zle odhlučnené podbehy

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
doktorbartollo
**
Příspěvky: 219
Registrován: 20 črc 2012, 16:04
Bydliště: Bratislava

zle odhlučnené podbehy

Příspěvek od doktorbartollo »

Čaute. Viacerí sem píšete, že počujete veľa hluku od podvozka, že je to jedna z mála negatívnych vecí na nových i30 :D

Trošku som pozeral na internete a čo hovoríte na toto??

http://www.preautoservis.sk/www-preauto ... iely-400ml

Ja som si to objednal. Nie je to vôbec drahé... V popise je chybná info, nepotrebujete k tomu striekaciu pištol, lebo je to sprej. Keď mi to príde, tak to vyskúšam nastriekať na vnútornú karosériu - kufor (aj pod rezervné koleso) a medzipriestor kufor-zadné sedačky. Keď to pomôže, tak dám vedieť.

Majte sa pekne

PS: našiel som tam aj sprej, na báze gumy, ktorý sa strieka na vonkajšie kovové a plastové diely (čiže aj vnútorné podbehy kolies), a pomáha to k tichšiemu odskakovaniu kamienkov a proti korózii... možno aj toto stojí za vyskúšanie :D Zdá sa mi to lepšie ako tam lepiť koberec (ako som už videl). Keď to neurobil :hyu: tak si musíme pomôcť sami :lol:
2018-????? Toyota C-HR Hybrid
2017-2018 Hyundai i30 1,4T-GDi 7-DCT biela
2012-2017 Hyundai i30 1.6 MPI 6-automat biela
2008-2012 Ford Focus 1.8 TDCi
2006-2008 Citroen C3 1.4 16V SensoDrive
2002-2006 Nissan Micra 1.0 16V CVT
Reklama
 

Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: zle odhlučnené podbehy

Příspěvek od PPP »

Jo,to jsme už před 20 léty dávali na Škodovky,ale že by to působilo bůhvíjak proti hluku,to bych ani neřek. Dostatečně tlustý tepich zatlumí určitě víc.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
dalibordn
**
Příspěvky: 140
Registrován: 02 bře 2009, 18:24

Re: zle odhlučnené podbehy

Příspěvek od dalibordn »

To ti teda vůbec nepomůže.Je to tak zvaný rapaťák.Myslím,že na to tu pistol potřebuješ.Stříkali jsme tím na nákladních autech kolem zadních dveří rám.Zázrak to není.Ta pistole musí mít velkou trysku,poněvadž je to husté.Pochybuji,že to tlak ve spreji vytlačí.Mnoho úspěchu.S hlukem u :hyu: asi nevyhraješ.
Hyundai i30 made in cz
Uživatelský avatar
dm29
*
Příspěvky: 90
Registrován: 04 pro 2011, 10:45

Re: zle odhlučnené podbehy

Příspěvek od dm29 »

co sa tyka odhlucnenia nejake pokusysom uz podnikol-
1-v zadnom kufry pod rezervou a okolo nej som oblepil tlmiaci material pod calunenie som chcel tiez ale strasne komplikovane sa to rozobera.
zda sa ze to nieco malo pomohlo-ale to by chcelo oblepit polovicu auta a hlavne dvere pretoze mam pocit ze najviac hluku prenika cez ne.
2-nalepil som samolepiaci koberec na vonkajsiu stranu podbehov napr tak ako to ma oktavka v ktorej kamienky vobec nepocut.
nalepil som asi 10 cm siroke pasy na vsetky 4 podbehy zatial testujem 3mesiac ako to bude drzat ci sa to nezacne odlepovat-zatial drzi
Efekt: Bohuzial s prvym snehom sa u nas zacali posypavat cesty strkom a musim povedat ze ucinok ziadny-rachoti to tak ako by tam stale nic nebolo.
Ked prejdem cez mlaku s 1-2cm vody - pocujem ako voda narazi na nejaky plast.
Vsimol som si ale ze ten hluk ide ani ne z predu ale skor zo stredu auta. Takze som sa pozrel na spodok su tam 2 plastove panely dlhe cca 1.5m
Staci na niech poklepat rukou a vydavaju neprijemny hluk ktory potom prenika cez slabo odhlucnene dvere do kabiny.
Takze bud rozobrat dvera a odhlucnit pomocou nejakeho dynamatu alebo nalepit samolepiaci koberec aj na tie plastove panely.
Pripadne ich odmontovat a sucastne strieknut nieco pod nich priamo na karoseriu.
Problem s kobercami je v tom ze zadrziavaju vlhkost-plasom to nevadi ale to vlhko v garazi.
Problem s antivybracnymi materialmi je ich vaha - tuto moznost vylucujem pretoze ked si sadnu 4 ludia do auta, zadna naprava na niektorych nerovnostiach naraza na dorazy a tiez sa neprijemne rozhojda.
Prekvapilo ma ako su niektore skrutky na podbehoch zle nadimenzovane - vobec nedrzia daju sa vybrat aj vlozit bez skrutkovania fakt odflaknute.
Dalej ma prevapilo riesenie predneho blatnika - madzi blatnikom a karoseriou je nejaky madrac ktory vyplnuje dieru asi az k plastovemu podbehu. Mam pocit ze tadeto by sa mohol sirit hluk od kolies do dveri a do kabiny.
Ak pride niekto na to ako odmontovat predny plastovy podbeh v oblasti zasterky dajte vediet.
Hyundai i30 comfort 1.6 Mpi 2012
j_cechy
*
Příspěvky: 62
Registrován: 24 dub 2012, 10:37

