Umístění snímače otáček klikové hřídele

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
chrriiss
Příspěvky: 3
Registrován: 08 čer 2013, 13:39

Umístění snímače otáček klikové hřídele

Příspěvek od chrriiss »

Zdravím pánové a odborníci, chtěl bych požádat o radu. Nevíte někdo kde je umístěn snímač otáček klikové hřídele u Santa Fe 2,2 CRDi model 2007? Kdyby byla i fotečka bylo by to skvělé. Předem moc děkuji!
Reklama
 

zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Re: Umístění snímače otáček klikové hřídele

Příspěvek od zz »

Ještě ho hledáš? Musíš pod auto, sundat spodní kryt, a zezadu si posvítit nad převodovku, poblíž setrvačníku uvidíš mrazovku a asi 10 cm pod ní a mírně vlevo je ten snímač ..... pokud bys ho demontoval, tak pozor na O-kroužek, pokud ti při montáži čidla zpět kroužek pořádně nesedne, nenastartuješ a bude ti to házet hlášku vadný snímač!!!
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
chrriiss
Příspěvky: 3
Registrován: 08 čer 2013, 13:39

Re: Umístění snímače otáček klikové hřídele

Příspěvek od chrriiss »

Super, díky! Já už ho našel ale pro ostatní to bude určitě dobrá pomoc protože nikde na internetu jsem to umístění nenašel. Chtěl jsem to sem napsat ale byl jsi rychlejší. ;-) Navíc já bych to určitě nepopsal tak dobře jako ty.
lyachin
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 pro 2011, 12:35

Re: Umístění snímače otáček klikové hřídele

Příspěvek od lyachin »

Ahoj,
už někdo reálně ten snímač měnil? Mě teď začal zlobit, takže jsem ho sice našel, ale ruku tam nestrčím tak, abych ho mohl vymontovat. Nemá někdo nějakou radu, nějaký grif apod.?

Díky za radu

Jo a ještě jeden dotaz, kde ho sehnat za rozumné peníze?

Díky
chrriiss
Příspěvky: 3
Registrován: 08 čer 2013, 13:39

Re: Umístění snímače otáček klikové hřídele

Příspěvek od chrriiss »

Já už ho měnil. Jedna cesta je asi odmontování spodního krytu a zkusit tam nějak zlomit ruku nebo použít vhodné nářadí. Druhá varianta je horem, kdy jsem odmontoval celou krabici na vzduchový filtr, hadici k turbu a pomocí zrcátka nasadil oříšek na matku a vyměnil. Není to nic moc ale jiná možnost asi není. Je to fakt blbě umístěné ale měl jsem to hotové asi za 30 minut i se zpětným namontováním filtru atd.
lyachin
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 pro 2011, 12:35

Re: Umístění snímače otáček klikové hřídele

Příspěvek od lyachin »

Tak děkuji všem za rady, nakonec jsem to dal horem, takže intercooler, budka se vzduchovým filtrem, hadice od turba. To vše šlo pryč. Jinak bych se tam nedostal.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“