elantra 2011 a zkušenosti s ní

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kmy68
*
Příspěvky: 50
Registrován: 17 úno 2013, 10:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od kmy68 »

Pro maikl666. Pokud jde o garančku v Polsku, napiš si sem: info@hyundai.cz. Dostaneš nejfundovanější odpověď a máš jistotu že je přímo od zdroje a platí. Ad cena, 5500 Kč za 1.garančku, docela hodně. Dělal jsem servis v Ostravě u Relly a první za 4300 a druhá za 3800. Jen je třeba s nima třeba trochu diskutovat, například olej za 500 Kč/litr je docela dost, tak se zeptat na slevu a oni vyjdou vstříc. Někde jsem zde taky četl, že dobrý Hyundai servis je v Rýmařově, levný a všichni psali, že jsou maximálně spokojeni, dokonce tam někteří jezdí i z Ostravy.
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2012, 1.6 benzín, Style Premium
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

Jaké folie si mám nechat dat? Ty s 30% propustnosti? Nebo nějaký jiný ? Se v tom vůbec nevyznam :|
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
majkl666
Příspěvky: 4
Registrován: 24 bře 2014, 15:25

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od majkl666 »

V Rýmařově jsem u pana Lašáka právě svou Elantru pořídil, momentálně jak si dělám přehled kam jet na garanční prohlídku, vychází mi Rýmařov s cenou 4900 Kč asi nejlíp. Ono když jsem se tam bavil s prodejci i panem Lašákem, tak se chválili, že na prohlídky za nimi dojíždí i lidi z Prahy apod. že se jím to cenově vyplatí a mají to i s výletem :D
Co se týče garanční prohlídky v Polsku, vzhledem k tomu že záruka platí v celé Evropě tak i garančku můžete absolvovat kdekoliv (info přímo od hyundaie). První autorizované servisy se mi již ozvaly a ceny 700PLN a 850PLN, tedy čekal jsem větší rozdíl, ale je to hlavně díky naší skvělé ČNB a kurzu 6,7 ](*,)
Uživatelský avatar
kmy68
*
Příspěvky: 50
Registrován: 17 úno 2013, 10:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od kmy68 »

Zdravím. 4900 kč je taky dost. Jak jsem psal, chtěl bych slevu na olej a pak nedělat zbytečnosti, jako třeba geometrie (to je tisíc dolů). Když na to přijde, tak je možno, když už chce člověk ušetřit, koupit některé díly na e-bay, např vzduchové a kabinové filtry - přemýšlím o tom, ale servisku mám az za rok, tak že mám dost času :-).
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2012, 1.6 benzín, Style Premium
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

Mno, taky jsem nechtěl geometrii. Ale prý se udělat musí. Je to prý povine každou druhou garancni prohlídku. Tak ze je to předepsané a nic s tím neudelaji :shock:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
kmy68
*
Příspěvky: 50
Registrován: 17 úno 2013, 10:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od kmy68 »

Byl jsem na technické 2x a geometrii jsem nedělal ani jednou, prostě jsem jim řekl, že ji nechci a neříkali nic (poprvé se mě technik dokonce zeptal, jestli geometrii chci nebo ne). Pokud auto nikam netáhne, tak se stačí kouknout na gumy, jestli nejsou nepravidelně sjeté a mám jasno. Geometrie jsou vyhozené prachy. Na Mondeu jsem ji nedělal 7 let a není problém. Vždy jde o dohodu a přístup servisu, jestli chce vyjít vstříc nebo ne a taky o konkurenci (jestli existuje), jasně, pokud jsou v okolí další 3 servisy na Hyundai, tak budou vstřícnější než jinde, kde je široko daleko jen jeden servis. Někde nemají problém s vlastním olejem u technické, jinde řeknou že to nejde, atp. Vyjednávejme a neplaťme prachy navíc. Kolik ta servisní prohlídka u nového, málo jetého, auta vyjde? Olej, filtry a obejít auto, odhaduju to do max. 1000 Kč na materiálu + čas technika do 45-ti minut, víc to nebude. Serviska do těch 4 tisíc OK, více je to podle mě odírárna.
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2012, 1.6 benzín, Style Premium
Uživatelský avatar
gerok
*
Příspěvky: 51
Registrován: 20 zář 2012, 15:40

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od gerok »

@Alf6
co sa tyka folli, myslim ze kazdy by sa mal rozhodnut koli comu si ich dava. Ak chces mat v aute trochu tien, tak stacia aj s 30% priepustnostou. Ja som daval folie hlavne z dovodu, aby mi nebolo vidiet na zadne sedadla. Viac-menej koli bezpecnosti. Takze som si dal najtmavsie ako su zakonom povolene. Myslim ze je to 5% pripustnost. Su take cierne, ze naozaj nic nevidiet. Jedine, ze sa clovek pricapi na okno z vonkajsej strany, a aj tak je takze rozoznat, co je vo vnutri. Spociatku som sa obaval, ci si zvyknem na take tmave zadne okno. Ale je to uplne v pohode. Pohlad z vnutornej strany nie je taky strasny ako sa vela ludi obava. Staci par dni za volantom, a clovek si zvykne a uz to ani nevnima. Naviac, su vyborne v noci. Neoslepuju ma ani xenony na autach co sa na mna lepia. Ale je to aj vec vkusu, niekomu sa take tmave folie proste nepacia.. a vyberie si nieco co je jemnejsie. Skor by som ale dal do pozornosti znacku folli. Da sa o tom kadeco nacitat na internete. Ja osobne som sa rozhodol pre SunTek folie. myslim ze som an ne dostal 7, alebo 10 rocnu zaruku.. nie som si teraz isty. Mam ich na aute sice iba nieco cez rok a pol, ale zatial ziadny problem. Neblednu, nevytvorili sa ziadne bublinky.. takze zatial spokojnost, a dufam, ze to aj tak vydrzi :-)
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

@gerok
dík za podrobné info :mrgreen: ted sem i trochu projel net.....dam asi 20%.To by mně stačilo.

