Nedostatky i40

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od miskinsr50 »

urcite sa lozisko po 75 000km nemoze len tak rozsypať...!!! ja som mal na i30ke nieco cez 130000km a ani jedno lozisko nemalo naznak opotrebovania a to som jazdil po BA tankodromoch na R17 225/45. teraz mam niceo cez 78000km na i40 a nic, loziska su ticho...
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od idam.i »

Nemalo by sa,no stalo sa. #-o Pokial by to bol ojedinelý prípad,tak je to v poho.Horšie by bolo ,keby sa to začalo objavovať častejšie.Dúfam,že nie.Ja mám zatial 63.000km a ticho.Verím,že to tak ešte dlho ostane. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
FANDLY
Příspěvky: 5
Registrován: 08 úno 2013, 09:25

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od FANDLY »

Zdravím som čerstvý majiteľ I40 cw.1,7 136 hp family edicion.
Kým som sa dopracoval až na koniec tohoto príspevku tak som si musel dať za jeden - počkať to boli asi tri panáky slivovice. ](*,)
Vždy keď som si prečítal názor nasraného majiteľa I40 som sa pozrel von oknom na moju novú I40.
V polovici príspevku som dostával miernu srdcovú arytmiu. [-o<
Pred i40 som vlastnil i30cw a bol som s ním veľmi spokojný .
Áno tiež mal problém s kožou na volante ale servis dal volant prečalúniť ozajstnou kožou a bolo po probléme .
V tedy som si povedal sakra to je tak ťažké dať tam kúsok kože a nie obal zo žuvačky.
Viem že ma to čaká aj s i40 ale to je prkotina oproti iným závadám ktoré som mal na VW touareg za 68 000 eur.
Máte pravdu v tom že takéto prípady by sa nemali stávať ale verte mi to je nič oproti iným problémom značiek čo tu už bolo spomenuté.
Pokiaľ nebudete za jazdy na notebooku /robila to moja žena/ vymazávať chyby ako je chyba lambdy sondy a čidlo klimatizácie atď.
Pretože ma nebavilo chodiť do servisu a stále počúvať ako musíme meniť lambda sondy za nové keď jedna stojí 200 eur a už je tam tretia.
A v servise vám nezamenia lambda sondy medzi sebou 6 pinová pred katalizátorom a 4 pinová za katalizátorom tak to bolo správne ale po odjazde z autorizovaného servisu bola každá inde.
Môj touareg 3,2 fsi je sračka oproti i40 tá je v porovnaní s ním lexus.
Po prvom roku skončení záruky ma stál VW 7500 eur na servise.
V bojniciach sú super ľudia v servise ale aj v predajni a vždy mi pomohli keď som potreboval.Dúfam že to bude pokračovať ďalej.
Ja len dúfam že i40 bude poslúchať a dovezie ma tam kam budem chcieť.
Pokiaľ Vás i40 dovezie tam kam potrebujete tak je to ok a trochu vrzania nieje nič oproti odstavenému autu a čakania na pomoc. :hyu:
PS:čerstvý majiteľ by mal mať pri čítaný tejto témy pri sebe mobil aby si stihol zavolať sanitku keď sa pozrie von na svoju novú i40. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

Zasmial som sa nad predchádzajúcim príspevkom :lol: a prajem novému majiteľovi veľa radostných km. Netuším ako by mohla vyzerať štatistika majiteľov i40. Je pravdepodobné, že tí čo nikdy nemali problém, sem nemali dôvod zavítať. Mnohí čo problémy majú ich riešia na iných miestach ako na fóre. Tých čo sem chodia a prispievajú je niekoľko desiatok. Predaných i40 sa určite dá rátať na stovky/tisíce. :P

Takže, presne ako som napísal v úvode. i40 je auto, ktoré ako každe iné má svoje muchy. :wink:

