zvuky z převodovky

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
velsatis
*
Příspěvky: 48
Registrován: 23 bře 2013, 18:03
Bydliště: Nymburk

zvuky z převodovky

Příspěvek od velsatis »

Ahoj, nedávno se mi začaly z motorového prostoru ozývat chrastivé zvuky :-) Zvuk se ozývá jen na neutral při padání otáček. Při studeném motoru je zvuk výraznější. Do interiéru zvuk neproniká, nicméně zvenku je poměrně intenzivní. Auto jsem odvezl do servisu, kde to zkoušeli a závadu potvrdili s tím, že se jedná nejspíš o převodovku. Při hledání příčiny zjistili mírnou vibraci spojkového pedálu, což je vedlo ke kontrole dvouhmotnostního setrvačníku, který byl skutečně vadný. Proběhla tedy výměna za předpokladu, že ony zvuky byly zapříčiněny právě vadnou dvouhmotou. Nicméně nebyly :-) Servis si nevěděl rady, dokonce pořizovali nahrávky motoru a posílali je na centrálu :hyu: k posouzení. Auto bylo v servise 3 týdny a výsledné stanovisko je toto: Zvuky z převodovky byly prokázány, nicméně zmíněný pazvuk momentálně neovlivňuje funkci vozidla. Přijímací technik mi řekl, že se pravděpodobně jedná o synchron, ale :hyu: Čr jim řekl neměnit, prý se může jednat o vlastnost převodovky, která se objeví třeba jen u 2% vozů. To se mi zdá nějaké divné, sám technik mi říkal, že zatím takovou i40 neviděl :-) Je samozřejmé, že v jednom servisu se těch i40 tolik neotočí. Nicméně můj pocit je ten, že :hyu: to nechce řešit. Mám v plánu se osobně obrátit na :hyu: a trochu na ně zatlačit :-), ale ještě předtím bych rád slyšel názor zde :-) Auto má najeto teprve 16 000km, ale měnit nechci, s autem jsem jinak spokojen (jen kdyby se tu objevily takové rady :-))
Jinak v servisu byli příjemní a snažili se to řešit (KB CAR Liberec), takže s jejich prací a přístupem jsem naprosto spokojen. Toto se týká nejspíš hlavně :hyu: Čr. Nejraději bych slyšel, že to někomu chrastí taky :-D Předem díky za všechny názory :-)
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „i40“