Nazivo jsem viděl tyto folie u Sarina a jsou super! Auto fakt vypada o dost lepe nez bez nich. Navíc kombinace cervena - cerna se mi dost libi :mrgreen:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od sarin007 »

Pro majkl666: psal jsi, že máš koupenou předváděčku, jak je stará a kolik máš najeto? Je totiž možný, že se u tebe nejedná o první, ale už o druhou garančku. Jako např. u mě. Já koupil předváděčku, najeto měla 2600km, ale rok výroby byl konec 2011. Kupoval jsem Elu koncem roku 2012, takže 1.garančku dělali vlastně při prodeji. Když jsem pak jel na mojí vlastně 1.garančku, pro auto to byla už 2. a tím se lišila už cena (dle úkonů, které jsou pro tuto prohlídku zadané). Jen mě napadlo, jestli to není podobné i u tebe.

Alfe podívam se doma, kolik % mám, ale mám pocit, že jsem dával taky ten max. co je povolenej. Folie mam od firmy LLumar, 100% spokojenost. Parádní je, když v šeru rozvístim uvnitř v autě, tak je do auta bez problémů vidět, jaky bych folie vůbec neměl. Pak jak světýlka uvnitř pomalu zhasínají, skla černají až pak neni vidět dovnitř vůbec. A výhled z vozu, jak psal gerok, zvyknul jsem si na to tak, že mi to dnes vůbec nepřijde.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

Sarine: prosel jsem tady stare prizpevky, když jsi daval fotky folii poprvé a psal jsi, ze mas prave tech 20%. Tak proto je chci take :mrgreen:

z dnešního setkáni..kamarádky I30 a moje Ela :wink: :twisted:
Přílohy
P1030848.JPG
P1030848.JPG (50.24 KiB) Zobrazeno 1385 x
P1030847.JPG
P1030847.JPG (54.12 KiB) Zobrazeno 1385 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od sarin007 »

Ta Ela má takovou lepší červenou, na tý i30 vypadá trochu vybledle :( Alfe máš pravdu, už jsem zapomněl, že jsem psal ty % na forum, volil jsem nakonec opravdu 20%, protože jsou při jistým úhlu pohledu trochu průhledný a vypadá to jako originál. Jestli to stihneš udělat do tý Sušice, můžeme porovnat. Možná v nich bude dle výrobce malý rozdíl, ale spíš si myslim, že pokud ano, tak max. při pohledu zevnitř.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

Musim priste fotit v jinem rezimu. Fotky jsou takove nijake. Taky to bude asi tim, ze Ela ma metalizu, I30 nikoliv. Navíc I30 mi prijde sportovnejsi...Ela je takova usedlejsi. :mrgreen: Doufam, ze stihnu do Susice ty folie, aby jsme mohli porovnat. Jinak v sobotu nemuzu..nedele bude OK 8) ..stejne jako minule 8)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od sarin007 »

Neděle bude ok. :D
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
DadoNano
Příspěvky: 9
Registrován: 29 led 2014, 12:26
Bydliště: Bratislava - okolie

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od DadoNano »

gerok píše:@Alf6,

ak chces, tak ti mozem poslat foto, ako vyzera red orange elantra s ciernymi foliami vzadu.. mam presne taku istu Elu ako ty. Mozno pomoze pri rozhodovani.. ja som sa nechal inspirovat tvojimi elektronmi. chcem si nechat plechace na zimu a na leto mat auto na alu diskoch. Ale nechce sa mi platit za komplet novu sadu, kupovat vacsie 16" disky + nove gumy, kedze tie povodne su este uplne v poriadku. Tak to asi vyriesim tak, ze si len dokupim 15" disky, tak ako to mas ty a prehodim si letne gumy, ktore su momentalne na plechoch. Citis nejaky rozdiel v jazde, ked si zamenil plechace za alu?
Ja som sa osobne tiež rozhodol, že je načase po 2 rokoch "omladiť" Elantru a šiel som do nových ALU diskov BROCK RC17, rozmer: 7J R16. Síce sú na trhu už dlhšie ale žiadne iné ALU mi na ňu proste nesedeli. Vzhľadovo sa to tvári veľmi športovo. Čo sa týka pneu zvolil som Dunlop SP BluResponse 205/55. Boli o cca 10€ za kus drahšie ako Hankooky Eco Energy K425 z prvovýroby ale nebanujem.
Čo je ale ohromujúce, že:
- výrazne lepšie držia pri rýchlejšom prejazde v zákrute, na mokru aj na suchu
- neporovnateľne lepší brzdný účinok na mokru aj na suchu
- zlepšila sa smerová stabilita pri priečnych nerovnostiach
- rovnaký komfort ako pri 15-ach Hankookoch (tie som aj s orig. ALU predal na inzerát).

Porovnanie:
Přílohy
DADO ALU 16 NEW
DADO ALU 16 NEW
ELA_NEW_ALU_16_OK.jpg (103.73 KiB) Zobrazeno 1321 x
DADO ALU 15 OLD
DADO ALU 15 OLD
ELA_OLD_ALU_15_ok.jpg (88.61 KiB) Zobrazeno 1321 x
Toyota Auris 1,6 VVT-i benzín
Suzuki SX4 1,6 DDiS 2WD diesel
Renault Thalia 1,4
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

hezky kolecka :D/
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“