Nestartuje Santa-fe 2,7 LPG r.v.2002 6V

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nestartuje Santa-fe 2,7 LPG r.v.2002 6V

Příspěvek od Richard555 »

Možná jsem napsal blbě, že čidlo teploty bylo nahrazeno váhou vzduchu, samozřejmě ř.j. má info o teplotě motoru z čidla teploty chladicí vody i tam by mohl být problém, těch různejch ekologickejch kurvítek je tam samo plno a proto je vždy zaděláno na problém..... ty čidla teploty jsou většinou odporovýho typu, se změnou teploty mění svůj odpor, průběh změn odporu v závislosti na teplotě je u každýho čidla v servisním manuálu, a dá se to změřit. Právě u nich může mít oxidace kontaktů konektoru u těchto čidel velký vliv. Naopak při startu se vůbec neprojeví vadná lambda, ta začne nějaké info posílat až po ohřátí a ř.j. si ji při startu nevšímá.......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Reklama
 

Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Nestartuje Santa-fe 2,7 LPG r.v.2002 6V

Příspěvek od sagen »

Podobne ma trapila kedysi octavia I 1,6 benzin. V zime, aj pri -30 naskocila vzdy hned. Na jar a v lete pri prvom startovani naskocila, ale pri teplote nad 15 st. sa jej moc nechcelo. No a so zahriatym motorom nenastartovala, stacilo, ked bezal len 2 minuty. Zvysila sa aj spotreba asi o 2 l/100 km. A ked som prilozil k vyfuku bielu papierovu vreckovku, zachytili sa na nej sadze. V servise som bol dobre cez 10x , menili vsetko mozne metodou vymenime a ked pomoze, zaplatite. Nakoniec mi poradili vymenit servis :D , ale to som nechcel. Tak auto povozili po 2 dalsich autorizakoch a pitom po garaznikoch. Prisiel nato MECHANIK, ktory mal servis asi 300 m od toho autorizaku. Cidlo teploty chladiacej kvapaliny. Asi zostarlo a malo vyssi odpor pri urcitej teplote ako malo mat, takze slusne obohatena zmes. Ale u toho lpg by bolo dobre skontrolovat este kontakty a kable napajania zapalovacich cievok, cievky a kable a kontakty ku svieckam. Moze byt, ze konektory uz nie su tesne a budu zoxidovane, alebo niektora cievka nie je v poriadku, lebo niekde vo vlakne som cital, ze naskoci, ale nie na vsetky valce, takze ak by to boli sviecky, asi by bol problem u viacerych sudruhov v motore. Brat mal 2,7 v lpg a montazna firma ho vystrihala pred NGK svieckami, nakoniec boli poskodene asi 2 vstrekovace lpg. Cistota pol zivota, u elektriny a hydrauliky aj cely
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Mirek B
*
Příspěvky: 68
Registrován: 07 zář 2008, 14:00

Re: Nestartuje Santa-fe 2,7 LPG r.v.2002 6V

Příspěvek od Mirek B »

Problém s ranními starty jsem zažil taky -ráno nenaskočil motor napoprvé -po vypnutí klíčku a opětovném nastartování chytil hned a potom to bylo v pořádku celý den.Po různých pokusech-výměna svíček,palivových filtrů benzínu,lpg.... jsme s plynařem vyměnily gumičky v pístcích vstřikovačů(plynových) a bylo to OK. Příčinou bylo že přes noční odstavení vozu v garáži se zbytek lpg které zbylo v hadici vstupující z reduktoru do vstřikovačů přes netěsnící pístky vstřikovačů dostalo do sání a při ranním startu na benzín bylo v sání také lpg a systém byl takzvaně přechlastaný až do druhého startu.Teď když dělám údržbu lpg tak si nechám cca za 15tkm vyměnit filtr v reduktoru,plynné fáze lpg a také ty gumičky ve vstřikovačích a mám pokoj.(Tucson 2.0)
Hyundai I30 1,4 LPG 2010 černý
Honda CRV 2015 2.0 benzín černá
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Nestartuje Santa-fe 2,7 LPG r.v.2002 6V

Příspěvek od jiri.vacha »

Dík za reakci Mirku,už jsem řešil možnost obojího paliva při prvním raním startu,nepotvrdilo se.Čím dál víc se utvrzuji v tom teplotním čidle,čidlo teploty vzduchu nebo vody,letos jsem ani nevím proč začal sledovat venkovní teplotu při prvním startu.Ráno nebo přes den,prostě první start ten určitý den,další starty už ok,takže fakt asi špatné údaje řídící jednotce o teplotě při prvním startu,pak už ř.j. pochopí,že je něco špatně a upraví si to podle získaných informací o startu a nastartuje dobře,zní to logicky,aspon pro mne. :mrgreen: Jinak všem díky o zájem poradit =D>
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
brunt1
*
Příspěvky: 14
Registrován: 16 srp 2013, 07:46

Re: Nestartuje Santa-fe 2,7 LPG r.v.2002 6V

Příspěvek od brunt1 »

Děkuji všem. Problém je vyřešen. Auto je prodané. Fakt mi to už nestálo za ty nervy. Dal jsem to vyčistit seřídit a šlo na výkup.Jezdilo to startovalo na potřetí. Propadáková cena sice, ale už jsem to fakt nedával. Bál jsem se, že tím jak to jezdí tu na na pět tu na čtyři tu a tam na šest válců, že to rozdrbe aut.převodovku. Fakt všem děkuju. Zůstalo mi pár věcí dám to sem na prodej, jako pneu na discích, changer, sada na opravu pneu s kompresorkem pro LPG,rezerva liťák.....ale bude to v prodeji.
Tucson r.v.2005 2,7, 6V LPG-automat
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“