Pipanie bezpecnostnych pasov

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od idam.i »

=D> =D> =D>
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od alarm »

len poznámka...
to, že niekto ide opatrne a rýchlosťou 5 km/h neznamená, že do neho nevpáli niekto, idúci 90 (aj s pásmi :lol: )
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
ThomasTirith
*
Příspěvky: 55
Registrován: 08 úno 2014, 20:14

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od ThomasTirith »

Ať vypnutí signalizace připoutání zní jakkoliv nevhodně a nepřipoutávání se pásy i při malé rychlosti a krátké vzdálenosti zní trestuhodně, stále se začátek vlákna vztahuje ke konkrétní otázce a tou otázkou nebylo: "co vy na to když si vypnu signalizaci a neberu si pásy?" tak co ten flame? :lol:

aneb, "mám 17 kola tyhle a tyhle, jakou používáte kosmetiku na údržbu disků?" - "NEchápu jak můžeš mít 17, vždyť to je větší valivý odpor, váha a drcá to, já už nikdy 17 a určitě už ne na :hyu: "
nyni: Hyundai I30 CVVT 1.4, 74kw, creamy white, trikolor. 2013
předchozí: Fabia I RS, 1.9 TDI, 96kw, 2004
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re:

Příspěvek od mechoun »

bony píše:Bez pasu ani krok... psal jsem jak vypadal znalecky posudek pri nehode 50km/h... Byl bych taky pro aby bez pasu auto nejelo vic jak 5km/h a bylo by vyreseno.
Lidi neblbněte, nebo se toho nějaký vylízaný pako z EU chytí
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Je to otazkou par let kdy to bude.

Odesláno z telefonu.
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Re:

Příspěvek od mkr »

mechoun píše:
bony píše:Bez pasu ani krok... psal jsem jak vypadal znalecky posudek pri nehode 50km/h... Byl bych taky pro aby bez pasu auto nejelo vic jak 5km/h a bylo by vyreseno.
Lidi neblbněte, nebo se toho nějaký vylízaný pako z EU chytí
Dle info od bráchy, který má nového Golfa se bez zapnutých pásů nerozjedeš :wink:
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od idam.i »

Vidíš,vžda sa najde v rodine čierna ovca. :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od mkr »

idam.i píše:Vidíš,vžda sa najde v rodine čierna ovca. :mrgreen:
To víš - to je tak, když o autu rozhoduje ženská - v tomto případě švagrová :mrgreen:
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od harvi »

Mne na tom pipani najviac vadi, ze neprestane ani pri cuvani (kde neni povinnost sa putat) alebo po otvoreni dveri (napr ked idem otvorit dvere od garaze - tak pipa celu dobu kym som z auta von). Stara 307 tieto stavy rozoznavala...
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od copper5252 »

máte dvě možností bud zajet do servisu a nechat si pipaní pasu vypnout jde to ! ale budou dělat drahoty !

nebo se mrknout pod přední sedačky jsou dva kabliky !!! jeden kablik je pro airbeg !!! druhý je pro senzor snimaní obsazení sedačky , rozpojením kabliku pro senzor obsazení zisitit jestli senzor spína nebo rozpíná , a podle toho bud přemostit nebo nechat rozpojené :) ale každý kdo tohle bude dělat si to dělá na vlastní riziko ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (( titož při neobsazení sedačku nemusí vystřelit arbeg !!!jednotka airbegu zistuje obsazení sedačky pravě tím senzorem co pásy !! ))

edit : co pořát máte z pasy ? jestli se někdo jezdi z pasy nebo bez je jeho věc !!! a každýmu po tým HO*** ! když jede někdo bez pasu nikoho tím nehrožuje ! ani sebe ! pokuty za nezapnuté pasy jsou jen další věc , jak podojit ovčana o prachy nic víc !

osobně si myslím že pasy ano i ne ! mně osobně pasy při nehodě nepomohly ani omylem ! mám na to znalecký posudek a ne jeden :)
takové bezpočnostní pasy jaké jsou dneska v autěch chraní jen při čelním narazu ! nechraní při bočním narazu a ze zadu ! a nepomužou když jde auto přez budku !

znám několik připadu kdy kvuli bezpečnostním pasum uhoheřil člověk ! a nebylo to jednou !

Jediné pasy který by mněly bezpačnostní význam a chranily více než jen při bočním narazu jsou tzv 4 bodové pasy ! ty maji smysl větší smysl než jedno bodové pasy

ale je to věci nazoru na používaní pásu ! ja mám za sebou 2 nehody čelní a u obou mně pasy najk extra nepomohly ani jendnou jsem se airbegu ani nedotkl hlavou ani jinou časti těla !!! u první nehody to byl kanec čelně tak nebylo až takové šupa , ale pásy mně odřely dik zatažení piropatronou ! druha nehoda byla taky čelně rapid rv 2013 vs peugeot 306 taky žadný šilený naraz , sice obě auta na odpis ale lidi ne tak aspon tak no :) u obou nehod mně pasy spíše odřely a při te druhé jsem mněl navíc od pasu naraženou břisní stěnu ! jinak nic jo akortá jsem asi týden smrkal ten bílý pudr kterým jsou airbeg posypány :evil: :roll:

pokud jde o čelní naraz pasy ano , pokud jde o jiný naraz z boku ze zadu nebo auto přez budku pásy ne ! 4bodové pásy by pomohly při všech narazech ! a co hlavně 4bodáky se nezasekavají !!!

omlouvám jsme že jsme odobočil od tematu a le nedalo mi to
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“