Koupě Getze

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
honza_013_Seat_toledo

Koupě Getze

Příspěvek od honza_013_Seat_toledo »

Uvažuju s přítelkyní o koupi Getzíka jak mu říká přítelkyně chtěl bych se zeptat zda má nějaké slabé stránky či vaše názory na toto autí,kolik je v nem mista, a tak podobne. díkes

Honza_013
www.honza013.wz.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Sahula
Příspěvky: 6
Registrován: 16 srp 2005, 20:44
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Budeš ho brát přítelkyni

Příspěvek od Sahula »

Koupil jsem Getze 1,3 před čtvrt rokem na doporučení přítele, který je mimo jiné soudním znalcem a likvidátorem pojistných událostí v oboru... mám manželku a dvě malé děti - vejdeme se do něj v pohodě, jezdíme do hypermarketu a ještě narveme kufr minivanu jídlem a dalšími krámy... já sám jezdím téměř denně Jevany - Praha (celkem s Prahou min. 100 km), auto je na svou třídu prostorné, pohodlné a živé - sedí dobře v zatáčkách i na mokru - na verzi 1,3 se standardně montuje obutí 175/65 R14, což je dobré - samozřejmě jsou k dispozici litá kola... je to nejen druhé auto do rodiny, ale i pohoda s ním jet... důkazem toho je, že jsem za tři měsíce najezdil 8.500 km a to nejen za povinnostmi...

F.S.
Hyundai Getz Champion 1,3 12V vivid yellow
Honza_013

Příspěvek od Honza_013 »

děkuju
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

Getz

Příspěvek od Juraj »

....myslím si , že keď Vám pribudne Hyundai Getz k Seatu a Favoritu, budete mierne povedané v "šoku" :wink: pre jeho pohodlnú jazdu, priestor, kvalitné vypracovanie, žiadné pazvuky a dobre motorové jednotky. Ja ho mám tiež ako naše druhé auto k Octávii TDi, a musím uznat že po meste je to tá lepšia alterníva 8)
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Uživatelský avatar
Benji
*
Příspěvky: 44
Registrován: 02 srp 2005, 15:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Benji »

Máme doma 2x Opel Vectra - Caravan + hatchback a usoudili jsme, že dvě takhle velká auta v rodině je nesmysl. Bylo rozhodnuto, že hatchback 2.0DTi/16V/74kW, i když je to skvělé auto a v perfektním stavu, půjde do světa a místo něj pořídíme něco menšího.
Zvažovali jsme růrné typy aut - Opel Corsa (nízký strop), Fabia (hodně peněz za málo muziky), Toyota Yaris (uvnitř malé a přístrojovka uprostřed - fuj), Peugeot 206/207 (malé uvnitř)....
Nakonec vyhrál Getz 1.3 - zvenku malé, uvnitř velké, výkonný motor, nízké povinné ručení, hezký vzhled, výborně řešený vnitřní prostor. I když cena nového auta není vysoká, přesto jsme nové nechtěli (za první dva roky auto ztratí 30% své hodnoty) a hledali jsme skoro 3 měsíce.
Teď už ho máme doma - 1.3GLS klima, ABS/EBD, 4xAB, všechna okna v el., el. zrcátka, mlhovky, centrál, alarm, PC, najeto 14.500km, vyrobeno 08/2003, dovezeno z NDR po prvním majiteli, se servisní knížkou (ještě rok je v záruce).
Zatím naprostá spokojenost, včera byl na prohlídce po 2 letech/15.000km, vše v pořádku, zaplatili jsme 2.300,- + vlastní olej (Castrol Magnatec 10W40).
Jen tak mimochodem - ta Vectra je k prodeji (Opel Vectra B hatchback 2.0DTi/16V/74kW, 75.000km, 12/1999 model po faceliftu, stříbrná metalíza - další podrobnosti sdělím, tohle není Opel-inzerce.
Benji
Hyundai Getz 1,3GLS/60kW 2003 - WO
Opel Vectra 2.0DTi/98kW HB 1999 - L147
Škoda Octavia II Elegance 2.0TDi/103kW
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Příspěvek od milosh »

