Getz 1.1 49kW športový filter - vložka

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
durkovic
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 srp 2014, 21:31

Getz 1.1 49kW športový filter - vložka

Příspěvek od durkovic »

Zdravím,

chcem sa spýtať či už niekto z Vás majiteľov Getzíkov skúšal osadiť športový vzduchový filter (vložku do origo airboxu) ?
máme Getzíka (zatial len 3 dni :D ) s motorom 1.1 49kW a blíži sa dalšia servisná udržba (vymena oleja a filtrov) tak premýšlam či osadiť KN alebo Green filter, alebo kupiť klasiku - papierový.

Ďakujem za akékoľvek skúsenosti a postrehy.

(zatiaľ dojmy z getzíka viac než dobré, stále som :hyu: nejako nevenoval pozornosť, no teraz ked máme Getz tak som veľmi milo prekvapený, dúfam že to aj tak zostane :) )
Hyundai Getz 2007, 1.1 12V 49kW, Gold Beige
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Getz 1.1 49kW športový filter - vložka

Příspěvek od XMira »

Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
durkovic
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 srp 2014, 21:31

Re: Getz 1.1 49kW športový filter - vložka

Příspěvek od durkovic »

no tá Bc práca je síce pekná no je potrebné si uvedomiť že študent ktorý robil tie testy použil dva automobily s vysokým nájazdom kilometrov, ten Rover s 300t km a aj ten peugeot (km som si nevšimol) su už takpovediac vylietané črepy a tam už k nárastu výkonu nepomôže žiadný filter, ako bolo možné vidieť a vyčítať u Roveru to najlepšie šlo uplne bez filtra. Rover s 300t km ktorý ma s origo papierakom 56kW a mal by mať okolo 70kW tam niečo nieje v poriadku a žiadný filter to už nemôže vylepšiť...
Hyundai Getz 2007, 1.1 12V 49kW, Gold Beige
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Getz 1.1 49kW športový filter - vložka

Příspěvek od Dextrone »

Také o něm přemýšlím, ale nic mě nepřesvědčuje k tomu abych vyhodil 1600,- za vložku, byť na doživotí auta
http://www.renaultclub.cz/test_vzduchov ... ru_kn.html
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
durkovic
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 srp 2014, 21:31

Re: Getz 1.1 49kW športový filter - vložka

Příspěvek od durkovic »

no ved práve :? na to že getz budeme využivať ako mestské "približovadlo" a parkuje pred blokom, možno bude toho KN alebo pod. aj škoda. pači sa mi ako je to autíčko s tým motorom vrtké na mesto ako stvorené aktualne ma nalietaných 67 000 km, takže akurat zabehnutý :) KN máme nainštalované v druhom veľkom rodinnom Forde s motrom 1.8 TDCi 85kW a tam sa to aj trocha prejavilo, zmiernila sa turbodiera v spodných otáčkach.
Hyundai Getz 2007, 1.1 12V 49kW, Gold Beige
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Getz 1.1 49kW športový filter - vložka

Příspěvek od MICHAL77 »

Pokud by to byl bavlněný filtr, který se vždy vypere a je do originálního boxu tak proč ne, motor bude lépe dýchat, ale závratný nárůstvýkonu bych u benzínu 1,1 neočekával.

Hříbky na sání jsou naprd, jen je to hlučnější a tím pádem si člověk připadá že jede rychleji.

Ještě se dá laborovat s délkou potrubí mezi motorem a filtrem.
.........
Uživatelský avatar
durkovic
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 srp 2014, 21:31

Re: Getz 1.1 49kW športový filter - vložka

Příspěvek od durkovic »

nie nie mne vôbec nejde o nárast výkonu, s ohladom na to že to je obsah 1.1 je to pre mestské učely dostatočne svižné aj s papierákom tak ako je to teraz

mne ide skôr o to aby ten motorček lepšie dýchal napr pri stupaní do mierného kopca a pod.

dalšou vecou je to že autičko bude využívať hlavne mamina a predstava toho že by sa mala ona hrať s očistou bavlneného filtru a jeho nasledneho impregnovania mi nejako neladí/nesedí. takže po praktickej stranke možno bude pre servis auta do buducnosti lepší klasika papierák, ktorý sa pri dalšej servisnej prehliadke a výmene oleja a filtrov len starý vyberie a založí sa nový papierák. ale tá myšlienka vyskúšať bavlnený filter ma stále drží takže ju nezavrhujem :)
Hyundai Getz 2007, 1.1 12V 49kW, Gold Beige
Odpovědět

Zpět na „GETZ“