Hasící přístroj

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Hasící přístroj

Příspěvek od PetrUL »

Zdravím,
řešil jste již někdo umístění hasícího přístroje v ix 20. Nejlepší místo je prý pod sedačkou spolujezdce, ale tam se bohužel nevejde - vadí páka pro posun sedadla. Mám 1 kg práškový, tj. nic velkého, ale je to větší než hasící sprej.

Díky za Vaše zkušenosti.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pepa59
**
Příspěvky: 179
Registrován: 12 dub 2012, 22:11

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od Pepa59 »

Já to prodal do Áček, našel jsem jen tuto fotku, jak jsem to fotil do inzerátu na prodej. Přivrtal jsem to na dva samořezy (asi průměr 4) s hlubokým závitem tak, aby dno držáku bylo opřené o dno výklenku - takže váha hasičáku nespočívá na těch šroubečkách. Měl jsem to tak přes rok, a drželo to. (Kdyby se Ti nezdálo to světlo, tak je to LED- 48x5050.)
Přílohy
180414 017.jpg
180414 017.jpg (123.92 KiB) Zobrazeno 4364 x
Kia Ceed 1,6 CRDI 100kW GTline, vyr. 11/2015 (10.5.2019, 55500km)
Hyundai i30 Tricolor, 1,4 benzín, 73kW, vyr.12/2012 (od 24.4.2014,poč. stav: 22350km)
Hyundai IX20 Trikolor, 1,4 benzín, 66kW, vyr. 12/2011; (od 3/2012, prodáno 22.4.2014)
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od PetrUL »

Díky za inspiraci Pepa59. Prošel jsem s hasičákem celý auto a tohle mi přišlo rozumný, ale bojím se vrtat do toho plastu, abych něco nepokazil (nevím jak to vypadá za tím plastem - nejsou tam kabely? ...). Jinak je to dobrý místo, kde to asi ani moc překáží. Osvětlení kufru dost dobrý - ta origo bludička moc nesvítí.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od JoDo »

Kluci, je to pěkný, ale řešil už někdo z Vás revize toho hasičáku :?: ? Když ho koupíš, pak jsi povinen :!: ho jednou za nějakou dobu (asi dva roky ??) nechat zrevidovat pověřeným revizním technikem (pokud ho seženeš :mrgreen: , každej nemůže dělat každej typ, jenom ty na který má oprávnění) a to stojí nějaký prachy :twisted: .
Když se nic nestane, tak Vás asi nikdo nebude kontrolovat. Ale nedej bože abys někde chytnul, nebo tím hasičákem hasil nějakýho kolegu. Pak ti to hasiči můžou zkontrolovat a je to vyložená pokuta.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
Pepa59
**
Příspěvky: 179
Registrován: 12 dub 2012, 22:11

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od Pepa59 »

PetrUL píše:Díky za inspiraci Pepa59. Prošel jsem s hasičákem celý auto a tohle mi přišlo rozumný, ale bojím se vrtat do toho plastu, abych něco nepokazil (nevím jak to vypadá za tím plastem - nejsou tam kabely? ...). Jinak je to dobrý místo, kde to asi ani moc překáží. Osvětlení kufru dost dobrý - ta origo bludička moc nesvítí.
Kabely jsem nezkoumal, samozřejmě jsem vrtačku držel tak, abych při provrtání plastu nezajel moc dovnitř. A pokud máš obavy, "provrtáš" to i kroucením vhodným šroubovákem, případně hřebíkem drženým v sikovkách apod....
Kia Ceed 1,6 CRDI 100kW GTline, vyr. 11/2015 (10.5.2019, 55500km)
Hyundai i30 Tricolor, 1,4 benzín, 73kW, vyr.12/2012 (od 24.4.2014,poč. stav: 22350km)
Hyundai IX20 Trikolor, 1,4 benzín, 66kW, vyr. 12/2011; (od 3/2012, prodáno 22.4.2014)
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od soban »

JoDo píše:Kluci, je to pěkný, ale řešil už někdo z Vás revize toho hasičáku :?: ? Když ho koupíš, pak jsi povinen :!: ho jednou za nějakou dobu (asi dva roky ??) nechat zrevidovat pověřeným revizním technikem (pokud ho seženeš :mrgreen: , každej nemůže dělat každej typ, jenom ty na který má oprávnění) a to stojí nějaký prachy :twisted: .
Když se nic nestane, tak Vás asi nikdo nebude kontrolovat. Ale nedej bože abys někde chytnul, nebo tím hasičákem hasil nějakýho kolegu. Pak ti to hasiči můžou zkontrolovat a je to vyložená pokuta.
A k čemu ta revize je dobrá...... :mrgreen:

Když budu hasit svoje je mi jedno že to nemá revizi - buď to hasí nebo ne maximálně shoří moje auto, a když budu hasit cizí tak to stejné buď funguje tak mu pomůžu a nebo nefunguje a je to jako bych ho neměl.