Benji, pokud to neni tajny, kolik te to vyslo v tom Nemecku? Klidne napis SZ :wink:
Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Adam »

Já jsem s Getzem taky velmi spokojený a přítelkyně taky. Jak bylo řečeno, venku malý, uvnitř velký, živý motor a super vzhled. A Fabie.....za ty prachy??? :? Jinak bych prodal lité kola 14" Fondmetal včetně pneu, jdou trochu vidět i v albu Getze. Zdarec
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

milosh píše:Benji, pokud to neni tajny, kolik te to vyslo v tom Nemecku? Klidne napis SZ :wink:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?t=390
honza_013

Příspěvek od honza_013 »

děkuji za odpovědi
Uživatelský avatar
venousek
**
Příspěvky: 190
Registrován: 26 dub 2005, 10:32
Bydliště: Praha

Nevýhoda getze

Příspěvek od venousek »

Getz má jednu strašně velkou nevýhodu (konkrétně ten můj) - přítelkyně mi ho vůbec nechce vrátit, poté, co jsem jí s ním nechal jet jeden den do práce... :lol:
Hyundai Getz MAX 1.3 12V od 29.12.2004 do 6.3.2010
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010
http://moje.auto.cz/nextright/hyundai-i30.html
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Na Getzíkovi mě mrzí pouze vyšší úroveň vnitřního hluku. Mohl by být o něco tišší a potom spotřeba. Getz 1.3 svádí k rychlejší jízdě, to znamená točit vyšší obrátky a tím stoupá spotřeba. Když se jede na doraz včetně spuštěné klimatizace, tak se dostanete na 10 litrů s přehledem. Já jsem při svižné jízdě po městě tak na 9litrech. To si myslím mohlo být lepší. Samozřejmě při šetrném stylu jízdy je město třeba za 8, ale i to není nic okouzlujícího. Se Santa fečkem mam naprosto stejnou spotřebu. Jinak po 60kkm je Getzík bez závad a v pohodě. Design je nejlepší a auto je velmi prostorné. Jezdí s ním přítelkyně a je velmi spokojená. Jako druhé auto je to ta nejlepší volba.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Kačka
Příspěvky: 5
Registrován: 18 srp 2005, 11:33
Bydliště: Praha 6

Green is IN

Příspěvek od Kačka »

Getzíka by som kúpiť doporučila, jazdím s ním denne tak 50km a jazdí krásne, aj ked už má pomaly najeto 60tis. Exteriér podla mňa vyzerá hodne cool, teda vždy keď ho vidím, srdce mi zaplesá. :D Interiér je čo do priestoru luxusný a v podobnej cenovej kategórii určite Getzík vedie. Čo sa týka jazdných vlastností, ako hovorí Leo, keď v ňom sedíš, zvádza ťa k rýchlejšej jazde, pretože je svižný, ale pri vyšších obrátkach hlučnejší v porovnaní s inými autíčkami, takže máš pocit, že by to chcelo ešte zaradiť 6. :lol: Potešilo by ma, keby sa mi podarilo znížiť spotrebu na 6l, teraz mi to vychádza na viac, ale presné výpočty to nie sú... Inak ešte pozorujem, že spojka zaberá oproti iným autíčkam trochu pozdejšie, ale na to sa dá zvyknúť. Doporučujem Ti zohnať si aktuálny Svět motorů, kde je spravený na toto autíčko test a obstál moc dobre. Z rovnakého zdroja viem, že sa na Getzíka chystá facelift, resp. už je spravený a vyzerá teda moc lákavo (z obrázka - pohľad spredu). Myslím, že tam bolo spomenuté, že dovoz na český trh sa chystá niekedy v zime. Nechcete si s priateľkou radšej počkať? :wink:
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Je pravda, že nový GETZ je velmi SEXY a já bych na něj počkal. :twisted:
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Obrázek
Oravdu krasavec, já bych počkal
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Kačka
Příspěvky: 5
Registrován: 18 srp 2005, 11:33
Bydliště: Praha 6

Green Click Bean is IN!

Příspěvek od Kačka »

Aaach jo, to je kráása! To si mi radšej nemal robiť. :cry:
Hyundai i30, 2012
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“