Môjho Eagla mám rád a slúži najlepšie ako vie. :wink:
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 09 kvě 2014, 10:58, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od idam.i »

FANDLY vitaj u nás :hyu: :mrgreen: Snáď to nebude až také zlé,aby si musel likvidovať tolko poldecákov. :lol: Možno pri troche šťastia nájdeš aj niečo s čím sa môžeš zdvôveriť aj v téme:Spokojnosť so svojím i40. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od fikusino »

krasny prispevok FANDLY ;) nie je to az take zle ako by sa mohlo zdat z prispevkov na tomto fore. Ja osobne som spokojny so svojou i40
Nastastie ma vacsina problemov z prvej strany zatial minula a s autom v podstate nemam po roku ziadne problemy! Ten volant je prkotina, palubovka
je uz trosku vacsia otrava a s ostatnymi vecami sa mozno nikdy nestretnes.
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
matisko77
Příspěvky: 8
Registrován: 25 bře 2014, 19:13

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od matisko77 »

draslik píše:Také mám problém se sedačkou řidiče, která neustále cestuje do stran, ale :hyu: zatím dělá, že o tom nechce slyšet! Nechci tvrdit, že :hyu: tento problém neřeší, ale tento problém může vznikat na straně servisu, u kterého závady reklamuji! Na druhou stranu jsem asi proti :hyu: velmi zaujatý, protože jsem ještě nenašel normálně fungující servis (např. pokud dám do servisu čisté auto, tak očekávám, že se mi opět čisté vrátí a mohl bych pokračovat vesele dále).

Bohužel se na mém autě se projevily snad všechny závady a v servisu mě moc rádi nemají, protože po nich chci vzniklé závady odstranit.
Takže dopĺňam k sedačke. Minulý tyždeň sedačka na strane vodiča vymenená. Zatial po cca 500km, je všetko OK. Tak dúfam, že to tak aj ostane nadalej.
Menšia pikoška sa ale trochu prihodila.
Keď som nechával auto v servise, tak sa ma spýtali či si prajem náhradné vozidlo. Kedže to mam do práce docela daleko, tak som im povedal že áno. A pán mi odpovedal, ale mi ho teraz nemáme :o)
Aspon ma zaviezli.
karnek
Příspěvky: 1
Registrován: 29 čer 2014, 21:11

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od karnek »

Tazke hladam si taktiez nove auto. Momentalne mam 8 rocnu Mazdu5 a celkom som spokojny. Mal som zopar problemov ale nebolo to az tak zle a v dnesnej dobe to asi inak nebude. Chcel som kupit Mazdu6 ale po testovacej jazde som zostal znechuteny,,,hrozna (pomala) navigacia, hrozny posilovac riadenia a bolo to hlucne pri vyssich rychlostiach. Druha moznost - nova Octavia,,,ale samozrejme sa do nej bojim aby som sa ju nebal nechat na parkovisku samu :(
V sobotu som bol pozriet i40, velmi sa mi zapacila ako z vonku tak zvnutra. Hned som si objednal testovacku. No ale vecer som precital toto forum a koniec,,,hrozne zklamanie,,,je to fakt az take zle? nebude to teraz po par rokoch uz vychytane (teda tie najhorsie problemy)?
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

karnek píše:...vecer som precital toto forum a koniec,,,hrozne zklamanie,,,je to fakt az take zle? nebude to teraz po par rokoch uz vychytane (teda tie najhorsie problemy)?
Vôbec to nie je zlé. Táto téma nevznikla preto, aby odrádzala potenciálnych záujemcov, ale aby pomohla už existujúcim, ak ich náhodou postihne nejaký problém. i40 je s určitosťou super auto a ponúka podľa mňa presne toľko muziky, čo nový majiteľ za ňu utratí. Ja som s mojou po odstránení kozmetických závad veľmi spokojný a 5 ročná záruka je tiež veľmi dobrá vec. :)
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od Bofors »

