ som to neskusal ale chystam sa... dam vediet.
Inak to ťukanie je urcite o sklo... ](*,)

*** na rozdiel od pripadu hore kde je snaha palubovku odtlacit/oddialit od okna v tomto mojom je to opak. Uvidime, mozno to pomoze.

Dole nizsie pripajam par foto/zdroj internet/ pre lepšiu ilustráciu a predstavu.
Přílohy
hyundai-i40-cockpit-interior-2.jpg
hyundai-i40-cockpit-interior-2.jpg (132.03 KiB) Zobrazeno 2140 x
hw038708-interier.jpg
hw038708-interier.jpg (122.17 KiB) Zobrazeno 2140 x
h5.jpg
h5.jpg (87.96 KiB) Zobrazeno 2140 x
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od miskinsr50 »

UPDATE: :lol:

Akurat som sa vrátil zo servisu / KARIREAL Galvaniho ul. BA. Bol som sa informovať co mohlo spôsobyt puklinu celneho okna v mieste vyhrievania. Vid foto dole.

Zaroven som sa opytal aj na pukanie v palubovke a možnosti riešenia tejto zalezitosti. Vrzgot som im ukázal v priamom prenose spôsobom ako som popisal hore vyššie / zatlačenie na palubovku v mieste nad rádiom/smerom k oknu.

Garancny technik mi jasne povedal, nie je problém vieme to urobiť a treba tam vytlmit nejake vodiace listy. Uz sa s tym zrejme stretli a tento zvuk urcite nepoculi prví krat :mrgreen:

Dnes skúsim ešte urobiť video zaznam zo zvukom a skusim ho sem "zavesit".

Aby som este vrátil k tej praskline na celnom okne. Zistil som to tak, ze mi pri posledných 0 st. teplotách ráno nechcelo vyhriať priestor pod stieračmi a následnom umyvaní auta som si to všimol. Okno bude vymenené na záruku :D/ takže pohoda. A kedže nebude vpredu okno - bude sa lahsie demontovat aj ta "nestastna" palubovka. Ako náhle bude auto hotové dám Vam vedieť ako to cele dopadlo...

Tak ako chcel Robert, pri tom nebudem ale dam si urobiť par foto. Myslím, že by mohli byt ochotní... :-k Este ma napadlo, spomenul som mu aj hore uvedene/ "nase" domacke riesenie - zrusil ma ako male decko ! Vraj to treba cele vytlmit a bude pokoj. Ziadne vypodlozenie kartami aby som ani len neskusal a rovno na to zabudol.
Přílohy
20140318_120929.jpg
20140318_120929.jpg (168.72 KiB) Zobrazeno 2119 x
20140318_120921.jpg
20140318_120921.jpg (155.28 KiB) Zobrazeno 2119 x
20140318_120912.jpg
20140318_120912.jpg (167.69 KiB) Zobrazeno 2119 x
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od robertbulko »

Zaskočili ma tie silné slová technika na záver.
miskinsr50 píše:UPDATE: Este ma napadlo, spomenul som mu aj hore uvedene/ "nase" domacke riesenie - zrusil ma ako male decko ! Vraj to treba cele vytlmit a bude pokoj. Ziadne vypodlozenie kartami aby som ani len neskusal a rovno na to zabudol.
Ak to vedia urobiť, v čom je teda problém a prečo sa ťukanie vracia??? ](*,)

Čo sa týka vytlmenia, ako povedal technik, zaujímalo by ma čo presne chce vytlmiť. Dúfam, že nie medzeru medzi sklom a palubovkou! Príde mi kompletne strelené ak to teda má byť takto riešené, aby niečo permanentne tlačilo a po celej dĺžke na čelné sklo. To, že som tam vopchal kúsok kreditky, som len na hrubo ošetril tento problém. Myslím, že kreditka práve zabezpečí, aby sa palubovka nedotýkala skla. Toto budem vedieť presne, až keď sa zhodí palubovka dole a potom sa rozhodnem, po konzultácií s technikom, ako to budeme riešiť. :P

Prehliadol som v príspevku vyššie, že sa budú vytlmovať vodiace lišty. Tak to som zvedavý, ako tie lišty vyzerajú a ako sa to vytlmí. :P
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 18 bře 2014, 14:15, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od miskinsr50 »

Osobne si myslím, ze to uz robili. Neboli to az take silne slova. Dobre ma tam poznaju, chodil som tam servisovat i30 a v podstate mam i40 od nich. :D
povedal mi, že su tam nejake vodiace listy o ktore sa palubovka opiera a po čase to zacne vydavat takéto zvuky. JE JASNE ZE IDE O KONSTRUKCNU VADU - KTORE AUTO ICH DNES ALE NEMA? - TO SA UZ ALE OPAKUJEM...

