2. Garanční prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
baltazar01
*
Příspěvky: 67
Registrován: 22 bře 2013, 20:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od baltazar01 »

ada13 píše:
baltazar01 píše:2. garanční prohlidka v RELY servis v Ostravě. Jsem velmi spokojen s ochotou personálu, byli mi zodpovězeny všechny dotazy. Minulou prohlidku jsem absolvoval GMP MIX a určitě bych tam už nejel, abych tam nechal 4000 kč za prohlídku a ještě měl 3 cm oleje nad rysku to je vrchol.

- není započitany filtr kabinový ( ten si kupoval sam před rokem)
- geometrie ( podle naměru poznali, že je dobry a nemusi se dělat)
+ sam jsem si řekl o vyčištěni klimy.

Jak jsi získal "přiznaný bonus zákazníka"?
Napsal jsem jednateli že bych si chtěl u nich udělat garančku, s tím že bych si donesl svuj olej, a on mi napsal že by mi doporučoval ten jejich s tim že mi da slevu. to je ten bonus...ale pry se to nestava často tak zkusit to mužeš ;)
Ł.u.k.4.s.h.3.k
i30 06/2012 1,4 Trikolor paket plus a komfort
Reklama
 

Patrikku
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2013, 16:01

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Patrikku »

Mam najeto 31tis km a 2 roky. Co se meni v tomto pripade? Tusim, ze mi budou chtit vnutit vymenit vsechno jako po 60tis, jak tomu bylo loni po roce. Ale ted je toho tam daleko vic...
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od soban »

Se koukni do návodu co vše se dělá - to je takový problém?

Aspoň já u i20 v návodu mám co se mění po kolika km a rocích.
Jan.satrapa
*
Příspěvky: 26
Registrován: 17 dub 2013, 20:21

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Jan.satrapa »

soban píše:Se koukni do návodu co vše se dělá - to je takový problém?

Aspoň já u i20 v návodu mám co se mění po kolika km a rocích.

od čeho je návod a servisní knížka? vše tam je, nebo si zavolej do servisu a dohodni se s nima, je to na tobě. :D
Patrikku
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2013, 16:01

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Patrikku »

Servisni knizka je k nicemu, interval mi tam pri prodeji vyplnili 15tis km/rok, pak rekli, ze je to 20tis km/rok a pri rocni prohlidce mi rekli, ze se to prodlouzilo na 30tis km/rok. O tom co se meni pri mensim najezdu km tam nic neni a podle toho se ridi servis = meni se vse, at jsou km jakekoli. Ale zkusim jeste ten navod!
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Mexican »

niekedy mam pocit, ze ludia v zivote nevlastnili nove auto, ku ktoremu dostanu mimo dvoch klucov aj servisnu knizku (ta definuje zarucne podmienky a sluzi na sledovanie servisnej historie) a navod na pouzitie ktory sluzi popri tom na co sluzi aky cudlik aj na to aby sa majitel dozvedel ake kvapaliny / ziarovky pouzit a naja co treba sledovat / menit / kontrolovat pri jednotlivych najazdoch / rokoch

je mi jasne ze je jednoduchsie napisat sem a chciet poradit. Bouzial ak clovek nie je servisny technik :hyu: tak nevie z hlavy co sa menit ma a tak isto si to musi najst v uzivatelskom manuale. takze klasicky READ THE FUCKING MANUAL !
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Jan.satrapa
*
Příspěvky: 26
Registrován: 17 dub 2013, 20:21

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Jan.satrapa »

Patrikku píše:Servisni knizka je k nicemu, interval mi tam pri prodeji vyplnili 15tis km/rok, pak rekli, ze je to 20tis km/rok a pri rocni prohlidce mi rekli, ze se to prodlouzilo na 30tis km/rok. O tom co se meni pri mensim najezdu km tam nic neni a podle toho se ridi servis = meni se vse, at jsou km jakekoli. Ale zkusim jeste ten navod!
co mas za auto? i30?
Patrikku
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2013, 16:01