Re: zle odhlučnené podbehy

Příspěvek od j_cechy »

Kup jiný gumy a máš pokoj. A nebo pak jiný auto a bude klid.
dalibordn
**
Příspěvky: 140
Registrován: 02 bře 2009, 18:24

Re: zle odhlučnené podbehy

Příspěvek od dalibordn »

dm29 píše:co sa tyka odhlucnenia nejake pokusysom uz podnikol-
1-v zadnom kufry pod rezervou a okolo nej som oblepil tlmiaci material pod calunenie som chcel tiez ale strasne komplikovane sa to rozobera.
zda sa ze to nieco malo pomohlo-ale to by chcelo oblepit polovicu auta a hlavne dvere pretoze mam pocit ze najviac hluku prenika cez ne.
2-nalepil som samolepiaci koberec na vonkajsiu stranu podbehov napr tak ako to ma oktavka v ktorej kamienky vobec nepocut.
nalepil som asi 10 cm siroke pasy na vsetky 4 podbehy zatial testujem 3mesiac ako to bude drzat ci sa to nezacne odlepovat-zatial drzi
Efekt: Bohuzial s prvym snehom sa u nas zacali posypavat cesty strkom a musim povedat ze ucinok ziadny-rachoti to tak ako by tam stale nic nebolo.
Ked prejdem cez mlaku s 1-2cm vody - pocujem ako voda narazi na nejaky plast.
Vsimol som si ale ze ten hluk ide ani ne z predu ale skor zo stredu auta. Takze som sa pozrel na spodok su tam 2 plastove panely dlhe cca 1.5m
Staci na niech poklepat rukou a vydavaju neprijemny hluk ktory potom prenika cez slabo odhlucnene dvere do kabiny.
Takze bud rozobrat dvera a odhlucnit pomocou nejakeho dynamatu alebo nalepit samolepiaci koberec aj na tie plastove panely.
Pripadne ich odmontovat a sucastne strieknut nieco pod nich priamo na karoseriu.
Problem s kobercami je v tom ze zadrziavaju vlhkost-plasom to nevadi ale to vlhko v garazi.
Problem s antivybracnymi materialmi je ich vaha - tuto moznost vylucujem pretoze ked si sadnu 4 ludia do auta, zadna naprava na niektorych nerovnostiach naraza na dorazy a tiez sa neprijemne rozhojda.
Prekvapilo ma ako su niektore skrutky na podbehoch zle nadimenzovane - vobec nedrzia daju sa vybrat aj vlozit bez skrutkovania fakt odflaknute.
Dalej ma prevapilo riesenie predneho blatnika - madzi blatnikom a karoseriou je nejaky madrac ktory vyplnuje dieru asi az k plastovemu podbehu. Mam pocit ze tadeto by sa mohol sirit hluk od kolies do dveri a do kabiny.
Ak pride niekto na to ako odmontovat predny plastovy podbeh v oblasti zasterky dajte vediet.
Ty jsi si koupil auto,aby jsi mu sloužil ty?V roce 1985 se psávalo na spojler Š 120 DO-DO(dodělej doma).Nyní je rok 2013 a mělo by se to psát i na :hyu:
Hyundai i30 made in cz
Uživatelský avatar
dm29
*
Příspěvky: 90
Registrován: 04 pro 2011, 10:45

Re: zle odhlučnené podbehy

Příspěvek od dm29 »

Nee nechcem tomu sluzit to ani nahodou alebo na tom fur neco dorabat - nato ja niesom ale ani na tom nic zle nevidim. [-X
Ide mi len o to ze auto je celkom dobre az na ten jeden nedostatok ktory vycnieva nad vsetky prevazne pozitivne vlasnosi-co zamrzi :-k
Tak som ho chcel vylepsit aby som sa v aute citil pohodlne a spolucestujucich nestrasili divne zvuky od podvozku..Podla svojich moznosi som urobil co sa dalo a viac uz na to dlabem mozno ze si zacinam zvykat.
Hyundai i30 comfort 1.6 Mpi 2012
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: zle odhlučnené podbehy

Příspěvek od miro263 »

Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: zle odhlučnené podbehy

Příspěvek od idam.i »

V článku o BMW 320d som si všimol takto vyriešené utmenie podbehov.
bmw-320d-touring_27-clanok.jpg
bmw-320d-touring_27-clanok.jpg (76.99 KiB) Zobrazeno 7692 x
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Jura2
**
Příspěvky: 108
Registrován: 19 bře 2014, 14:14

Re: zle odhlučnené podbehy

Příspěvek od Jura2 »

Tak to vůbec nepomůže, musal bys to stříkat 100x, je potřeba aspoń 3mm vrstva, nejlépe TLUMEX a pěkně štětcem pořádnou vrstvu !!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Jak na to“