Kolik máte najeto x závady

Moderátor: Moderátoři

kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od kaspi »

Ale potěší to, co? Konečně má člověk klid =D>
Matrix Premium 1,6, 2/2008
Reklama
 

michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od michal2828 »

To jo, i když to nebylo nic fatálního, tak mě to rozčilovalo. :D
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od Uzi77 »

michale to je jasny presne kvuli tomu sem prodal predesle auto sama prkotina ale porad v oprave (takze bez auta) a jeste me to navíc porad stalo prachy az sem se nastvel a sel pro nove ale kdyby sem to mel to same i s novym tak me jebne
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
3213
*
Příspěvky: 25
Registrován: 14 pro 2010, 21:28
Bydliště: Hořovice okr.Beroun

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od 3213 »

Ahoj,také se přidám,máme 1.5CRDi,vyroben 24.12.2004.Je to orig.korejec,koupen jako
ojetý služebák HMCZ,najeto 32tis.Je to to čtyř válec,čipnutej o 15 koníků,jezdí denně
s námi za prací 90km.Teď má najeto178tis. a stálá spokojenost.Měnily se silenbloky
stabilizátorů,gufero na klice,lana ruční brzdy,přední kotouče a loni v zimě nás potrápilo
relé předehřevu nafty nad filtrem.Pojistka O.K. a relé seškvařené,filtr plný parafínu...
tak jsme jeli na laně..:-) Ženský ho milujou,dobrý výhled,posez,spotřeba kolem 5l.
Měli jsme i 2din navigaci od Avicu,ale tu nám čórkli...k vidění na naši miláčkové,Honza
peregrin
Příspěvky: 3
Registrován: 20 lis 2012, 14:38

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od peregrin »

Mam najeto 60 tisic a jedna zavada bohuzel byla. Uz to tu nekdo psal. Po 2,5 roce přestal brzdit, propadával se pedál, měnil se brzdovy válec (na záruku) Taky mi prestala svitit kontrolka brzdy a rezervy. Ale pomohlo otevrit a zavrit panel kontrolek a vse zacalo fungovat :) Jinak nic dalsiho.
kaartr
*
Příspěvky: 35
Registrován: 31 bře 2008, 20:00
Bydliště: praha

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od kaartr »

Najeto 160tkm původní čepy! Ve 140tkm měněny přední ložiska, přední tlumiče, kotouče. Ve 40tkm prasklá pružinka ve spojkovém válci.
Poslední dobou chvilkama jednou za čas turbo neturbí......
Jinak spokojenost
1.5CRDI (98kW)
Robert_Kania
*
Příspěvky: 31
Registrován: 25 dub 2008, 13:17

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od Robert_Kania »

Matrix 1,5 diesel r.v. 2003 - najeto 140 tisíc. Vše původní, měním akorát olej a filtry. Samozřejmě i brzdové destičky, gumičky stěračů, žárovky, pneu, apod. Ale jinak zcela bez závad a např. čepy, tlumiče, výfuk, řemen - vše původní a 2x ročně preventivně kontroluji. První závadou byl před 14 dny zadřený zadní stěrač v zapnutém stavu, téměř hodinu se pálil, než jsem na to přišel. Byla to ale moje blbost, neboť tomu, že šel stále pomaleji a pomaleji, jsem příliš nevěnoval pozornost. I přesto jsem ho zachránil téměř po 4 hodinách práce (dal mi zabrat) a jede jak nový. Příčina - zadřená osa stěrače (vytlučeno, vyčištěno, promazáno). Důsledky poruchy - zapečené uhlíky motorku (propilováno plastové usazení uhlíků) a napálené ozubení velkého plast. kola v převodovce stěrače (propilováno ozubení jehlovým pilníkem). Dál už jen výměna hadicové spony na hadici od hrdla před nádrží nafty za 8 Kč. Letos budu měnit přední ložisko (je hlučné), a buď ještě letos nebo příští rok chci udělat pomalu dosluhující brzdy - nové kotouče, destičky, pakny, asi výměna kapaliny a lehký další servis - výměnu palivového filtru a vyčištění klimy. To auto je neskutečně spolehlivé. Ukažte mi škodovku, která kdy jezdila 10 let a 140 tisíc zcela bez závad.
Matrix 1,5 CRDi 60kW 2003
Robert_Kania
*
Příspěvky: 31
Registrován: 25 dub 2008, 13:17

