Samovolné uzamčení auta

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Mireček
*
Příspěvky: 14
Registrován: 08 kvě 2014, 08:45

Samovolné uzamčení auta

Příspěvek od Mireček »

Vlastním ix20 již rok a půl. V roce 2013 jak byly v létě velké hice, tak mi nešel centrálem odemknout kufr. Byl jsem v servisu, ale nic nezjistili. Tlačítkem pro otevření kufru na dálkovém ovládání otevřít šel, tak jsem to dále neřešil, protože jak hice přešly a vše fungovalo normálně. Letos 2014 opět přišla vedra a nejen, že se tento problém objevil znovu, ale auto se i samo bez jakého koliv impulzu zamkne. Po zastavení jsem normálně vyndal klíčky ze spínačky a auto jsem zavřel. Bylo to u známého na dvorku tak jsem ho nezamykal. Zdržel jsem se asi 30 minut a když jsem přišel k autu, bylo zamčené. Toto se mi stalo několikrát i po odstavení auta v garáži. Jsem si jistý, že já jsem ho nezamkl a to ani náhodným stlačením dálkového ovládání. Chystám se znovu do servisu zamykání reklamovat, ale zkušenosti ostatních jsou k nezaplacení.
Jestli někdo víte čím to je a co s tím, napište, dost to spěchá. Děkuji.
Reklama
 

JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Samovolné uzamčení auta

Příspěvek od JirN »

Ted si nejsem uplne jist, protoze ja auto po sobe zamykam, ale cirou nahodou neni central nastaveny tak, ze kdy se opusti vozidlo, je vyply motor, nejsou klicky v zapalovani, tak se po nejake dobe (co ja vim, 3-5 minut?) automaticky zamkne? Zda se mi, ze ano, ale ted to nevyzkousim. I u jinych aut to casto takto funguje.
Pokud by to tak bylo, tak to neni chyba ale vlastnost zabezpeceni - podivej se do navodu.
Uživatelský avatar
Andy182
**
Příspěvky: 452
Registrován: 30 kvě 2011, 10:29
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolné uzamčení auta

Příspěvek od Andy182 »

Máš pravdu, je to automatika :) ... Nie je to vada
i20 BC3, 1.0T-Gdi, 7DCT, Nline+, intense blue, 10/2022 -
i30 PD Wagon, 1.6CRDi, 7DCT, Style, Moon Rock, 6/2018 - 12/2023
Seat Ibiza FR 1.2 TSI, 81kw, Pirineos Grey - 3/2017-7/2018
i30 1.6 CRDi, 81kw, Creamy White - 8/2013 - 03/2017
i30 1.4 CVVT 80kw, Black - 6/2011-7/2013
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Samovolné uzamčení auta

Příspěvek od Richard555 »

automatika tam asi bude, ale takhle by fungovat neměla..... je celkem normální, že se auto, které bylo zamčené a je dálkou odemknuté, ale neotevřou se žádné dveře asi za 30 sekund znovu zamkne..... předpokládá se, že někdo např. v kapse omylem zmáčkl tlačítko na dálce a tak aby auto nebylo odemčené funguje toto, ale že by se auto zamykalo samo po opuštění auta jsem neslyšel, myslím, že servisy by nestačili jezdit odemykat auta se zamčenými klíči uvnitř.....
Prodával jsem auta Opel, Alfa , Saab, Chevrolet, Suzuki a ani jeden vůz toto nedělal, prostě auta byly na salonu odemčený jednou a nikdy se samy nezamkly :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Samovolné uzamčení auta

Příspěvek od mmv »

ne, auto se rozhodně samo nezamkne a věřím, že ani nesmí, protože osoba vevnitř by se pak už nedostala ven, auto mi doma stojí v garáži odemknuté třeba i týden, tohle bude chyba buď v klíčku který občas vyšle chybný signál, nebo v ŘJ kdy se auto domnívá, že jede a nebo chyba v zamykacím tlačítku auta (třeba)
Naposledy upravil(a) mmv dne 10 čer 2014, 20:13, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: Samovolné uzamčení auta

Příspěvek od azibrov »