Horší to bude pokud jezdíš někam kde je povinnou výbavou a bude prošlý - bez revize tam to asi na pokutu bude.....
Uživatelský avatar
Endy 1
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2014, 18:16
Bydliště: Verměřovice

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od Endy 1 »

asi tak, v autě hasičák není zatím u nás povinností, takže revize k ničemu, mám na něm budíček tak vidím že je v poho, doma mám taky hasičíkák pod linkou a bez revize, mám ho taky přidělaný jak Pepa59
Hyundai Tucson 2,7 LPG 129 kw zelenostříbrná metal r.v.12. 2009 výbava: Elegance v kůži
Peugeot 807 2.0 HDi automat 79KW 03 bufik na vypinač
http://www.vermerovice-vermerovice.cz/
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od JoDo »

soban píše:
A k čemu ta revize je dobrá...... :mrgreen:

Když budu hasit svoje je mi jedno že to nemá revizi - buď to hasí nebo ne maximálně shoří moje auto, a když budu hasit cizí tak to stejné buď funguje tak mu pomůžu a nebo nefunguje a je to jako bych ho neměl.

Horší to bude pokud jezdíš někam kde je povinnou výbavou a bude prošlý - bez revize tam to asi na pokutu bude.....
Ta revize má zajistit, že to "bude" hasit.
Jinak nejde o to jestli je hasičák v povinné výbavě. Už, jenom tím, že jsi ho koupil, jsi si na sebe upletl bič a přijal povinnosti ze zákona o požární ochraně ( ty slavné revize).
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od JoDo »

Endy 1 píše:asi tak, v autě hasičák není zatím u nás povinností, takže revize k ničemu, mám na něm budíček tak vidím že je v poho, doma mám taky hasičíkák pod linkou a bez revize, mám ho taky přidělaný jak Pepa59
Dokud se nic neděje tak v pohodě. Až ti něco chytne, tak se po tobě můžou projít hasiči a následně pojišťovna.

Tady nelobuju za revizáky a jejich výdělek. Jen upozorňuju na možné problémy.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
Endy 1
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2014, 18:16
Bydliště: Verměřovice

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od Endy 1 »

hasiči ani pojišťovna nic nezmůžou, jelikož to není povinná výbava, v autě to mám dobrovolně a to že nefunguje je jen moje pitomost
Hyundai Tucson 2,7 LPG 129 kw zelenostříbrná metal r.v.12. 2009 výbava: Elegance v kůži
Peugeot 807 2.0 HDi automat 79KW 03 bufik na vypinač
http://www.vermerovice-vermerovice.cz/
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od JirN »

Ja nechci prudit, ale pokud mas hasicak v aute, tak to ma byt schvalene na provoz a kdyz nemas revizi, urcite podminky normy splnovat nebude :wink: Navic ma JoDo pravdu v tom, ze nezavisle na to, jestli je to predepsana vybava, kdyz si koupis hasicak, JE dovolene jej pouzivat pouze s revizi. Neuzavisle na tom, kde to pouzijes. A pokud hasici prijdou na to, zes to pouzil bez revize maji ze zakona opravneni Ti udelait pokutu, i kdybys tim hasil doma ponekud vice flambovane palacinky :-D.
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od JoDo »

JirN má pravdu. Stačí si přečíst zákon o požární ochraně a jeho prováděcí vyhlášku. Stojí tam, že když máš nějaké vyhrazené zařízení ( a to hasící přístroj je), musíš ho udržovat v "provozu schopném stavu". A to zajistíš pravidelnýma revizema a údržbou. Jsou tam taky stanovené termíny. Myslím, že se to nevztahuje na hasící spreje (dnes jsem to viděl v Kauflandu). Tam není co revidovat.
To co nám nafotil Pepa59 musí mít revize určitě. ](*,)
Pro Endy 1, ty revize jsou povinný nezávisle na budíku, ten ti může ukazovat za roh.
:lol: Hele, tady nejde o to, že bych někoho chtěl do něčeho nutit. Tohle je upozornění na možný zdroj potíží. Jinak, ať se zařídí každý podle svého. :mrgreen:
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od soban »

Jasně že by se to mělo, ale kdo mi dokáže že je můj a pod... :-) prostě se tím nebudu chlubit že nemá revizi.

Prostě je to stejné jako s revizemi komínů, revizí plynových zařízení a pod.... kdo to provádí v rodinném baráku a troufám si říct že to mám v lepším stavu než tam kde revize proběhly....

Prostě je to stejné jak byly případy kdy spadl s kola zavolal si záchranku a zaplatil pokutu 5000,- :-(
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od MICHAL77 »

Shořelo mi auto, hasil jsem ho i prošlým hasičákem a nikoho nezajímalo zda je prošlej, jen si technik napsal co vše bylo použito k hašení a bylo to.
.........
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od mmv »

tak trochu kocourkov nee ??? a ještě si představte, že uvidíte požár sousedovo auta, a vzpomenete si, že máte ze zákona k tomuto požáru nějaké povinnosti, tak bafnete první hasičák co vám přijde pod ruku a cestou si ještě vzpomenete, že se nesmí otevřít haubna a tak jenom malinkou škvírkou do motoru vyprázdníte celý PRÁŠKOVÝ hasící přístroj. začínající ohýnek tak dostanete pod kontrolu a po otevření kapoty zjistíte, že jste borec, že oheň téměř nic nezpůsobil... ale pak soused po vás bude chtít zaplatit škodu způsobenou hasičákem... nedejbože prošlým :-)
... proto nic takovýho nevozím... rád bych Vám případně pomohl, ale platit pokutu hasičům zřejmě nehodlám #-o #-o #-o #-o #-o #-o
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“