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od Robert_Kania »

Zdravím všechny. Tak můj matrix je po plánované repasi při 142 tis. km a po 10 letech bezporuchového provozu. Před měsícem nutná výměna PP ložiska, nyní výměna ojetých předních brzdových kotoučů a destiček + brzdové kapaliny, výměna oleje v převodovce, výměna palivového filtru, servis klimatizace. Z dalších věcí na kontrolu a případně výměnu či seřízení dle potřeby jsem zadal: zadní brzdy, čepy, řízení, nápravy, geometrie. Světe div se - vše dopadlo na výbornou a podle sdělení ověřeného a velmi kvalitního servisu je vše v perfektním stavu a jako nové. Navíc nikde ani puchýř a i karoserie v bezvadném stavu. Ukazuje se, že koupě hyundaie byla skvělá volba.
Matrix 1,5 CRDi 60kW 2003
Robert_Kania
*
Příspěvky: 31
Registrován: 25 dub 2008, 13:17

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od Robert_Kania »

Tak další rok a 10 tisíc km. Ještě vloni lehká oprava prosakujícího naftového tlakového čerpadla viz jiné vlákno se skvělým návodem, ale jinak opět nic. Ani STK letos na jaře neobjevila byť sebemenší problém =D> , takže jedeme dál... :D/ Možná bych se už i podíval po jiném autě, ale řekněte mi proč bych to dělal?
Matrix 1,5 CRDi 60kW 2003
gongo
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 kvě 2010, 19:10

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od gongo »

Robert_Kania píše:Tak další rok a 10 tisíc km. Ještě vloni lehká oprava prosakujícího naftového tlakového čerpadla viz jiné vlákno se skvělým návodem, ale jinak opět nic. Ani STK letos na jaře neobjevila byť sebemenší problém =D> , takže jedeme dál... :D/ Možná bych se už i podíval po jiném autě, ale řekněte mi proč bych to dělal?
No paráááda. Ja som menil žhaviče po 50 000km /ale to bolo dané šťýlom mojej jazdy, každý deň 3km do roboty a 3 km domov/. V 53 000km menené zadné tlmiče, takže som sa rozhodol, že MATRIX pôjde z domu.Tlmiče a aj žhaviče ma nejako netrápili, lebo to bolo dané mojim štýlom jazdy /používania/, ale čo ma vytáčalo, tak olupovanie farby na vonkajších plastových častiach kľučiek dverý. Reklamoval som to už druhý rok a bolo mi v :hyu: servise aj písomne podložené, že na záruku laku sa to nevťahuje!!! Takže som to zatieral tyčinkou, ale stále sa to zväčšovalo /na všetkých dverách okrem vodičovych/. V mojom okolí :hyu: servis nestojí za nič a čo som poznal ,,garážovích " servisákov, tak sa nikto nechcel postarať o môjho MATRIXA :cry: Inak vysoký posed v MATRIXOVI je návykový, takže aj na základe tejto skutočnosti som už 2mesiac majiteľom MITSU ASX :lol: MATRIX v daný čas bola dobrá voľby, ale teraz by som už do :hyu: nešiel. Prajem ešte veľa,veľa,veľa šťastných kilometrov.... =D> =D> =D>
MATRIX 1.5 CRDi VGT
Uživatelský avatar
zdenekpodlezl
*
Příspěvky: 45
Registrován: 08 dub 2006, 11:13
Bydliště: Svitavy

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od zdenekpodlezl »

1,6 76kW, r.v. 2002, teď 190.000 km - závady - snímač otáčet klikovky v 90.000 km, levý přední kulový čep při 180.000 km a teď půjdou všechny tlumiče. Jinak SUPER auto. Běžné opotřebení - přebroušení kotoučů v 90k a nové destičky, ve 160k nové kotouče i destičky, spojka ještě původní, jinak jen olej, benzín, plyn, 2x rozvody, takže fakt SUPER! A plyn taky skvělej, mám na plyn najeto 100k a bez závad.
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“