karnek píše:Tazke hladam si taktiez nove auto. Momentalne mam 8 rocnu Mazdu5 a celkom som spokojny. Mal som zopar problemov ale nebolo to az tak zle a v dnesnej dobe to asi inak nebude. Chcel som kupit Mazdu6 ale po testovacej jazde som zostal znechuteny,,,hrozna (pomala) navigacia, hrozny posilovac riadenia a bolo to hlucne pri vyssich rychlostiach. Druha moznost - nova Octavia,,,ale samozrejme sa do nej bojim aby som sa ju nebal nechat na parkovisku samu :(
V sobotu som bol pozriet i40, velmi sa mi zapacila ako z vonku tak zvnutra. Hned som si objednal testovacku. No ale vecer som precital toto forum a koniec,,,hrozne zklamanie,,,je to fakt az take zle? nebude to teraz po par rokoch uz vychytane (teda tie najhorsie problemy)?
auto nekupuješ každý rok, je dobré si to pořádně rozmyslet 8)
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od milan74kb »

Mozno by stalo za to spravit nejaku anketu kolko ludi co si kupilo :hyu: by si ho kupili znova ? :mrgreen:
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od Mirus30 »

karnek píše:Tazke hladam si taktiez nove auto. Momentalne mam 8 rocnu Mazdu5 a celkom som spokojny. Mal som zopar problemov ale nebolo to az tak zle a v dnesnej dobe to asi inak nebude. Chcel som kupit Mazdu6 ale po testovacej jazde som zostal znechuteny,,,hrozna (pomala) navigacia, hrozny posilovac riadenia a bolo to hlucne pri vyssich rychlostiach. Druha moznost - nova Octavia,,,ale samozrejme sa do nej bojim aby som sa ju nebal nechat na parkovisku samu :(
V sobotu som bol pozriet i40, velmi sa mi zapacila ako z vonku tak zvnutra. Hned som si objednal testovacku. No ale vecer som precital toto forum a koniec,,,hrozne zklamanie,,,je to fakt az take zle? nebude to teraz po par rokoch uz vychytane (teda tie najhorsie problemy)?
Ahoj, nejake veci uz maji byt vychytane, nevim co chces za motor, kazdopadne to vypada ze aktualni 1,7CRDI 100kW je uplne jina nez puvodni, tady je clanek kde se tomu venujou...

http://auto.idnes.cz/test-hyundai-i40-0 ... _testy_fdv
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Cloudyman
*
Příspěvky: 31
Registrován: 12 čer 2014, 22:56
Bydliště: střední Čechy

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od Cloudyman »

Ahoj,
mám i40 od 12.6., najeto něco přes 700km. Zatím naprostá spokojenost. Motor se mi nezdá vůbec líný, předtím jsem měl Ford focus 1.8 tdci 85 kW. Jen dřív jsem s fokusem jezdil za 5.4 l/ 100km, teď mám spotřebu 6.2, což se možná ještě sníží, ale na těch 5.4 se asi nedostanu, už jen proto, že na i40 jsou 17 kola a je to o trošku větší auto.
Hyundai i40 kombi 1,7 CRDi Experience Style, panther black
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od hanz.1 »

Na dlouhodobou spotřebu 5,4l u i40 určitě zapomeň. Největší zabiják spotřeby je DPF, který se vypaluje vstřikováním motorové nafty. Na druhou stranu je fajn, když ti z výfuku nelítají černý koblihy.
i40 CRDi Style + Navi
Uživatelský avatar
MishoG
*
Příspěvky: 17
Registrován: 26 čer 2014, 14:57

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od MishoG »

Ja len jeden dotaz: Pohyb sedadla do strán zaznamenali majitelia manuálne nastavovaného sedadla, alebo elektrických sedadiel?
Hyundai i40 CW 1.7 CRDi HP, 100 kw, Business edition
Odpovědět

Zpět na „i40“