Update navigacie 2012/2013 navod

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
condor
*
Příspěvky: 79
Registrován: 27 led 2014, 20:09

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od condor »

Po nekolika zkusenostech mohu rici jenom jedno. Vestavena navigace stoji za ho*no. Na dlouhych cestach me ze tri, vzdy na trech totalne zakufrovala. Bud na posledni chvili par kilometrů pred manevrem zmenila trasu nebo od zacatku navrhovala totalni haluz. Misto trasy v CR 2hod/180 km napriklad navrhla 3hod/200km.

Je lepsi jezdit podle Sygicu. Stoji desetinu a mate aktualni mapy.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk 2
Santa Fe, 4x4, Nafta, r.v.2013
Reklama
 

tpm
*
Příspěvky: 37
Registrován: 06 čer 2011, 21:31
Bydliště: Prešov

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od tpm »

WOLFNCU priamo z USB, bez nutnosti inštalácie s funkčnou navigáciou, čiže GPS

viď: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 39#p431939
ix35 Premium 184PS
8,5 l/100km
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od karelmrak »

Nevíte, jestli už vyšly nové mapy origo? Co je mi platné Igo8 a Wolf, když to na i40 nové nefunguje... tedy alespoň podle dostupných diskuzí, pokud čtu dobře.
Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od achiles »

karelmrak píše:Nevíte, jestli už vyšly nové mapy origo? Co je mi platné Igo8 a Wolf, když to na i40 nové nefunguje... tedy alespoň podle dostupných diskuzí, pokud čtu dobře.
viz:
condor píše:Mapy vychazi vzdy ke konci roku ci zacatkem dalsiho. Jsou prezentovany jako mapy roku nasledujiciho s tim ze release je z posledniho ctvrtleti roku, ve skutecnosti je aktualnost tak z prvniho max druhého ctvrtleti.

Jinak receno. Mapy se vydaji v prosinci 2014 nebo v lednu 2015. Ponesou oznaceni 2015/2016 s tim ze to je release Q4/2014. Nicmene aktualnost bude tak Q1 max Q2/2014.

Proste budeme kupovat stale rok stare mapy a mozna stale zmrsene jako v posledních letech.

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
prvni, kde se objevi bude na oficialnich strankach:
http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... onMenu=YES

ted je tam posledni: 312E7AM (2013-October)

az vyjdou, tak budou predpokladam dostupne zde:
http://gpsunderground.com/forum/car-nav ... stems/kia/
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od karelmrak »

Někdo mi už kdysi odpovídal, že to vychází v listopadu, proto se ptám, ale hlavně díky za ten poslední řádek!
nizzmo
*
Příspěvky: 74
Registrován: 14 čer 2010, 10:28
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od nizzmo »

Zdravím Vás páni. chcem sa opýtať, či sa už náhodou niekomu z Vás nestal rovnaký problém ako mne pri upgrade softu v autorádiu (Santa Fe 2013 Premium) ako mne.
Upgrade som robil presne podľa návodu. Stiahol som si upgrade s http://www.navigation.com, rozbalil a nahral na kľúč. Malo to cca 815M. Pichol som kľúč do USB slotu a naštartoval. Rádio vypísalo, že soft na kľúči je novší a opýtalo sa ma, či ho chcem updatnúť. Samozrejme, že som pottvrdil update. Celý update bežal bez problémov cca 30min. Na displayi som videl posuvník, ako postupne rozbaluje a prehráva súbory do rádia. Po prehraní 1.38GB súboru (asi bol pôvodne na kľúči zbalený) ešte asi 3x - 4x rýchlo prešiel posuvník z 0% na 100%. Pri poslednom zostal na 100% stáť na cca 10 sekúnd. Potom display stmavol a už sa nerozsvietil. Po cca 1 minúte čakania som vypol motor a opäť zapol, ale rádio už nereaguje na nič. Nejde ho zapnúť. Dokonca nefunguje ani parkovacia kamera.
Chcem sa preto opýtať, či nepoznáte nejakú fintu ako ho presvedčiť, aby opäť fungovalo. V Hyundaii mi samozrejme povedali, že mi ho vymenia na garančku, keďže auto je v záruke, ale až po sviatkoch, keďže dnes je 19. december, tak mám prísť to riešiť až 7. januára a podľa môjho odhadu cca 3 týždne budem jazdiť bez rádia. Vopred díky za rady...
Naposledy upravil(a) nizzmo dne 19 pro 2014, 16:44, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Santa Fe 4WD CRDi Premium .... Phantom Black
Hyundai ix35 2.0i Style 4x4 .... biely - predaný
Renault Megane 1,6 2013 .... Ženiné auto :)
Suzuki Jimny 1,3 VVT 1999 .... totalka v 2009
Nissan 200sx s14a (Silvia) .... (280HP) predane
Uživatelský avatar
condor
*
Příspěvky: 79
Registrován: 27 led 2014, 20:09

