Relé benzínového čerpadla

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
FERO
*
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2009, 16:11

Relé benzínového čerpadla

Příspěvek od FERO »

Ahoj kluci.
Máme v rodině Atose 1.1 r.v.2004,tedy ten po faceliftu.Asi dvakrát nechtěl nastartovat na poprvé jako vždy,ale nakonec chytnul.Teď už nechce chytit vůbec.Po zapnutí klíčku není slyšet bzučení čerpadla v nádrži jako vždy.Mám podezření na relé palivového čerpadla a nebo na blokování od Imobilizeru,protože na přístrojovce se nerozsvítí kontrolka auta s klíčem.Myslím,že by se měla na chviku rozsvítit a zhasnout.Když to fungovalo,tak jsem se na kontrolku nikdy nedíval.
Byl by někdo tak hodný a podíval se při zapnutí klíčku na tu kontrolku s klíčem v autě na přístrojovce?A může někdo napsat,kde je umístěno to relé pro čerpadlo a také,kde najdu návaznost antény klíčku na řídící jednotku,tedy,jestli to jde ještě přes nějaký modul,nebo rovnou do řídící jednotky?
Podotýkám,že se jedná o rok 2004,kdy došlo k modernizaci.
Je to tento model...http://hyundai-atos.autoplaneta.cz/hyun ... 48667.html
Moc díky za pomoc.
Reklama
 

sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Relé benzínového čerpadla

Příspěvek od sedli »

Fero : Někde jsem to tu řešil, zkus se podívat zpět, je to ten imobilizér !
Auto ti nastartuje jen v případě, že se rozsvítí na přístrojovce žlutá kontrolka s klíčkem a zstane svítit ! Pokud se nerozsvítí, můžeš točit jak chceš, ale nenastartuješ....pokud se nerozsvítí, vyndej klíček, oddělej ho třeba půl metru od spínačky a zkus to znovu, blbne čidlo imobilizéru ve spínačce, mě to občas udělá taky a někdo tu dokonce musel nechat vyměnit spínačku. Zkus taky prohodil klíčky, vzít náhradní.
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
FERO
*
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2009, 16:11

Re: Relé benzínového čerpadla

Příspěvek od FERO »

sedli:
Ahoj.Díky za cenné info.Klíček jsem samozřejmě zkoušel,mám ještě jeden s označení M.Je to stejné.Anténu-kroužek kolem spínačky jsem ohmicky měřil odpojenou od konektoru a měla cca 9ohmů.Přerušená nebyla.Zkusím sehnat jinou a odzkouším.Nevíš,jestli ta anténa vede ještě do nějakého modulu a potom do řídící jednotky a nebo to jde přímo do ř.jednotky?
Nějaké schéma elektroinstalace a umístění jednotlivých prvků by také nebylo marné.Mám jen pro ten starší model Atose,ale tam jsou některé věci jinak a jinde.
Jo a ještě jedna malá otázečka,někde v motorovém prostoru by měl být servisní konektor pro čerpadlo benzínu,do kterého se dá přivézt 12V z baterky pro odzkoušení funkce toho čerpadla.Nemůžu ho nikde najít.Díky za pomoc a hezký den.
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Relé benzínového čerpadla

Příspěvek od sedli »

Tak dál neporadím, já se v tom nevrtal, neměl jsem to rozdělaný, jen vím že je to spínačka ;)
A o konektoru na čerpadlo už vůbec.
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
FERO
*
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2009, 16:11

Re: Relé benzínového čerpadla

Příspěvek od FERO »

Nevadí,díky.Podniknu výzkum a uvidíme.
Děkuji ještě jednou.
FERO
*
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2009, 16:11

Re: Relé benzínového čerpadla

Příspěvek od FERO »

Ještě se chci zeptat,jestli vám po zapnutí klíčku do polohy ON svítí kromně oranžové kontrolky IMMO,také oranžová kontrolka CHECK?Po nastartování zhasne.
Sedli:
Jestli si vzpomínáš,když to nešlo nastartovat a nesvítila kontrolka IMMO,tak jestli ti svítila kontrolka CHECK?
Díky za info.
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Relé benzínového čerpadla

Příspěvek od Azor »

Kontrolka CHECK by se přirozeně měla rozsvítit vždy po otočení klíčku do druhé polohy a po nastartování zhasnout. Klasické rozsvícení celého "vánočního stromečku" po otočení klíčkem je součástí základní kontroly funkčnosti všech systémů.
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Relé benzínového čerpadla

Příspěvek od sedli »

Fero : oranžová kontrolka CHECK svítila pokaždé a po nastartování hned zhasne, bylo to pouze tím imobilizérem.
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
FERO
*
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2009, 16:11

Re: Relé benzínového čerpadla

Příspěvek od FERO »

Kluci díky.
Mně nesvítila ani jedna z oranžových kontrolek IMMO a CHECK.Zřejmě chybí napájecí napětí říd.jednotky.Nemá někdo slušné schéma elektroinstalace(wiring diagram) pro Atose 1.1 MXI 2004?
Děkuji za pomoc.
FERO
*
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2009, 16:11

Re: Relé benzínového čerpadla

Příspěvek od FERO »

Opravdu nikdo nemá elektrické schéma na novějšího Atose,Santro či Amico?????
Moc by mi to pomohlo.Díky
A nebo,kdo by měl program GDS pro hyundai,tam jsou tyto soubory v PDF.To by stačilo.
Odpovědět

Zpět na „ATOS“