Je mozne, ze je rozbity spinac ve dverich. Proto automatika nevi jestli dvere se otevirali a po 30 vterinach je znovu zavre.
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
Mireček
*
Příspěvky: 14
Registrován: 08 kvě 2014, 08:45

Re: Samovolné uzamčení auta

Příspěvek od Mireček »

Zdravím přátelé. Jak jsem psal o potížích se zámkem 5-tých dveří a samovolným uzamčení vozidla, tak toto stále pokračuje. Do dnešního dne nikdo nepřišel na to kde je problém. Řešili to již i servisáci z výrobního závodu v Nošovicích, kteří po 3,5 hodině heldání a proměřování vyměnili zámek 5-tých dveří s tím, že to je již v pořádku. "Zlaté oči, které to viděli". Ve skutečnosti je to ještě horší než to bylo - asi to byli opravdu odborníci.

Ještě jednou zopakuji můj problém. Jedná se o to, že když auto stojí delší dobu na přímém slunci, tak centrál neodemkne 5 dveře, ale ovladačem na dálkovém ovládání určeným přímo pro 5 dveře se otevřít dají. Dále když se toto stane a já po uložení věcí v kufru tento normálně zavřu, nasednu do auta, zasunu klíček do spínací skříňky, tak všechny zámky začnou bez příčiny cvakat. Po dojetí domů odstavím auto v garáži, vyndám věci z kufru, tento normálně zavřu, auto v garáži zásadně nezamykám. Druhý den když přijdu k autu, tak toto je zamčené, aniž bych k tomu já dal jakýkoliv podnět.

Ještě jednou se ptám jestli jste se se stejným nebo podobným problémem někdo již setkali, prosím napište jak se toto řešilo, s jakým výsledkem a případně který servis toto řešil. Už mě unavuje pořád jezdit někam do servisu, trvá to již skoro 2 roky. Díky, díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Samovolné uzamčení auta

Příspěvek od Chasnik »

Podle mě je základním vodítkem fakt, že odemykací tlačítko nefunguje, kdežto speciální prostřední tlačítko ano. Ještě zkus jestli to jde odemknout klíčem (pozor, jestli je zapojenej alarm jako na i30, začne auto houkat).
Potom si na to holt musí sednout nějaký elektrikář z Hyundai a zjistit, kde je rozdíl v odemykacím procesu u "normálního" tlačítka a toho vyhrazeného pro 5. dveře. Tam bude zřejmě zakopanej pes. Co nejvíc věcí si nahraj na video, protože auto často v servisu záhadně funguje a pak se technikům těžko vysvětluje, co na autě hapruje.

Pokud neuvidíš vůli u servisu k řešení, tak ho prostě změn. Určitě je tady víc lidí, kterým po změně servisu přišli na něco, nad čím jinde bezvýsledně koumali...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Nevim jak je to ix 20, ale u i30 kdyz se podivam do otevreneho kufru, tak jsou tam dva spalky slouzici k odemceni auta. Jeden reafuje na normalni odemceni a druhy na odemceni spec.tl. na ovladaci. Dle meho ti odesel jeden z tech baumeku k odemceni kufru.
Mireček
*
Příspěvky: 14
Registrován: 08 kvě 2014, 08:45

Re: Samovolné uzamčení auta

Příspěvek od Mireček »

Tak pánové konečně je problém vyřešen. V servisu si auto nechali trochu déle a pekli ho na slunci dokud se závada neprojevila. Jakmile se projevil problém, tak na to napíchli diagnostiku a bylo po problému. Celý problém byl v zámku dveří u spolujezdce, který i při odemčených a otevřených dveřích pořád hlásil, že dveře jsou zamčené. Pro jistotu byly vyměněny kompletně všechny zámky a zatím je vše v pořádku, uvidíme až auto upeču zase na sluníčku. Pokud se projeví problém znovu, tak dám vědět. Doufám, ale že je vše již OK. Toto píši pro ty kteří máte stejný nebo podobný problém, aby jste mohli v servise říci, že servis Auto Lašák Rýmařov ve spolupráci se závodem Hyundai v Nošovicích problém zjistil a odstranil. Všem přeji hodně dalších klidných kilometrů s Hyundai.
Odpovědět

Zpět na „ix20“