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Patrikku »

i30 2012 1,6
i30combi
*
Příspěvky: 13
Registrován: 25 srp 2013, 18:07

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od i30combi »

tak mám za sebou 2.garančku,na doporučení v hyundai centrum praha. cena 3,7t.
perfektní jednání,ochota. možnost sledovat celý průběh přes prosklenou stěnu. pojedu tam asi i příště. zklamal auto pokorný brno ( byl jsem tam na 1.gar ), na mail poptávku vůbec neodpověděli.
udělali:
serv prohlídka po dvou letech
prohlídka karoserie
mytí vozu
výměna oleje(nevlastní ) a filtru
výměna brzd kapaliny
spotř materiál
Patrikku
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2013, 16:01

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Patrikku »

V navodu je to pekne rozepsany co a kdy by se melo vymenit. Bohuzel se tim servisy asi moc neridi. Napr mne vymenili filtr klimatizace po roce a 13tis km (s praci asi za 800), pricemz dle navodu se ma menit az po 2 letech/30tis km. A z prispevku vyse je videt, ze ho jiny servis nevymenil ani na druhe garancce po dvou letech. Tak ted uz si to podle toho budu hlidat.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Mexican »

ked ides na prehliadku, tak prides tam - technik ide spisat zakazku. Odpise si km atd. teraz pred teba polozi zoznam ukonov ktore budu robit. Tie si precitas a mozes o tom diskutovat (toto nechcem, toto som robil inde, mam vlastny olej, filter, ...). technik zapise do zakazkoveho listu vratane odhadu ceny. Podpises a ides na kafe

to si vazne este nikdy nebol v servise? resp sedliacky rozum nic?

PS: menit filter klimy po roku je dobry napad. Divim sa dovozcovi ze to nedava ako doporucenu vymenu kazdy rok - na tom by som nesetril. najma nie na nasich prasnych cestach plnych avii a podobne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od soban »

U i20 mám v návodu měnit filtr klimatizace co rok!

Samozřejmě v návodu si zjistím co by se mělo dělat a v servise prodiskutuji s tím co mi řeknou že se bude dělat, a buď budu chtít něco navíc - či něco vypustit že jsem třeba filtr si měnil sám před 1/2 rokem atd....

A pokud zvedly výměnu oleje na 30tkm tak OK ale pořád je tam jeden rok a nikdo ti nebrání říct že chceš olej měnit po 10t či 15t stejně to zaplatíš....
Patrikku
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2013, 16:01

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Patrikku »

Jaky sedlacky rozum? Jdu za profesionaly do autorizovaneho servisu a chci, aby udelali presne to, co je v manualu. To vam prijde normalni si to nastudovat a hadat se s nima, ze to a to se nedela po 30tis, ale po 60tis km??? To maji vedet oni, ne ja.
Bylo to presne tak, jak jsem predpokladal, po 30tis mi chteli menit svicky a chladici kapalinu, ktere se meni po 60tis. Kdyz jsem prokazal znalosti manualu vse uznali a provedli to jak meli. Kdybych se neozval, vymenili by pul auta.

Cena za stejny rozsah jako i30combi viz vyse za 4.403,-Kc (2h prace za 1.452,- zbytek material (olej, filtr, tesneni zatky, brzdovka, spotrebni material). Vse s DPH.

A aby to nebylo malo, tak mam pry minimalni vuli vsech ventilu a pokud si to nenecham za 14.520,-Kc vymenit, ztracim zaruku na motor. Nove narizeni pro vozy dodane s LPG. At zije hyundai zaruka!
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Mexican »

presne to co pises. Bohuzial asi to profesional nie je ked nevie precitat co mu ma vyhodit pocitac. A kedze pozriet si to v manuale pred servisnou prehliadkou zaberie asi 2 minuty casu, financne sa to oplati. Nejde o dohadovanie sa. Ide o to najst moznost konsenzu. uprimne je blbost robit pravidelne geo ak clovek meni pneu s diskami a trochu sa na to pozrie a nejzdi offroad. Naopak menit pelove filter az po 20 000km je zverstvo - to tam uz kvitne celkom slusne spolocenstvo zivocichov ktore by tam nemali byt

Ak tapu v takychto zakladnych veciach, asi by som sa pozrel po inom servise - jednoduche
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Patrikku
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2013, 16:01

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Patrikku »

Jojo, priste jedu jinam. A souhlas s kabinovym filtrem, jen si ho uz kupuju sam za cca 350,- misto jejich ceny s vymenou kolem tisicovky. Pritom je to vymenene za 2min...
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Garanční prohlídky, servis“