Hlavne je, ze je to riesitelne a vobec sa NEOBAVAL toho, ze by musela/musi ist von palubovka. Mam pocit, ze presne vedia co maju robit. Nebojim sa im tam nechat auto.
Ako nahle pride okno, auto im tam necham hoci aj na cely den, nech sa s tym pohraju, zhotovia par foto a pripadne si ich dam odkomentovat a detaili vam sem potom "zakvacim"
A v pripadne, ze to dopadne tak, ako ocakvam t.j. 1* odporucim vas na prave tento servis.

*** TAKZE LUDIA HLAVY HORE - NEZUFAJTE A VERTE, ZE i40/KY NAM BUDU ESTE DLHO SLUZIT !!! :D/ :lol:
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od robertbulko »

miskinsr50 píše: JE JASNE ZE IDE O KONSTRUKCNU VADU - KTORE AUTO ICH DNES ALE NEMA? - TO SA UZ ALE OPAKUJEM...
Paráda, tie fotky ma veľmi zaujímaju a budem veľmi rád ak si ich budem mocť pozrieť a prípadne prečítať aj nejaký koment. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od miskinsr50 »

musim to tam nejak dohodnut. Vsak urcite napisem ako som pochodil. Ako som pisal, nebojim sa toho. Demontovať palubovku musi autorizovaný servis ako malinu. Pokial by sa nieco poskodilo, dam vsetko vymenit... 8)

slubene video:

https://www.youtube.com/watch?v=xWXGOfULkUE

dajte pls vediet ci vam to robi pri takomto pokuse. Samozrejme, ze pri jazde to nie je az takto pocut ale je to presne tento zvuk. A ako som uz pisal, zacne to v momente ked prebehnem cez nejaku väcsiu nerovnost a zavrzga/zapraska tym aj palubovka. V podstate by sa nic nestalo keby to hned prestalo.
Po nastarotovani auta rano a jezde do roboty je celkom ticho az kym sa neudeje co som pisal. Potom to uz klepka a vrzga az kym nezastavím. Za tepleho pocasie je to este horsie.
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od robertbulko »

Pozrel som si to video a to je iný brutus. U mňa to nie je až také zlé. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od miskinsr50 »

No mozno aj preto ze uz ti to raz riesili a zrejme aspon nieco vytlmili a pomohlo to aspon kus. Za jazdy to nieje az tak pocut tak ako som pisal. Jednak mam zapnute audio, je pocut odvalovanie pneu atd...a rukou som zatlacil dost silno aby to vydavalo take zvuky. Ale su tam...
Budem sa opakovat, beriem to tak ze ide len o "prkotinu" ale budem to riesit.
Som presvedceny o tom, ze to odstrania a bude pokoj.
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od Beri »

S palubovkou zatím nemám žádný problém, občas mi vrzne středový tunel, ale zatím to tak neřeším. Ale co mi už trochu vadí, je klepání ve sloupku s bezpečnostním pásem v místech kde se nastavuje jeho výška přes rameno (je to v blízkosti ucha). Neřešil jste už někdo i tohle klepání? Zatím nemám odhodlání se teď do něčeho pouštět, ale spíš by mě zajímalo, jestli se to podařilo někomu odstranit. Podle mě to bude nějaká prkotina, ale dostat se do toho bez poničení a podrápání nebude až tak jednoduchý.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od draslik »

Beri píše:Sklepání ve sloupku s bezpečnostním pásem v místech kde se nastavuje jeho výška přes rameno (je to v blízkosti ucha). Neřešil jste už někdo i tohle klepání? Zatím nemám odhodlání se teď do něčeho pouštět, ale spíš by mě zajímalo, jestli se to podařilo někomu odstranit. Podle mě to bude nějaká prkotina, ale dostat se do toho bez poničení a podrápání nebude až tak jednoduchý.
Ahoj, toto klepání jsem řešil jako první problém u mé i40 a musel jsem ho vyřešit sám. Je tam problém v tom, že mechanismus nastavení výšky pásu je menší než vodící kolejnice mechanismu, která je opatřená plastovou vložkou. Stačilo plast vyndat a na kolejnici aplikovat RTV silikon a je klid.

Jinak rozebrat ten B sloupek jde zcela v pohodě bez jakéhokoliv poškození.
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od Beri »

Tak super. Až bude lepší počasí, tak to bude asi první věc, co na tom budu dělat. Hlavně jsem se bál demontáže, ale když to není takový problém, tak to snad zvládnu. 8)
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40“