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od condor »

To vypada na to ze odeslo radio, kdyz nejde ani kamera. Samozrejme se jenom domnivam, ale asi sis vsiml, ze kdyz nastartujes a hned das zpatecku tak se objevi obraz bez trajektorie carek az po chvíli se tam zobrazi, takze v tu chvíli se domnivam ze to fakci na primo mimo soft a pokud ani to ti nejede, tak asi odesel HW.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk 2
Santa Fe, 4x4, Nafta, r.v.2013
nizzmo
*
Příspěvky: 74
Registrován: 14 čer 2010, 10:28
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od nizzmo »

Ja sa skorej domnievam, že pri upgrade softu zle upgradlo bootloader a keďže to rádio je jeden počítač, tak teraz neštartuje vôbec. Ako som písal, v :hyu: mi ho vymenia, ale to až za cca 3 týždne, keďže akurát začínajú sviatky. Preto som dal sem otázku, že či sa z vás už niekto s takýmto problémom nestretol a samozrejme, či nepoznáte nejaku fintu (ja neviem, napríklad odpojiť baterku na 12 hodín, aby sa vybili bšetky zálohy napájania...) ako toto opraviť bez výmeny rádia. :roll:
Hyundai Santa Fe 4WD CRDi Premium .... Phantom Black
Hyundai ix35 2.0i Style 4x4 .... biely - predaný
Renault Megane 1,6 2013 .... Ženiné auto :)
Suzuki Jimny 1,3 VVT 1999 .... totalka v 2009
Nissan 200sx s14a (Silvia) .... (280HP) predane
Uživatelský avatar
condor
*
Příspěvky: 79
Registrován: 27 led 2014, 20:09

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od condor »

Pokud bys mel naruseny bootloader tak ten se neopravi restartem, ale preflesnutim necim co maji servisaci.
Pokud ti rekli, ze ti vymeni ceke radio, tak ti odeslo radio. Nebudou ti menit drahe rádio kdyby to slo preflashnout.
Asi se musis smirit s jizdou 3 tydny bez radia.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk 2
Santa Fe, 4x4, Nafta, r.v.2013
nizzmo
*
Příspěvky: 74
Registrován: 14 čer 2010, 10:28
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od nizzmo »

No asi sa budem musieť.
Ja som ale bol celý čas pri tom, keď sa ho snažili v servise presvedčiť aby sa rozbehlo (nie len pri tom, keď zhaslo :D ) a myslím, že vôbec nevedeli, čo majú robiť. Ak som to správne pochopil, takéto závady proste namiesto opráv riešia výmenou. Osobne si myslím, že určite existuje nejaký hard (cold) reset, ktorý ho rozbehne minimálne do stavu, kedy si bude pýtať médium (napríklad to USB), s ktorého nabootuje. Ak sa nemýlim, tak to rádio beží na Windows CE, je to proste len počítač.
Hyundai Santa Fe 4WD CRDi Premium .... Phantom Black
Hyundai ix35 2.0i Style 4x4 .... biely - predaný
Renault Megane 1,6 2013 .... Ženiné auto :)
Suzuki Jimny 1,3 VVT 1999 .... totalka v 2009
Nissan 200sx s14a (Silvia) .... (280HP) predane
Uživatelský avatar
condor
*
Příspěvky: 79
Registrován: 27 led 2014, 20:09

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od condor »

To ze nevedi je normalni, ono s tim supportem co jim HYU CZ dava se nelze divit.
Jinak vez, ze moc radi nevymenuji, nebot zastoupeni jim to neproplati jen tak.


Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk 2
Santa Fe, 4x4, Nafta, r.v.2013
nizzmo
*
Příspěvky: 74
Registrován: 14 čer 2010, 10:28
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od nizzmo »

condor píše:Jinak vez, ze moc radi nevymenuji, nebot zastoupeni jim to neproplati jen tak.
Ani by som nepovedal. Pred SF som mal ix35 a všetko čo odišlo som si dal vymeniť a nikdy s výmenou nebol žiadny problém (2x hlavica riadiacej páky, tlmiče, koža, plast na volante...). A to je tiež dôvod, prečo som zostal verný :hyu: . Dokonca teraz som bol pri tom, keď volali importérovi (servis) o radu, čo s rádiom a on sám im povedal, že tento problém so seknutím sa softu v rádiu pri upgrade sa už pár krát stal aj u iných áut, ale že nevedia prečo a že to riešia výmenou rádia...
Hyundai Santa Fe 4WD CRDi Premium .... Phantom Black
Hyundai ix35 2.0i Style 4x4 .... biely - predaný
Renault Megane 1,6 2013 .... Ženiné auto :)
Suzuki Jimny 1,3 VVT 1999 .... totalka v 2009
Nissan 200sx s14a (Silvia) .... (280HP) predane
Uživatelský avatar
kristian.nov
Příspěvky: 7
Registrován: 23 pro 2014, 22:26

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od kristian.nov »

Ahoj ve spolek,

nechci k vůli tomu zakládat zbytečně nové vlákno, tak se zeptám tady.

Mám čerstvě i40, bez navigace, jaké jsou možnosti domontování? Origo? Aftermarket? Výhody, ceny?

Děkuju...
Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od achiles »

nova origo od :hyu: te vyjde tak na 30 tisic, ale z druhe ruky se da sehnat kolem 13ti na polskem allegru http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... -p-mt-1209 . Nebude to asi uplne plug and play, minimalne musis natahnout GPS antenu, couvaci kameru, pokud ji budes chtit a jeste by bylo dobre zjistit, jestli mas v aute zesilovac (pod ridicovou sedackou), nebo jsou repra primo na radio. Mam takovy dojem, ze navigace ma pouze digitalni vystup pres SPDIF do zesilovace, i kdyz tady koukam na popis konektoru http://www.basexml.com/xdrp/xmldoc/imag ... 00ehvf.pdf a je tam i vystup na predni/zadni repro, tak nevim.

pak je tu cina s androidem/win CE, kolem 10ti tisic (ebay), ale to bych do tohoto auta asi nedaval i kdyz to pouzitelne bude.

posledni moznost je univerzalni 2DIN autoradio (napr Kenwood, Alpine, Clarion, Pioneer...) + ramecek, ale to te vyjde take minimalne na 20tisic.
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
Uživatelský avatar
condor
*
Příspěvky: 79
Registrován: 27 led 2014, 20:09

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od condor »

Vim, ze to zni lakave, ale vykasli se na to. Za par penez si porid navigacku do mobilu. Budes mit daleko lepsi mapy, lepsi navigacni program, kvalitnejsi hlasove instrukce a budes si to moc naplanovat i doma
Zbytecne vyhodis nekolik desitek tisic. Ja mam sice zabudovanou origo (uz tam byla v ramci referencniho vozu, takze vim o cem mluvim), ale stejne radeji pouzivam v mobilu Sygic. Na nej se da totiz spolehnout.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk 2
Santa Fe, 4x4, Nafta, r.v.2013
Odpovědět

Zpět na „i40“